reklama

Také před vámi schovávají cukroví?

Omlouvám se Airovy, za fušování do jeho cyklisticko-přátelských témat, které konflikt přímo vylučují (jak se potit a nesmrdět, co na špinavé fusekle, jak umýt špinavé boty, a tak).

(To máš Aire za to, že nemáš "kuwa" rád sníh)

Z přátelské debaty nad sklenkou, zde mnohým zapovězenou, vyplynulo, že v našich rodinách už několik dní, ne-li týdnů se peče cukroví. Toto, je ovšem bez milosti odnášeno na tajná místa, důmyslně obmněňovaná, by našinec nenašel ni kousek toho, co by mu právě teď přišlo k chuti.

A v ten velký den, a mnoho dní poté, je mu pak naopak podstrkováno, mnohdy s výčitkou "to ani neochutnáš?" cukrdládko, které nejen že ztratilo kouzlo sousedovi kradených třešní, ale navíc je trochu nadbytečné, když jsou k dispozici chlebíčky, řízečky, vinné klobásky a dají-li Vizovice, i Moravské uzené.

Schovávají, když chuti dosti, a nabízejí, kdy netřeba.
Byl jsem varován, že sám sobě jen zle činím, když pravdu vyjevím, a pochopení ni vděku se nedočkám, ale nešť, říci to musím.

Vánoční cukroví je nejlepší když si jej ukradnete z utajené krabice, potají a nenápadně.

[ Zpět ]
Datum: 14.12.2013
Autor: Jindra8526
  • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

         

    U nás se nijak neschovává - v tuhle chvíli je v krabicích od shimánovských treter nahoře na kuchyňský lince. Včera večír mladej dostal chuť, tak to přinesl - no strčil jsem do toho nos taky, i když momentálně jsem ve stádiu toho hubnoucího procesu (zlatý baroko!) :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

           

      Má to někdo štěstí.
      Mě se podařilo identifikovat krabici, ve které jistě je, jen zatím nevím kde se krabice nachází.
      Domníval jsem se, že bude někde v chladu, ale dle tvých indicií je možné, že jsem dosud pátral po špatných místech.

      Hubnoucí proces musí počkat, i když sundat pár kilo dolů je určitě efektivnější, než optimalizovat váhu brašen.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

             

        Jestli to madam schovala opravdu dobre, mozna zhubnes, nez neco najdes.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.12.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

         

    Nebeská se dávno smířila s tím, že syrový těsta mi chutnají neskonale víc než upečený cukroví (nadýmá a chladne). Ale jednou se opravdu rozzlobila. Přistihla mě, jak vyškrabuju čerstvě naplněný formičky.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2013
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

           

      my měli doma povolený jíst při pečení jen to rozlámané, co se nepodařilo vyklepnout celý z formičky. se můžeš vsadit, že jsme s formičkami, když se maminka nedívala, mydlili jak to šlo, jen aby toho polámaného bylo co nejvíc :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2013
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

         

    Já jsem na tom podobně jako Abernathy, nejraději to těsto.
    U nás už se jí cukroví průběžně. Takže obvykle na Štěpána už nic nemáme. Dostali jsme originál Drážďanskou štolu, ta padla jako první, hned 1.12., takže jsme si museli koupit novou, samozřejmě už ne tu certifikovanou, to by mi srdce utrhlo dát za kus buchty takový hrozný peníze. No a snědli jsme ji teď k Toulavý kameře. Dcera si našla recept na nějaké jednoduché "skořicové sušenky", už je pekla po druhé, první dávka se snědla hned.
    Kdepak něco schovávat. Pořád uvádím jako odstrašující příklad moji maminku, která tak důkladně schovala jednu krabici s cukrovím, že na ni zapomněla a objevila ji v červenci.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

           

      Dnes se Ti určitě v toulavce jedna reportáž obzvlášť líbila, že?

      [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2013
      Autor: john
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

             

        Ano. A rodina ji měla povinně.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.12.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

               

          Hoďte mi link, prosím.
          Já s snažím využít každý den nad nulou, tak jsem dělal svoje kolečko a bednu vynechal.

          Tady bylo jasno, slunce, v Praze už o dost hůř.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.12.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

                 

            Snažím se v týdnu o několik konstant:
            v pátek si udělat kafe v 9.30 a pustit si Vltavu,
            v neděli si udělat kafe v 10.00 a pustit si Toulavou kameru.
            Obojí se mi bohužel moc pravidelně nedaří.

            Myslím, že pro Tebe to, na co naráží John, nemá to kouzlo jako pro mě, který na Rakovník trochu trpí.
            http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani...

            [ Zpět ]
            Datum: 15.12.2013
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

         

    vzhledem k tomu, že termín vánoc 24 byl stanoven spíše na rozhodnutím kádru zodpovědných pracovníků v oblasti církevních svátků, není potřeba nějak s oslavou čekat až nastane a cukroví se u nás sežere průběžně. Prostě prosinec jak začne moje paní péct tak tím začínají svátky a končí s koncem roku. Prostě takový mírná inspirace s islámským ramadánem, který trvá taky měsíc akorát my ho prožerem celý a muslimové ten měsíc žerou jenom v noci. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2013
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

           

      Ano, nehledě na to, že když se to nechá až na Vánoce, tak je toho najednou moc a člověk jen ze všech stran slyší "já už se na to nemůžu ani podívat". Po kancelářích se povalují talířky s cukrovím, které neubývá. Prostě rozložit si to pěkně přes celý prosinec rozhodně není na škodu.
      O tom, že když si člověk poslední zbytky vlastního cukroví sežere už během vánočních svátků s tím, že by si ještě zobl, ale už není, tak pak to cizí chutná o to víc. :)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

             

        hele, kdyby to u vás v kanclech nechtělo ubývat, tak ti dám adresu a můžeš mi přebytky posílat. poštovné bych uhradil :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.12.2013
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

             

        U nas v kanclech neprebyva. Tedy alespon kdyz si tech talirku vsimnu ja. 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.12.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

               

          Nápodobně.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.12.2013
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

         

    Našel jsem!

    Teď je počkat, až usne :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

           

      Chyba. Chtelo by to madam varovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

             

        S tím se počítá, dokud hledá cukroví, madam může být v klidu.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.12.2013
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Také před vámi schovávají cukroví?

           

      pošli aspoň foto, nebo mi nadej a pak mi to v rámci kilometrů za odměnu můžeš i dovést ;-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2013
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

295 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024