reklama

Bike vs moto prilba

Ahojte. Na internete som nasiel clanok, kde sa zaoberaju problematikou prilieb pre cyklistiku. Rozoberaju tam DH, FR a podobne discipliny. Dokonca tam rozoberaju otazku, ci nosit na tieto ucely bicyklovu alebo motorkovu prilbu. Ide zima, napadla mi myslienka, ako sa vysporiadat s nizkou teplotou. Kukla kazdemu nevyhovuje. Pri dlhych zjazdoch v zime by sa mohla motorkarska prilba osvedcit aj na trekovom biku. Stit z plexiskla tiez viac ochrani ako okuliare. Co na to hovorite?
Hmotnost je podobna.

[ Zpět ]
Datum: 13.11.2013
Autor: Juro
  • Re: Bike vs moto prilba

         

    Ty asi moc na kole, konkrétně na treku nebo horáku nejezdíš, co? Určitě ne, protože by tě taková blbost jinak ani nemohla napadnout. Nevěřím, že si to sám zkoušel.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2013
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Bike vs moto prilba

           

      Ja som cykloturista praveze jazdim vela. Priznam sa vsak, jazdenie v zime je u mna len na zaciatku. Este som neskusal moto prilbu na biku, cital som o tom clanok. Tu je ten clanok: http://www.pinkbike.com/news/DH-Helmets-vs...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.11.2013
      Autor: Juro
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bike vs moto prilba

             

        Jenže je dost velký rozdíl mezi sjezdem a jízdou. Už jsi někdy viděl motocyklistu tlačit motorku s přilbou na hlavě? :-)
        Tak jako se potíš v létě, tak stejně se při námaze potíš i v zimě a mít na sobě uzavřenou přilbu a zpotit se, tak se zabiješ, protože nic neuvidíš. Navíc uzavřená moto přilba nevětrá, takže budeš mokrej během pár metrů. Přilba musí dobře větrat i v zimě.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.11.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Bike vs moto prilba

               

          Vies o com je ten clanok? Napis im to do diskusie.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.11.2013
          Autor: Juro
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Bike vs moto prilba

                 

            Mě je docela jedno co kdo nocí a v čem jezdí, je to každého jeho věc. Pokud má někdo dojem, že motopřilba je nejlepši na kolo, tak klidně ať ji vozí.
            Ptal ses na názor, tak mě jen překvapilo, že někdo nad tím může přemýšlet a uvažovat o používání těchhle přileb na kolo. Ne proto, že mají jiné označení, ale čistě z důvodů jejich užitkových vlastností, které má každá přilba uplně jiné.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.11.2013
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Bike vs moto prilba

                   

              Ved ja nehovorim. Prave ja chcem diskutovat. Lenze ty si to proste uplne spochybnil a koniec. Lenze ja chcem diskutovat, presne ako v tom clanku, preco ano, preco nie. Chapes?

              [ Zpět ]
              Datum: 13.11.2013
              Autor: Juro
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Bike vs moto prilba

                     

                A ty máš dojem, že dělám něco jiného než diskutuju? A to jako dělám co?
                Nenapsal jsem nic jiného než jen to, že ten kdo jezdí na treku nebo horáku víc než jen do nejbližší hospody, že by ho podobné věci snad ani nemohly napadnout a ten kdo měl na hlavě alespoň jednou motocyklovou přilbu, tak by snad nad tím nemohl ani uvažovat.
                Jistěže takové nápady zpochybňuju. nevím proč se tomu divíš, vždyť je to čirý nesmysl. Ale jinak mi to je opravdu jedno co si kdo vozí na hlavě, pro mě a za mě může vozit třeba potapěčskou kuklu.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.11.2013
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Bike vs moto prilba

                       

                  A ty mas pocit, ze jazdim iba do hospody? Ako to mozes vediet? Naopak, travim v terene dost casu a zamyslam sa nad vecou. Ten clanok nevznikol pre nic za nic. Ja totiz respektujem aj nazor autorov daneho clanku a zamyslam sa nad zmyslom ich uvazovania. To je cele. Nic viac v tom nehladam :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.11.2013
                  Autor: Juro
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Bike vs moto prilba

                         

                    Ale vždyť já taky, už to píšu potřetí, že mi je jedno kdo v čem jezdí, když mu to vyhovuje.
                    Přečti si pořádně co píšu, nikde se tam nedočteš, že jezdíš jenom do hospody.
                    Když jezdíš hodně, tak mě skutečně překvapuje a docela udivuje, že se vůbec můžeš zamýšlet nad něčím takovým jako je jezdit v uzavřené motocyklové přilbě. Ale když myslíš, že to dobrý, tak není nic jednoduššího než si to vyzkoušet. Nasaď si přilbu, odjeď nějakých alespoň 50 km svižnějším tempem ve zvlněné krajině a pak sem můžeš napsat svoje dojmy a pocity, rád si to přečtu.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.11.2013
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Bike vs moto prilba

                           

                      A cital si ten clanok? Tam presne rozoberaju za a proti, naviac aj bezpecnostne hladisko celej problematiky.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.11.2013
                      Autor: Juro
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Bike vs moto prilba

                             

                        Ne, ale diskutuju o tom co jsi napsal ty a o tvých úvahách nošení moto-přilby na běžnou cyklistiku a při cestách na trekovém kole.
                        Už jsem psal, že je velký rozdíl mezi sjezdem a jízdou.
                        Zrovna tak bys mohl uvažovat nad tím jestli by by nebylo dobrý aby slalomový lyžař nosil sjezdovou přilbu, nebo proč by atletický běžci nenosí kopačky, když v nich fotbalisti taky běhají a dlouho. Prostě je to nesmysl, každé je určeno pro něco jiného, pro jiné podmínky.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.11.2013
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Bike vs moto prilba

                               

                          Takto to stacilo napisat a bolo by byvalo :-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 13.11.2013
                          Autor: Juro
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Bike vs moto prilba

                                 

                            Už Ti to psal, konkrétně dneska v 15:30 ;-)

                            [ Zpět ]
                            Datum: 13.11.2013
                            Autor: Jarda
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                          • Re: Bike vs moto prilba

                                 

                            Nic jiného ti tady ale od samého počátku nepíšu.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 13.11.2013
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Bike vs moto prilba

             

        Nejen uzavrena motoprilba. Pri zimnim jezdeni jsem zkusil lyzarskou sjezdovou prilbu a never more.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.11.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bike vs moto prilba

               

          Zkus vojenskej blembák :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.11.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bike vs moto prilba

                 

            A vzal tě někdo pořádně po hlavě když si ho měl nebo ti při doskoku sjel dopředu na nos? To byly extáze :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.11.2013
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bike vs moto prilba

                   

              Sem to měl na hlavě jen jednou, v přijímači, na ostrých střelbách ze samopalu.

              Chtěli po mě abych provedl přískok, zalehnul a pálil jednotlivými ranami 3x na terč. Tak přískok jsem jakžtaž provedl, ale protože bylo bahno a pršelo, nějak mi podjely kejdy, já s sebou fláknul, a blembák mi sjel přes ksicht dolů, sebral brele a kus toho frňáku, jak zmiňuješ. A to už nade mnou stál ten guma, kopal mi do nohou, abych je roztáhnul jako správný střelec z příručky pro poddůstojníky, a řval na mě "střílejte hovado". Já viděl bez brejlí prd, tak jsem vypálil 3 do pešunku a tím jsem definitivně se střílením skončil.

              Pak mě poslali k stavebnímu praporu, to jsme stavěli na Břevnově sídliště pro gumy a restauraci a potom mě přeložili k ubytovacímu náčelníkovi, projektoval a stavěl jsem tenisový kurty v Kozmicích, a pak zakončil vojenskou karieru jako velitel fekálního vozu , do civilu mě povýšili na četaře absolventa. Vždycky když se povyšovalo, tak jsem udělal nějaký průser, a tak na mě nikdy nedošlo.

              Takže za celý svůj život jsem vystřelil jen 3 rány z 58ky do toho pešunku, ale vzpomínka na ten blembák je furt živá :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 13.11.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Bike vs moto prilba

                     

                Podobne na vojne vystrelil jen par ran muj otec. Pro zmenu strileli v masce. Zamlzila se mu a vubec nevidel. Tak to nekam poslal a .... mel nejlepsi vysledky co tam kdy kdo pamatoval. Pak ho vsude davali za vzor. 8-)

                [ Zpět ]
                Datum: 14.11.2013
                Autor: Murphy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Bike vs moto prilba

                       

                  Plynová maska, taky dost dobrý nápad, jak zvýšit bezpečnost cyklisty, zvláště v smogovém období :-)

                  Trénovaný cyklista se nezapotí :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.11.2013
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Bike vs moto prilba

                         

                    Jen obličejová maska by šla zvládnout, tam by pocení tolik nevadilo, horší by to bylo s udýcháním nějakého kopce skrz ty filtry, to by bylo poblitých cyklistů :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.11.2013
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Bike vs moto prilba

                           

                      To uz se tu resilo. Testoval ji Jirka.

                      http://www.allergybegone.com/confacmaslar.html...

                      A zkusenosti: http://www.nakole.cz/diskuse/11060-maska.html

                      [ Zpět ]
                      Datum: 14.11.2013
                      Autor: Murphy
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Bike vs moto prilba

                             

                        To je jiná, řeč byla o plynové masce a tam bych chtěl vidět to udýchání kopce přes chemické filtry :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.11.2013
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Bike vs moto prilba

                             

                        Hele, Murphy, vy jste už ve škole neměli v každé třídně bedny s plynovejma maskama, které si všichni žáčci museli dvakrát do roka vyzkoušet, vyčistit a zase uložit?

                        Teď si přesně nepamatuju, jestli se tak blblo až do devítky, ale když jsme byli prťáci, nacvičovalo se to fest, ve škole v Jeremenkový jsme měli i kryt, 2x do roka se nacvičoval odchod v plynových maskách do krytu. Teda bez našroubovaného filtru na chobot, filtry jsme si šetřili až na nás zaútočí imperialista.

                        Na pochodové cvičení, chodilo se do Krčskýho lesa, se masky museli s sebou tahat přes rameno, ale na ksichtě jsme je mít nemuseli, jen jednou jsme měli nějakýho magora co nám je nařídil na pár metrů nasadit.

                        Na vojně v přijímači jsem z okna viděl, jak ty chudáky čerstvě narukované vojclíky s těma maskama honili po buzer place poklusem, na nás, jako na špagáty, byť v přijímači, to ani nezkoušeli....

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.11.2013
                        Autor: Jindra8526
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Bike vs moto prilba

                               

                          Masky jsme jeste taky meli. Ale do Krcaku jsme chodili jen v plastenkach a s pytlikama na rukou. 8-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 14.11.2013
                          Autor: Murphy
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Bike vs moto prilba

                                 

                            IPCHO, improvizované prostředky protichemické ochrany, jojo, to byla paráda....

                            [ Zpět ]
                            Datum: 14.11.2013
                            Autor: Jindra8526
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Bike vs moto prilba

                                 

                            Tak to jste měli dobře pomatené kantory :-) My jsme je ani nikam nenosili, jen jsme si jednou za rok masku ve třídě nasadili asi 3 minuty si hráli na slony a zase je sundali a uklidili. Jediné co se trénovalo byl odchod před školu k imaginárním autobusům co by nás odvezly pryč.

                            [ Zpět ]
                            Datum: 14.11.2013
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Bike vs moto prilba

                                   

                              Tak to my tedy chodili s maskama i na pochoďák. Pravidelně bylo "branné cvičení" 1x celý den za rok. Masky se očistily, museli jsme provést nácvik nasazení a sundání, pak se strčily do torniček a hezky se s nimi šlo na "pochoďák". Přes jedno rameno křížem maska, přes druhé chlebník se sváčou. Musely se přece také trošku vyvenčit :o)))

                              Osobně si ale myslím, že to bylo hlavně z toho důvodu, aby paní uklízečky mohly sklad uklidit.

                              Po atentátech v roce 2011 byl opt záchvat pořizovat masky. Tehdy nám v práci dokonce brali i míru, jak velkou masku budeme potřebovat. Masky se nakoupily, zaskladnily s po pár letech se zase zlikvidovaly.
                              Jediným vopruzem bylo, že jsem je musela při inventúře počítat, páč jsem v té době dělala evidenci "drobného majetku".

                              [ Zpět ]
                              Datum: 14.11.2013
                              Autor: radka
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bike vs moto prilba

         

    Asi jsi nikdy motorkářskou přilbu na hlavě neměl, že ne :-)
    O integrále, nebo otevřené cestovní nemá cenu se ani bavit. Nejvejš po dvou kilometrech šlapání, nebo pěti minutách sjezdu bys ji zahodil i s hlavou. Jednak by byl nadojený polstrung potem a pak ta váha by ti utrhnula krk.
    Takže se můžeme bavit leda tak o těch tuzingových jarmulkách na chopra, případně o nějaké té nehomologované polské demoverzi přilby, možná ještě o motokrosovém speciálu.
    Ten tuzing je o ničem, cyklopřilba je větší.
    Polské šmejdy vychází asi tak jako o dost těžší neforemné naškrobené čepice.
    A u motokrosu bys musel šáhnout po něčem sakra drahém, aby ta váha byla alespoň trošku snesitelná. Ale to už bych stejně pořídil radši přilbu na DH. Ale ta se používá jen na sjezd, proč asi.
    Idea o plexi před ciferníkem mě docela rozesmála. Na mašinu mám otevřenou cestovní přilbu s výklopným plexikem. Ale při rychlostech pod 120 ho musím vozit o polohu pootevřené, jinak má v chladnějším počasí tendenci se občas opotit. A to si tam jen tak sedím, v podstatě bez námahy. Naopak v terénu nemůžu na horském kole vozit brýle ani v létě, protože v malých rychlostech se okamžitě opotí. Přitom na treku luftují bezvadně.

    Podepřeno zkušenostma - nesmysl. Hledej jinou cestu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike vs moto prilba

           

      Dik za nazor!

      [ Zpět ]
      Datum: 13.11.2013
      Autor: Juro
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bike vs moto prilba

         

    Myslím, že zůstanu u své Catlike.
    Motoristickou přilbu jsem měla na hlavě jen jednou a na kolo by mě něco takového nenapadlo vzít ani omylem.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024