reklama

Co je to cyklistická sezóna?

Tahle otázka mne napadla, když jsem se dnes vracel na kole domu. A chtěl jsem o tom napsat celý článek. Jenže čím víc přemýšlím o tom, jak ten článek napsat, tím víc si uvědomuji, že nedokážu na tu otázku odpovědět. A člověk by neměl psát o tom, o čem neví, co je. Tak abych případně někdy mohl, tak bych se chtěl dozvědět, co to je. A kde se líp zeptat, než na cyklistickém fóru.
Možná ta otázka vypadá poněkud zvlášťně, ale odpověď nemusí být tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

[ Zpět ]
Datum: 01.12.2013
  • Re: Co je to cyklistická sezóna?

         

    Je to jednoduchá otázka a odpověď také. Pro každého je to něco jiného, třeba celý rok.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2013
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je to cyklistická sezóna?

         

    No přece jako každá jiná definice. Autor sám si určuje, jak bude nastolenou definici definovat. A kdo má "problémy", má je i tady. Je to podobné, jako u každé jiné "sezóny", namátkou třeba vodácké. Kdo určí, kdy začíná a končí? No za sebe pouze ten, kdo to určí, ale to vůbec neznamená, že široká zainteresovaná veřejnost tuto definici bere taktéž za svou.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2013
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je to cyklistická sezóna?

         

    Ty jsi prozřel ! Chválihodné, že už nechceš psát o tom, o čem nevíš, co je ;-)

    Ale vážně - cyklistická sezóna u mnoha lidí začíná s prvním udržením rovnováhy a obvykle končí s její ztrátou, nebo až zaklapnutím víka...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Co je to cyklistická sezóna?

         

    Včera jsem si říkal "Není tak zle", bylo malinko nad nulou. Dneska je jasno, slunce svítí ale na teploměru -5, tak jestli se to nezvedne nad 0, končím a rofofruju rotoped.

    Nula pro mě znamená konec, led, námraza, sešroubovaná klíční kost, jedenkrát stačilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Co je to cyklistická sezóna?

           

      tak počkej tak na -20, až bude silnice nádherně vymrzlá a můžeš vyrazit
      pro mě je nejhorší teplota kolem nuly, často to odskáču s průduškama.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2013
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co je to cyklistická sezóna?

             

        Mě limitují dvě věci
        Náledí a tma.

        Kombinace obého je pak pro mě děsivá. Sucho, vymrzlo, jasno, to by se dalo zvládnout, ale ten lesklý sliz na silnici mě snadno s kola sundá, nejsem žádnej mistr v ovládání biku v nehostinném terénu.

        A když s tím praštím, tak vzhledem k tomu, že mám na řídítkách něco jako privátnì Houston, bylo by to drahý.

        Uvidím, ale moc tomu nevěřím, kolo asi půjde do komůrky.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Co je to cyklistická sezóna?

               

          Mně limituje zimní výbava, je mi líto do toho vrážet prachy. Až dáš kolo do komůrky, vezmi kulicha, tepláky, dobré boty a kopce zdolávej pěšky, střídat chůzi s během.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.12.2013
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                 

            Jseš jak Soňa,
            ta by mě taky nejraději donutila běhat. Nic takového, radši ten rotoped. Ale dneska to ještě půjde bez něj, slunce tu pere jak v Karibiku.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.12.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                   

              Dneska to šlo, už jsem z kola zpátky :-)

              Běhání, nebo ostrá chůze do kopce, nebo do schodů je to údajně ještě lepší, je vynikající zimní příprava na kolo, na nohou posiluješ správné svaly, není Ti zima a hlavně při tom intenzivně posiluješ srdce a plíce. Dříve jsem běhal v kopcích celou zimu, jezdil jsem kvůli tomu každý víkend do Jizerek, v létě pak na kole nebyl sebemenší problém s dechem.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.12.2013
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je to cyklistická sezóna?

         

    Za cyklistickou sezónu považuju období zhruba od května do září. Zbytek roku trénuju na sezónu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Co je to cyklistická sezóna?

           

      Závodíš v sezóně sám se sebou?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Co je to cyklistická sezóna?

             

        V drtivé většině případů ano, hlavně se snažím jezdit správně stylově, to ostatní přijde samo. Při závodění jde styl častěji do kopru, chtěl bych, aby mi "cyklistická sezóna" vydržela alespoň do pětašedesáti, sedmdesáti let.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Co je to cyklistická sezóna?

               

          Problém je, že nevím co je to "jezdit stylově", a možná jsem se zbytečně dřel. Snilard s Lelkem mě poradili, já se dovybavil budíkama, a zdá se, že to bude čím dál tím lepší.

          Takže já si taky závodím s budíkama, ale jezdím takticky, snažím se nepřepálit začátek, abch v cíli měl dost sil a sám se nějak drtivě neporazil a tím ndedemotivoval :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.12.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                 

            Jezdím spíš dle intuice, budíky se snažím po cestě ignorovat a až doma se podívám, jak to dopadlo. Jak začnu sledovat okamžitou rychlost, mám tendenci jet nad svoje síly, páč si říkám sakra, vždyť tady jsem ve dvaceti jezdil třicítkou a ani jsem se nezadýchal.. znáš to, jak sou ty stárnoucí chlapy pytomý :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.12.2013
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                   

              To já to mám naopak, dříve jsem žádný budíky neměl, tak nevím jakou rychlostí jsem to jezdil, ale teď sleduju, hlavně "proměrnou aktivní rychlost" a zatím se to furt lepší.

              Jenže to je ošidná záležitost, protože stačí zastavit, a průměrná rychlost se nepočítá, tak mám ještě takový ty gps hodinky, které měří neustále, a uvádejí mi vlastně "skutečnou rychlost pohybu krajinou" což je podstatná informace, podle toho mohu vypočítat kam stihnu dojet. Ono stačí málo, zastavit se někde na polívku, a už čísla letí do kopru.

              Pak podle rady kolegů se snažím hlídat kadenci, abych byl pořád někde mezi 70-80, na to musím zatím dost myslet a hlídat budík.

              Je to neuvěřitelný, když si to pak doma plugnu k počítači a on ten krám prostě se mnou projede naprosto přesně tu trasu, má zaznamenáno všechno, rychlost, nadmořskou výšku, i trasu na mapě, ale z toho už se nic nenaučím, to je asi dost užitečné pro ty kluky kteří trénují opravdu a ne jen tak halabala.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.12.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Co je to cyklistická sezóna?

         

    Je doba v roce, kdy 90% cyklistů je si ochotno sednout na kolo a projet se. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2013
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Co je to cyklistická sezóna?

           

      Dobrá definice.
      Teď je potřeba definovat pojem cyklista.

      Je babka co občas jezdí s kolem na nákup cyklistou?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Co je to cyklistická sezóna?

             

        Babka nemůže být cyklistou, páč je tam jistá anatomická rozdílnost. Může ale být cyklistkou. Jen jí to neříkej, aby Tě něčím nemajzla. Asi to s ní bude podobné, jako to mám já. Nejsem cyklista, ale jezdím na kole. A takových je nás docela dost.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2013
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co je to cyklistická sezóna?

             

        Cyklista je osoba, který je schopný z bodu A do bodu B se přepravit na kole, přičemž je schopný při jedné trase najet alespoň 200m a 2x zatočit kolem do zatáčky. Od té chvíle danou osobu považuji za cyklistu.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co je to cyklistická sezóna?

               

          v tom případě jsou ožralci, co jedou z hospody extratřídy. na 50 metrech těch 200 metrů najedou hravě a těch zatáček, co zvládnou :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.12.2013
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                 

            a při tom nespadne...


            Taky jsou pokutování Policii, když je chytne nebo když se zraní a potřebují ošetření.

            Taková bloková pokuta nejednoho překvapí. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.12.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                   

              někteří jsou hodně překvapení, obzvlášť ráno, když se probudí na záchytce :-D

              popisoval mi to jeden známý, co dělá u MP, jak potkali cyklistu, který jel v noci po městě bez světel, a lehce si to šněroval přes cestu. chtěli na něj udělat ty ty ty, ale on místo, aby zastavil, tak jim začal ujíždět. pak sebou při cestě mázl do příkopy, byl na ně sprostý, začal je napadat, tak mu zařídili tu záchytku. :-D
              takže ho ta legrace vyšla i s pokutou asi na 20.000,-. prý měl ráno slzy na krajíčku.
              ale komu není rady...

              [ Zpět ]
              Datum: 02.12.2013
              Autor: Bruca
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                     

                No záchytka v Kroměříži, to prý není levný hotel.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.12.2013
                Autor: Grille
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                       

                  chtěli nedávno kolem 12.000,- za noc, ale kolik je to tento rok nevím. přeci jen se chlastu vyhýbám :)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.12.2013
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                         

                    Za dvanáctku už snad musíš poblít primáře se vším personálem od hlavy k patě, ne? Jenom hádám, záchytka je pro mě pole neorané.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 02.12.2013
                    Autor: abernathy
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co je to cyklistická sezóna?

                           

                      prý se náklady na rok dělí počtem návštěvníků a z toho se pak udělá cena na další rok. takže když je jich málo, tak to mají prostě dražší, no :-D

                      [ Zpět ]
                      Datum: 02.12.2013
                      Autor: Bruca
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co je to cyklistická sezóna?

         

    Cyklosezona je průnik množin ochoty jezdit a času jezdit.

    Osobně mám dvě cyklosezony.

    Víkendovou pro svou radost tak nějak celoroční, tedy kdy to není o hubu(led) nebo o zdraví(zhruba slunečných -5-10 na suché vymrzlé silnici).

    Doprácenakolovou též pro radost,ale některým asi i pro zlost, zhruba v období od vidím do vidím, tak abych +- jezdil za světla, alespoň ráno.
    Malou část sezony střídám okolo změny času jezdím ráno nakole a odpoledne MHD.
    Doufám, že mi tato možnost, po posledních dvou televizních sjezdech eskalátorů zoufalci na kolech, zůstane zachována...

    Čili do práce/z práce zhruba začátek března-přelom listopadu/prosince.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2013
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024