reklama

Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

Je rozdil, kdyz se dobrovolne rozhodnu o sobe neco zverejnit a kdyz to udela nekdo jiny bez meho vedomi.

[ Zpět ]
Datum: 19.11.2013
Autor: lucierut
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    No jistě je to takové mile neosobní a bez souvislostí.

    Takže k tomuto tématu jak vzniklo :

    Krok jedna
    Jindra fotil cyklisty projížděcí měřícím bodem Celetná a dal fotky sem a porovnával je s počty cyklopočitadla celetná.

    Krok dvě
    ty jsi na něj hned vytáhla paragrafy o ochraně soukromím, což mě docela překvapilo

    krok tři

    vyjádřil jsem svůj údiv nad tím, kde byl tvůj hlas u jiných fotek zveřejněných na tomto webu nebo na odkazech na alba, kde zaručeně nebyly jen osoby, které souhlasily se zveřejněním fotek.

    krok čtyři

    založila si toto téma

    krok pět

    doplnil jsem fakta a můžeme se bavit :)

    Takže se ptám, proč v jednom případě vadí, že sem někdo dá fotky cyklistů a dalších desítkách spíš asi stovkách dalších příspěvků zde to nikomu, ba ani tobě nevadí ?

    Je to, že je to Jindrovo focení tou zprávnou odpovědí, nebo jsem se spletl ???

    :)

    Ps : a co mám dělat se záznamy ze své cyklokamery, mám je honem smazat než mě někdo napráská, že točím lidi a zveřejňuju je ?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

           

      Újezďáku,
      tohle je pitomost, krávovina a hledání klacku.

      Zřejmě spoustě lidí je jasné, že jsem nefotil lidi ale kola, a za účelem dokumentačním. Protože jsme se lepal mrazem, je řada fotek slušně mázlá, takže nebezpečí, že budu odhalen a usvědčen z eurozločinu zveřejňování soukromých údajů cizích osob je mizivé.

      Hledání problémů tam, kde nejsou, odvádění pozornosti od tématu, nasazování psí hlavy.

      "Když si hajzle teda nelitoval čas, a fakt si se jel přesvědčit, jak to teda je, udělám z tebe hajzla, co zveřejňuje fotografie neznámých lidí na ulici bez jejich souhlasu"

      K tomu lze jen dodat tu Brusel.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    Nebudu vytvářet zvláštní jazykový koutek, ale komentář tímto směrem byl veden, tedy konkrétně jde o skloňování místního názvu Brusel, podle známého českého slova - Brusel, do Brusele.....

    V roce 1982 napadla Argentina zámořské území Spojeného království známé pod názvem Falklandské ostrovy. Naše media bleskem zapomenula název "Falklandy" ale začala používat název užívaný v Argentině, tedy Malvíny.

    Vyjádřila tím svůj postoj ke konfliktu.
    Podobně to mám já s tou Bruselí....

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    Nejen ze kde kdo zverejnuje fotky ostatnich na rajceti (to delam taky), ale jsou tu i taci, kteri k nim dodavaji popisky kdo je kdo a nekdy ne jen s nicky, ale i s celym obcanskym jmenem.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

           

      To jo, ale je trochu něco jiného, pokud si to zveřejníš na vlastních stránkách a tím pádem jen na vlastní odpovědnost...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    Záleží na tom, co se zveřejňuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

           

      To je omyl, dneska šlo spíš o to "kdo" to zveřejňuje :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    už se zase škubete? já jsem si říkal, že je tu nějaký podezřelý klid :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

           

      Se ti to pošklebuje, když si nebyl v neděli v poledne v Celetný, tobě jsem neublížil :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        buď rád, většinou každému foťáku praskne čočka, když mě vidí :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    Tak jsem se zamyslel nad tématem a krom toho, že jsem si vzpoměl na nedávné neštastné české foto vyzvědače v Řecku a někde v Africe, tak jsem si také připoměl historii našeho krásného státu, prošpikovaného veřejnými prostory značenými cedulí Zákaz fotografování( většinou šlo údajně o strategická místa).
    Taky máme v česku jednu perličku,jenž ztěžuje fotografování zvířátek a příroděnky v určitých lokacích a konkretizovanou paragrafem 15 v zákonu o myslivosti.(K činnosti v honitbě zaměřené na déle trvající fotografování a filmování zvěře, její vědecké pozorování, výzkum apod. je třeba předchozího souhlasu uživatele honitby:)

    Tolik úvodem.

    Zákon na ochranu osobnosti je poměrně všeobjímající norma, která sice dovoluje focení lidí, a to zejména ve vztahu k našemu tématu tím , že výslovně říká, že se fotky mohou pořídit bez svolení fyzické osoby a použít přiměřeným způsobem pro „vědecké a umělecké účely, tiskové , filmové a další zpravodajství...

    Jinými slovy Jindra třeba je„vědecky“ zkoumal a porovnával skutečné průjezdy cyklistu s daty v časové ose počitadla cyklistů. ( mimochodem u některých počitadel jsou kamery, co s tím ?).
    Pak fotografie publikoval a okomentoval ve smyslu, že mu nesedí se záznamem počitadla. Jak tím mohl porušit něčí práva víc než některá počitadla, která přímo natáčí cyklisty a každý se může na ně na webu podívat?

    Na druhou stranu tatáž norma hovoří o osobní povaze záznamů, které by neměly omezovat osoby v záznamech.
    Vnímám to tak, že pokud někdo je ve veřejném prostoru, který je dnes doslova zahlcen lidmi se záznamovou technikou, která navíc expanduje a objevují se první lidi co žijí doslova online, tedy třeba streamují z brýlí přímo na web, tak musí jen:

    1. Doufat, že ti lidé se řídí rozumen a citem pro slušnost a nebudou ho točit například při něčem delikátním, nebo ubohém. Vzhledem k serverům, které doslova přetékají takovým scénkami je to asi marné doufání .
    2.Uvědomit si, že jsme všichni součástí veřejnéh

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dokončení....

           

      1. Doufat, že ti lidé se řídí rozumen a citem pro slušnost a nebudou ho točit například při něčem delikátním, nebo ubohém. Vzhledem k serverům, které doslova přetékají takovým scénkami je to asi marné doufání .
      nějak to ustříhlo konec...

      2. Uvědomit si, že jsme všichni součástí veřejného prostoru a s tím se v něm pohybujeme. Většina lidí se tím řídí odjakživa, chodí oblečení, čistí, nemočí uprostřed ulice a já si myslím, že minimálně část z nich to dělá a nedělá neplechu jen kvůli obavě, aby je nikdo neviděl :) ergo kladívko dneska i nenatočil.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dokončení....

             

        Účelovost "chobotí" konstrukce milé kolegyně je zřejmá, bez velkého pátrání po internetu bych uvedl třeba tento odkaz (a existuje mnoho dalších)
        http://kamery.praha.eu/Situace.jsp

        Myslím, že se těch lidech na veřejně publikovaných záznamech, také nikdo neptal na souhlas.

        Jestli něco bych nazval "žabomyšárnou" tak je to přesně to, co milá Lucie právě předvedla.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: dokončení....

               

          Těch lidí se sice nikdo neptal, ale jednak tenhle záznam rozhodně splňuje podmínky zákona o ochraně dat a soukromí, protože z těch obrázku nevyčte nikdo nic konkrétního o lidech a vozech i kdyby se rozkrájel.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: dokončení....

                 

            Někde bys při troše snahy poznal svoje auto, nebo obličej souseda, i s časovým údajem, tedy konkrétní informaci o tom, že tam v daný čas byl sděluješ veřejně.

            Asi jako já na některých ostřejších fotografiích z té Celetné. Víc nic, než že v daném čase byl na onom místě.

            Tohle může někoho poškodit, tomu rozumím a neuvědomil jsem si to. Ale jak mohu snadno dokázat, dělá to i město Praha na portálu s příponou EU.

            Pro mě to znamená, že u fotek zblízka, máznu obličej, aby měla úzkostlivá eurodušička pokoj.
            Ni to nestojí, jen že ty fotky budu muset před tím než je z foťáku pošlu na web upravit, tedy trocha vopruzu.

            Spíše by mě zajímalo, jakým způsobem si mám opatřit kvalifikovaný souhlas fotografovaného. Zvláště budeme-li na to sami.

            "Hele vole, já si tě vyfotím na tom čidle, můžu"
            řvu do ucha tomu cyklistovi, když jej doběhnu u Prašné brány.
            "Jasně, kámo, s tím nemám problém"
            "To se ale musíš na to čidlo vrátit!"
            "No to si děláš prdel, že jo?".

            nebo takhle:
            "Hele, vyfotil jsem tě mobilem na tom čidle" udýchán řvu na cyklistu mizícím mi na Ovocňáku"
            "Čeho????"
            "Vyfotil jsem tě na tom čidle! Možná to zveřejním na serveru Nakole, souhlasíš?"
            "Hele, mě je to šumák, přestaň votravovat, buzerante".

            Ok, mám kvalifikovaný ústní souhlas.

            Pošťák mi přináší obsílku od soudu. Ten chlap po mě chce odškodnění, že prej ho na fotce poznala Lucie a došlo jí, že zatímco říkal, že jede na velkou cyklojízdu za Ostravu na kole, jel hajzl z Marií do Rytířský a nejenže mu nedala, ale vypakovala ho, a on teď nemá kde bydlet a chce po mě náhradu.

            "Vždyť si s tím souhlasil!"
            "Ale hovno, já tě poslal doprdele!"
            "Si řek, že ti je to šumák!"
            "Ne, já říkal ať už mě přestaneš srát"...

            "Prosím pány žalobce i žalovaného, aby si uvědomili, že jsou u soudu a ne v hospodě a přizpůsobili tomu svůj slovník!" klepe předsedkyně-samosoudce kladívkem o desku stolu.

            "Ty nám taky polib...." zazní dvojhlasně odpověď.

            Ještě, že nejsem právník :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.11.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: dokončení....

                   

              Hele, ja si vas tam dokazu velice zive predstavit. 8-)
              Jen pro ucelenou predstavu - ten cyklista je imaginarni, nebo se v te povidce ma nekdo poznat?

              [ Zpět ]
              Datum: 19.11.2013
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: dokončení....

                     

                Chci zásadně a jednoznačně prohlásit, že osoby, děj a ostatní je vymyšleno a žádná reálná osoba, město, brána nebo čidlo nebyla ani v nejmenším předlohou této mé fabulace, plynoucí z nedostatky lihu v krvi.

                [ Zpět ]
                Datum: 19.11.2013
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: dokončení....

                     

                No já to rozhodně nebyl. Jednak nevím, proč bych v Prahe za kýmkoliv (natož ženskou) jezdil; a ani ten slovník nesouhlasí... ;-))

                [ Zpět ]
                Datum: 19.11.2013
                Autor: hekynen
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: dokončení....

                       

                  Kurva, esli sem si nemyslel, že ten pošahanec, co může za to, že se posere i to co se posrat nemůže, nemá v merku tebe :-)

                  Ne, třikrát ne, ty by ses nenechal chytit, když jedeš za Marií žádným amatérským paparácim.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 19.11.2013
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: dokončení....

                   

              Je velký rozdíl mezi tím, že ty jsi schopný se někde poznat, protože tam jsi a především se tam chceš poznat a tím zda je někdo jiný kdo neví, že tam jsi, schopný tě jednoznačně určit. Proto je také možné bezproblémově zveřejňovat záznamy z webkamer, kdybych neprohlásil, že to jsem já, tak by to nikdo nebyl schopný určit :-)

              Mě rozhodně nevadí když je někde někdo zveřejněný v nějaké běžné podobě a chování. To co jsem psal je jen upozornění, že opradu je všude dost lidí co jim to vadí a docela dobře na tom i vydělává. Jinak o nic. Mě se to zdá taky docela praštěný, ale bohužel je taková realita.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.11.2013
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: dokončení....

                     

                Přemejšlím jestli je to na Lysé hoře, podle mě jo, ale už je tam docela tma, tam je na chmi webkameře lidem docela dobře vidět do obličeje :)

                Podle mě na tom ale nevydělá nikdo ani korunu :)

                [ Zpět ]
                Datum: 19.11.2013
                Autor: újezďák
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: dokončení....

                       

                  Podle směru a síly větru, teploty, vlhkosti vzduchu, dohlednosti a deště slabého občasného to jednoznačně Lysá s Lelekem-nakolekem JE.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 19.11.2013
                  Autor: hekynen
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    Každý kdo zveřejní nějaké fotky lidí s uvedením konkrétního místa, data a času si musí být vědom, že tím může dost silně zasáhnout do jeho soukromí a může za to nést následky. Měl by být připravený na případnou žalobu a možnou náhradu újmy.
    Ke shromažďování záznamu lidí z nějakého místa musí být souhlas úřadu a jejich zveřejnění podléhá zvláštnímu režimu. Focení lidí na kolech co projíždí nějakým místem bude takovému režimu podléhat. Určitě by nebyl žádný problém, pokud by je někdo fotil tak aby je nebylo možné identifikovat (zezadu, bez hlavy apod.) pokud jde jen o dokumentaci průjezdu cyklistů. Na to vážně není potřeba zveřejňovat obličeje.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

           

      Blbost :)

      K pořizování záznamu kde kdy kdo konkrétně byl dnes už nepotřebuješ fotografie, stačí mít u sebe zapnutý mobil nebo někde třeba gps lokátor pro platby za použití silnice a to má kde kdo.

      Jakmile byla fotka pořízena ve veřejném prostoru, tedy na veřejnosti, tak bych se hodně divil, že někdo něco vysoudí, a kdyby chtěl po zveřejnění odravovat , tak nejlepší je poslat takového rovnou do háje.

      Nemluvím ale o tom, že bych někoho vyfotil, že kaká, puzen potřebou, mezi auty nebou popelnic, to je snad pochopitelný, že ?

      Mluvím o tom, že pojedu na kole do Poděbrad a cestou si 12x zapnu kameru, natočím 171 lidí na různých místech a napíšu k záznamu na youtube, dneska mezi 12-16 jsem byl v Poděbradech a bylo krásně a koukněte co tam bylo cyklistů....
      Pokud mě někdo za to bude chtít žalovat, tak je to psychopat a je zastaralejší než nějací domorodci z cestopisů, kteří si mysleli, že jim s kamerou lidi kradou duše....:)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        Psychopat mozna ano, ale velice pravdepodobne Te uspesne zazaluje, bude-li na tom zaznamu dobre poznat.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

               

          Tomu prostě nevěřím protože mě nemá za co žalovat. Prostě jsem se projel na kole a natočil si to.

          Budeš na fotbale nebo na hokeji, či tenisu a ČT odvysílá jak křičíš radostí, nebo protože vedel tebe sedí krásná ženská nebo exot pomalovanej jako válečník, nebo že ti dítě spí na klíně...
          Budeš ČT, Novu, srbskou televizi nebo klubový web žalovat ????

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Autor: újezďák
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                 

            Primarne mne ani nenapadne jit na fotba. 8-)
            A kdyz uz, tak ne s cizi zenou nebo cizim ditetem. 8-D

            [ Zpět ]
            Datum: 19.11.2013
            Autor: Murphy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                   

              Kdyby ta cizí žena stála za to?


              ...

              Ne, taková, se kterou bych šel na fotbal neexistuje.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.11.2013
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                   

              Tak ona můžr jen sedět vedle :)

              [ Zpět ]
              Datum: 19.11.2013
              Autor: újezďák
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        Vítej v Evropě budoucnosti :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        Poněkud hraboshovatíš. Když píšu fotka nebo záznam, tak je to samozřejmě jakýkoliv obrazový záznam, třeba i z mobilu ze kterého je možné identifikovat určitou osobu. Zceřejněnéí informace k obrazovéímu záznamu musí splňovat i další údaje jako ke konkrétní místo, datum a čas.
        A naprosto jsi nepochopil o čem jsem psal. Žalujícího samozřejmě můžeš poslat kam chceš, ale normální a především slušné je se vždy snažit domluvit, případně se i omluvit. Na posílání lidí někam je dost jiných háklivý a když bude někdo dost silný, tak by ses taky nemusel stačit divit co to poslání do háje také může stát.
        Jakékoliv zveřejnění je na odpovědnosti dotyčného. Je zásadní rozdíl mezi tím co jsi uvedl jako příklad a tím o čem je zde řeč.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

               

          Ale i na tom zaznamu z cesty do Podebrad muze byt timestamp a kdyz k tomu napis i odkud a kam, tak je jasne vsechno. A kdyz mu nekdo strci hlavu primo pred kameru, ...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                 

            Ono je to trochu složitější a u těchle průběžných záznamů z nějaké náhodné cesty by to asi bylo nežalovatelné, alespoň nevím o nějakém takovém sporu.
            Něco jiného je ale sledování nějakého konkrétního místa. To je také jeden z důvodů proč úřad zakazuje a nedovoluje majitelům domu kamerový záznam okolí domu. Není možné nastavit kameru tak aby zabírala lidi co jen prochází kolem domu po chodníku.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.11.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                   

              vidíš a já myslel, že ty luciovatíš :)

              [ Zpět ]
              Datum: 19.11.2013
              Autor: újezďák
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                     

                Tak to by mi zase ani tak moc nevadilo, je toho hodně co ji "závidím" a co bych také tak chtěl umět a zvládat :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 19.11.2013
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

           

      No, když vyfotíš Celetnou v plném ruchu, co Celetnou, frontou před Eifellovkou, nebo jen toho holuba před Sacre Ceur a v pozadí budou vidět obličeje, a to fotka se povede, bude publikována knižně nebo na netu, vážně zasáhneš do práv toho holuba (na práva zvířat se evropská komise koukne co nevidět) ale i těch neznámých turistů v pozadí.

      Záleží na právnících jestli budeš odškodňovat pana Okamuru z Ósaky za újmu, nebo budeš veleben jako umělec.

      Při pokusu vše kodifikovat se vytváří absurdní prostředí plné chyb, omylů a nespravedlnosti, protože prostě všechno postihnout paragrafy nelze. Pak by měl nastoupit soud, který použije "common sense" tedy zdravý rozum. Fotil jsi holuba, nebo jsi paparazzi nasazený na velkoponikatele?

      Už jsme tohle téma možnosti či nemožnost vše zakotvit v zákonech a předpisech diskutovali.
      Zdravý rozum se vytrácí a je vytěsňován stohy předpisů, zdá se.

      Souhlasím s tím, že obličeje šlo rozmlžit i záměrně a ne jen klepoticí mrazem. V tom problém nevidím.

      Ale stejně si myslím, že by mě Soňa na gom kole poznala i kdybych jel zezadu a na ksichtě mě masku hnutí Anonymous. Nikdo druhý na kole nevypadá jako čmelák Vilík, tenké čené nožičky, kulaťoučké tělíčko.

      Takže zásah do soukromí jako svině, a přesto vše podle regulí, ksich nevidíš. Nebo budem ještě více pracovat s fotkama??

      Šlo o ty lidi nebo to čidlo?

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        Věř, že mě osobně je úplně jedno co a koho fotíš, pokud záznam nepřekračuje nějakou obecnou čáru slušnosti.
        Mě taky víc než hodně a možná mnohem víc než ledaskomu jinému vadí tyhle často nesmyslné předpisy a snaha o maximální regulaci každého jednání a chování.
        Mě je jasný tvůj záměr a proč jsi to fotil.
        To vysvětlení jsem napsal jen proto, že i při zveřejňování různých fotek a záznamů by si měl každý uvědomit, že jsou nějaká pravidla a že za určitých okolností může hrozit i případná žaloba. Nic jiného v tom není potřeba hledat a je na každém jak se zařídí.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

               

          Tak zrovna u té fotky, která je doprovozena textem, jak dotyčný vypadal nějak jinak a jel s tím jako by to ukradl a vůbec je to kolo nějaký divný a on na něm divně vypadá ... tam už si umím představit, že takovouto veřejnou "ftipnost" na vlastní účet by nemusel každý zrovna nadšeně vítat...
          Což je tak zhruba rozdíl mezi dokumentačními účely a porušováním osobních práv...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

               

          Mě je to jasný, a většině lidí to jasný je, jak to bylo, co jsem tam dělal, a že jsem měl úplně jiný zájem, než se komukoliv srát do soukromí.

          Já si myslím, že většině je jasný rovněž to, že se tady někdo pokouší uplést z prdu bič, a tím mě vypráskat.

          Tohle tady probíhá dlouho a systematicky, podsouvání mi zlých úmyslů, špatných pohnutek a všechny tyhle hry, co mě občas rozesmějí, občas fest naserou.

          Osoby a obsazení těhle škaredých hrátek jsou vždy téměř totožné, stejně i jako způsob vedení útoku.

          Bavíme se o chybě čidla a jeho příčinách a podívej se, o čidlo nejde, jde tu o to, co stojí v úvodu k této debatě "tedy o veskrze shnilý charakter dotyčného, který nectí zásady ochrany soukromí".....


          No, takhle to tady prostě chodí.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        A co teprve všechny sportovní přenosy v TV tam jsou miliony lidí kteří jistě nedali souhlas s uveřejněním.
        Jak to chudák zakladatel(ka) tématu rozkousne?
        Je to k smíchu řešit takovou hloupost.:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

               

          Ale to je úplně něco jiného. Pro TV, reportáže a dokumenty platí jiná pravidla a podléhají jinému režimu a ta pravidla jsou hodně přísná.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    Tak jsem vyrobil "politicky korektní" fotečky z happeningu/vopruzu* (* nehodící se škrtněte) na Smetanově nábřeží.

    Od toho usměvavého gentlemana svolení mám.

    Probíhalo to asi takhle:
    "Hele, můžu si tě vyfotit" ptám se.
    "Jasně, každej může, jen ať to svět vidí" usmívá se ten hoch a sjíždí pohledem moje elastické cyklogaťky a vypasovanou bundičku přes ten kulatej ranec.

    Je mi trochu trapně, tak mu říkám: "Hele, já sice jezdím na kole, ale nejsem žádnej pumpička nebo cykloprudič".

    Ten mladý muž ani nehne brvou a říká: "Mě je to fuk, buď si třeba pumpička, jen mě nech žít. Já chci mít možnost se včas dostat do práce, a jinak než autem to nejde"....

    "Do práce, no fuj!" snažím se být vtipný....

    A mladý gentleman na to: "To víš, nemám, žaludek na to, abych dojil veřejné prachy jako oni...." a odchází pózovat se svým plakátem jiným zájemcům.

    Tak takhle to bylo a nelžu slovem.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

           

      Už jsem viděl různé úpravy fotek, ale myslím, že ta první je nádherně originální :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        No, právě teď můj kamarád právník Jirka říkal:

        "Tak tohle sis posral, kamaráde. Z toho tě nevysekám, v tom se pozná půlka Prahy, a nepůjde o žádný chudáky...."

        Zdá se, že mě čeká osud tykadlového výtržníka.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

               

          Podle botek soudím, že u stolku v popředí sedí cyklopolicisté Rey a Massard...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Autor: újezďák
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

           

      Problém je, že něco pořádného člověk nevyfotí ve městě aniž by mu tam nepřekáželi lidé.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        A určitě budeš tvrdit, že na tý druhý fotce sis fotil přední nápravu válce... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

             

        Přestože varován, že bez souhlasu se dopouštíš závažného zásahu do práv oné zobrazené osoby, a jako bych cítil, i trochu něco jako podtext harašení?

        Naprosto gendrově nevyvážené, podporuje zastarale stereotypy vnímání nemužů, s tímhle Petře vážně nemohu souhlasit, a přeji si, aby můj nesouhlas s publikováním obou snímků byl zaprotokolován.

        (Jirka říká, že účinná lítost může být polehčující okolností, tak lituji, až pulitry cinkaj)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

               

          Ale já ty snímky vidím jako dobře genderově vyvážené, zvlášť ten druhý, ale i u prvního snímku to bude tak půl na půl :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                 

            Nejde o to co si myslím já nebo ty....

            Třeba si ten nemuž bude na té fotce připadat tak, že mu Petrova kamera přidala kilo, nebo snad dvě, a z toho ho ani Jirka nedostane, a že jako právník je na okrese jednička.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.11.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                   

              Jo fotky a zvlášť ty neretušované, ty jsou hodně nemilosrdné. To "přidávání kil" fotkama, to je taky věc. O tom by mohly vyprávět některé časopisy a fotografové celebrit, ty mají nasmlouváno, že budou foceny jen z nějakého úhlu a běda kdyby nějaký fotograf a časopis zveřejnil fotky z jiného úhlu, tak se nedoplatí :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 19.11.2013
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

               

          Dobře, přidám tedy ještě naprosto gendrově nevyvážené snímky. Takže je jasné, že jsem se pak musel snažit, aby to nevypadalo, že prosazuji stereotyp, že technika není pro ženy.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2013
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

                 

            Je moudré, že si se rozhodl pokračovat v neurvalém ponižování nemužů :-)

            Krásné stroje.

            Ale jak říkal Ivan Mládek:
            I kdyby se Japonci přetrhli, takovýho robota, jako je moje stará, nevymyslí :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 20.11.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    Prosim, muzete po vzoru "zabomysich" nekdo prolinkovat na co se zde navazuje?
    dekuji
    cibi

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2013
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochrana soukromi - odpoved pro ujezdaka

         

    http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil...

    A jak je to jednoduchý,z magistrátu si požádáte operátora o data, kdo se vám po městě pohybuje, jasně že dostanete jenom celkový obraz, ovšem operátoři mají telefony ztotožněné a jsme v česku.

    To může udělat klidně i úplně malá obec, tam už asi vůbec není problém si ztotožnit konkrétní lidi..

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2013
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

276 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024