reklama

Kolik dostává dítě kapesné

Zajímalo by mě, jak je to opravdu, ne co noviny píší.

Mě konkrétně zajímá, kolik dostává běžný vysokoškolák, co bydlí a má full servis u rodičů, ale možná i údaje o SŠ, či ZŠ mohou být zajímavé. Myslím si, že bez ohledu na to co si rodiče mohou dovolit, je nutné držet satany v mezích.

Toto téma je bez blokace lidí na BL.

[ Zpět ]
Datum: 05.11.2013
Autor: Jindra8526
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Téma sice zajímavý, ale strč si svůj BL do řiti (vlastní). Dej si mě tam taky (na BL) a nedělej vyjímky, kdo má stále číst to tvoje neustálé "řešení sama sebe"?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -15
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      Náhodou, to od Jindry vůbec není špatný nápad!

      Možná by jeho snaha o transparentnost šla ještě vylepšit a informovat o ní rovnou v titulku.

      Navrhuji například zkratku BBL+ (blokace blacklistem) a BBL- (bez blokace)

      Dále navrhuji případné reakce na tento můj příspěvek přesměrovat do tématu "Co mě vytočilo", ať to tady Jindrovi nezasviníme.

      Nebo opravdu bez použití BBL+ nezvládneme nic lepšího, než se vzájemně posílat do řiti?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2013
      Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Neposlal jsem tam Jindru, ale jeho BL. Překrucuješ jak Medvěd. A Jindra si to zasviňuje sám. No , když ho to baví ...

        Mě jen už nebavilo být mlčící většinou - pak si někdo může myslet, že mlčení je souhlas.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2013
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Gratuluju, takhle vymakanou neměli cenzuru ani soukmenovci, ani soudruzi. Za snahu a zlepšovák zasloužíš nejmíň jejich stříbrný odznak !!

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          Tak pro tebe je zřejmě přijatelnější cenzura tak, jak ji provozuje radka. Hezky potajmu blokovat nepohodlné jedince, pokud si však nepohodlný jedinec založí vlastní téma, udělá mu z něj žumpu ona, ty, nebo kdokoli jiný z její party. Tohle mě zase připomíná estébàcké praktiky.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2013
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -12
          • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                 

            Tvoje starosti a nervy bych fakt nechtěl mít :-))) V podstatě nevím, o čem píšeš a o co ti jde. Nikoho neblokuju, nikdo neblokuje mě. Čím to asi je ? Zkus se aspoň chvilku jen tak bavit a nevysírej furt. Jak bylo na kole ?

            [ Zpět ]
            Datum: 08.11.2013
            Autor: ronda
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                   

              Stačí říct. :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 08.11.2013
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      Snadná rada. Dej si na BL Jindru ty, jeho témata se Ti pak budou automaticky skrývat a nebudeš mít záminku k otravování ovzduší.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2013
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +22 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Žádnej Black List nepoužívám a nevím, proč bych se měl já chránit před smradem, který tu Jindra šíří.

        Ale možná si nakonec téma skryju, je to jako s kuřáky, tam nakonec taky většinou poodejdu dál ...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2013
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -11
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          Jenže teď jsi to ty kdo zamořuje ovzduší jedem.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2013
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          K tématu nemáš nic jen jsi si přišel vylét žluč.
          Jo vždy se najde někdo kdo i nevinou diskusi promění v žumpu a není to Jindra jak zde většina tobě podobných stále proklamuje.
          Tentokrát tu ten smard šířiš jen ty.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2013
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      I tobě přeji hezký den, a tvému přání vyhovuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Děkuji a skrývám.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2013
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Sice nemam k tematu zadnou relevantni reakci, protoze tento tok penez u nas neridim ani nekontroluji, ale JSTE SI OPRAVDU JISTI, ZE ALESPON TY PRVNI REAKCED NA TEMA JSOU ALESPON TROSKU K VECI?
    8-(

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Když syn studoval výšku dostával 10tis na měsíc.
    Bydlel v podnájmu a ten si z toho musel platit.
    Servis měl doma jen o víkendech a při odjezdu jsme ho ještě zásobili potravinami skoro na celý týden pobytu. Bohužel mnohdy ani s touto částkou nevyšel.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      Moji synové to měli tak, že jsme jim zaplatili peníze co stála kolej. Zbytek byl na nich.
      Takže nějaká práce navíc to musela řešit. Takže si jednou užili i pozici "Ukrajinců", když o prázdninách kopali příkopy.
      Samozřejmě, že z domova si mohli odvézt potraviny po libosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        JJ o prázdinách a někdy i vikendech pracoval na stavbách s tesaři. To měl prachy na rozprach.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2013
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Čas malin nezralých...
    Já studoval stavárnu v letech 1978 - 1983, to byly trochu jiné peníze (já jim říkám poctivé), dojížděl jsem denně z Říčan do Prahy a naši mi dávali 200,- na měsíc (měsíční jízdenka na vlak v tý době 12,-, lítačka na MHD 35,-, jahodový koktejl v mlíčňáku na Václaváku 1,70..., platil jsem si z toho i skripta, vyšel jsem bez problémů).
    Krom toho jsem si ale chodil přivydělávat na brigády během studia.
    Tak to byla trocha nostalgické historie... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      Přesně tak jsem to měl také, jen ta stavárna byla 1979-1984, 200Kčs, dojížděl jsem z Popovic (kam jsem se odstěhoval z vlastní vůle) a tak veškeré živobytí hradil sám, nevím ja ty, ale já do té školy zase tak moc nechodil a plácal jsem se na brigádách po stavbách.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Tak to já byl studentík, co chodil na všechna cvičení i přednášky, dokonce i na přednášky z politiky, a ty bývaly ve večerních hodinách, pak ještě cca 1,5 hodiny cesta domů...
        Brigády byly po víkendech a v noci. Dneska byl takový zápřah (myslím ty noční) asi nevydržel :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2013
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          Přednášky jsem vzdal po prvním semestru, buď to bylo na mě moc dlouhé a nudné, nebo naopak, rychlé a nechápal jsem vůbec nic (to byla hlavně matika).Chodil jsem jen na statiku k Doc. Novotné, strašně jsem to žral a ona byla skvělá.

          Cvičení jsem odchodil poctivě.

          Vlastně díky tomu, že jsem nechodil na přednášky, jsem se stal ocelářem, původně jsem chtěl dělat betonové mosty. To někdy ve třeťáku jsme měli předmět Prvky ocelových konstrukcí, přednášel prof. Pechar. Nebyl jsem tam ani jednou a Pechara neznal. Tak jsem se přišel zapsat na zkoušku, a přímo ve dveřích jsem se právě profesora Pechara zeptal, jestli neví, kde bych Pechara našel. A on tak na mě kouknul a říkal - vy jste můj student, vám jsem přednášel?

          A já věděl, že je průser. Tak jsem měsíc ležel v ocelových konstrukcích a uměl to jak nikdo. Pechar mě osobně zkoušel snad hodinu a pak mi dal za jedna a nabídnul mi místo pomvěda na oceli, Alice Bártlová mi pak sehnala místo v ČKD Slaný a po 3 letech si mě Pechar vzal na Stavební ústav na aspiranturu a pak na stavárnu za asáka. Na tu ocel, kterou jsem nikdy nechtěl dělat, samej šroubek, svar, víc strojařina než stavařina .....

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                 

            Já mám KD - specializaci právě na betonové mosty. Novotná na statiku byla vynikající, bohužel zemřela během mého studia během semestru, kdy nám přednášela a místo ní jsme pak měli prof. Chobota, rovněž vynikajícího. Pechar mně taky přednášel a zkoušel - ocelové konstrukce, na ocelové mosty jsme měli prof. Schindlera - to byl asi vůbec nejlepší vyučující, jakého jsem v životě poznal. A pak na cvígra z betonu asistent Karel Trtík, taky vynikající :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2013
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                   

              Taky mám KD, museli jsme být posunutý o rok, Schindler byl neuvěřitelný srdcař ale diplom jsem dělal u Pechara - ocelové mosty.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.11.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Já studuji stavební fakultu v Brně, denně dojíždím autobusem do Brna. Koupím si vždy čtvrtletní jízdenku za 2300 Kč, kterou zaplatím z ubytovacího stipendia. Takže zbývá stravování. Měsíčně projím a protisknu za výkresy tak maximálně 1500 Kč. Beru si peníze od rodičů pouze na obědy a tisk. Žádné kapesné jsem nikdy nedostával a ani nedostávám. Když něco opravdu potřebuji, třeba nové boty, tak mi je rodiče zaplatí. Jinak na své aktivity si musím vydělat na brigádě, a to cyklistika není zrovna levný koníček. Tak to chodí v rodině, kde rodiče státní zaměstnanci mají tři děti, které musí živit. V únoru bych už měl být konečně inženýr, tak už se snad dokážu o sebe postarat.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Autor: dr.biker
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      Učí tam pořád ještě Prof Jindřich Melcher na oceli?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Ano, profesor Melcher stále učí. Ale neznám ho, pouze jednou přednášel jako náhrada za kolegyni na služební cestě. Nestuduji totiž na jeho ústavu, studuji stavební inženýrství, obor Pozemní stavby.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2013
        Autor: dr.biker
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          Dík za informaci, moc VUT neznám, prof. Melcher u nás býval u státnic a pak jsem jej ještě potkal "v civilu", byl u nich na katedře, a ten člověk si mě získal, asi jako prof. Schinlder, o kterém tu psal kolega výše.

          Hodně štěstí do života, a úspěch u diplomky a u státnic (tam to není o štěstí, to Ty víš)

          [ Zpět ]
          Datum: 06.11.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    já dostával před deseti lety na střední 1.500,- měsíčně. z toho jsem cca 900,- měl na jízdné, 400,- na obědy v jídelně, zbytek kapesné a školní pomůcky.
    takže jsem vysedal z busu tak o 2 zastávky dřív, čímž jsem ušetřil 4 kačky na jízdě, občas zpátky stopem.
    mobil jsem měl až ve čtvrťáku, takže se penízky neutrácely tak rychle :)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Už jsem myslela, že tomuto tématu nebudu rozumět jako tomu mnichovohradišťskému.
    Moje děti nikdy žádné kapesné nedostávaly a nedostávají. Potřebné a rozumné věci jim ale platíme. Na ZŠ a SŠ jsem jim dávala peníze za pěkné známky, ale např. za pětku to bylo -5Kč. Já kapesné dostávala, ale to bylo určeno na dopravu, kolej, jídlo ... pro svou zábavu jsem měla peníze z brigád.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      takové hodnocení za známky jsme měli taky, docela to motivovalo.

      jen bráchovi to loni nějak nevycházelo, když měl za stránku v žákajdě vracet 25 kaček. taky jsem mu nabízel, že mu to proplatím, ale nechtěl :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2013
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Já měl stovku.
    Než se zlomil režim, tk ot šlo. 20dkg vlašáku, lahváš a dva rohlíky jsem dal 8Kč, ale po revuluci s znásobily ceny a kapesný zůtalo stejný. Takže jsme si ke kapesýmu přidal peníze na lítačku na obědy a jezdil na černo a nejedl.
    A samozřemě brigády o prázdninách a když se podařilo sehnat, tak o víkendu, aby se pokryla spotřeba piva a cigaret.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Já od rodičů nikdy nic nedostával (ani jako dítě), když jsem něco potřeboval, tak mi to koupili nebo mi přidali, ale pravidelně jsem žádné příspěvky nedostával.
    Na konci střední a na výšce mě živil sirotčí důchod, takže jsem si žil, za pomoci různých brigád, velmi dobře i něco našetřil.
    Teď už jsem starej, nic nedostávám, tak si musím na studium vydělat sám. Náklady nemám velké, protože bydlím doma a i vaříme hromadně. Ale že bych si momentálně mohl vyskakovat. Místo práce jsem o prázdninách lítal po světě a jak to dopadlo... :-D Nemám skoro ani na pivo ;)
    Vždycky si říkám, že kdyby nebyl důvod k mému sirotčímu důchodu, tak bych asi musel pracovat daleko víc a byl určitě víc produktivní a samostatnější :-/

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Chlapi, nědělejte mi z toho holubník :-)

    Taky jsem na Štědrý den dostal stovku pod ubrousek, aby prej "se mě držely prachy" ale hned po večeři mi jí táta zase sebral :-)

    Mě zajímá, kolik dostávají dnešní studentíci, abych věděl, jestli mě někdo netahá za fusekli.
    Jako nepraktický muž moc o tom, co u nás co stojí, nic nevím, maximálně tak vím, že Prazdroj je od 30-40 Kč :-)

    A zdá se mi, i podle toho co zdě čtu, že jsem trochu mad-dad.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      Já si myslím, že nic nezjistíš. Rozptyl bude mnohem větší než za předchozího režimu. Takže záleží rodina od rodiny. Jistě můj soused, pan továrník, dával dětem na VŠ mnohem víc než tomu bylo u nás a naopak znám rodiny, kde to dítě na škole je jen díky tomu, že si celá rodina dost utrhuje od huby.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Moji spolužáci jsou přesně v takovém rozptylu. Někteří jakože pracují, ale zároveň s rodiči lítají po světě, hrají závodně golf a jezdí v drahém autě.
        Jiní nepracují, jezdí na svoje triko a občas si přivydělají a to je uživí...
        A zbytek pracuje a tím se živí, pak se nevěnují škole a prodlužují nebo končí...
        Obecně mám zkušenost, že čím vyšší ročník, tím více jsou studenti nezávislí na svých rodičích. Chvíli trvá, než se člověk rozkouká. A taky záleží na tom, co studuješ. Jsou školy, kde nemáš volno, protože máš spoustu povinných kurzů a domácí práce a jsou školy, kde ne...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.11.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Byla jsem studentka prumyslovku,dostala kapesni velmi malo,než naše spolužačky vic penize. Volny čas často jela do lesy na peši. Znam okolo lesy kremnicke. Mam hezke vzpominky.
    Poprve nadherne vydelku druhy ročnik diky školske bramborove brigady,5 holky dostali v prosince 1985 vyplatu od brigady,okamžik prchali z Kremnice do Prahy,falešne podpis na prepustku,super toulky v Praze 2dni,spali na nadraži. Vratili do Kremnice,vychovavatelka dostala zpravy od rodiče spolužačku neni doma,pečlive koukala na falešne podpisy. Kua :-) Dala nam tresty dvojky chovani,nakonec reditelka nesouhlasila dvojky chovani. Hlavne mame hezke vzpominky.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2013
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Těžko říci co je správná hranice, ale důležitý je asi ji udržet přiměřeně situaci, osobnosti dítěte, pubescenta či adolescenta.
    Přiměřenost většinou narušují prarodiče, (pra)tetičky, (pra)strejdové... :)

    Někdy by si člověk řekl, on je na studíích, pracuje při tom tak si vydělá, co by jsme mu dávali, ale on je spíš víc v ouzkých...

    Jako příklad dám situaci, kdy si student VŠ dělá pozici pro život, tedy že pracuje zadara nebo za symbolickou částku někde v oboru, aby měl větší šanci pro život.
    Takových praxí je poměrně hodně, strategie je to rozumná ale peníze na studium nevydělá, ba naopak kolikrát požere víc, cestovné, oblečení, výbava atd....
    Pracuje, ale kapesné potřebuje možná víc, než když se někdo odpolede po škole chodí bavit.

    Sám jsem zvědav co bude jestli u nás bude nějaký VŠ, nejstaršímu (skoro18) zatím SŠ platíme lítačku, obědy, kurzy, učebnice a většinu oblečení :) pak má zhruba 400 kaček na měsíc kapesné + 100 prospěch( takže 400 neb na to poslední dobou peče:) ,ale to je podmíněné i tím,že pomůže doma.
    Má svoje povinosti.
    Stejně tak pomáhají jeho bratři, prostřední (12) má 150+50 kaček za prospěch :)( čili v pohodě 200) a malej co prvňák dostává 50 korun na měsíc...

    Ale jak říkám tečou nám do toho peníze od babiček, prababiček, dšdečka a tetiček... tak očas sám koukám kolik mají v prasátcích :)a už nám párkrát i platili třeba řemeslníka ...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2013
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      No tak pokud bude na VŠ v Praze, tak odhaduji, že náklady se nijak nezmění. Není pro to důvod.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Můj největší stabilní výdaj je tramvajenka, bohužel už to není čtvrtrok za 720, ale pětikilo na měsíc. K tomu projezdím teď kolem 50x počet dní v Praze, tedy asi 10-12x, záleží jak moc tam musím. To je tisícovka, co projedu. Ale vymýšlím jak to optimalizovat, moc se mi to nedaří :-/

        [ Zpět ]
        Datum: 06.11.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          Já spíš měl na mysli, že pokud újezďákův potomek chodí na střední školu v Pze a bude tam i na VŠ, pak ty náklady se moc neliší.

          Cca pětikilo na měsíc potřebuje i naše dítě na dojíždění do školy, až přejde na střední školu, tak to ještě naroste. To jsou ty radosti života na venkově, to jistě znáš sám.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.11.2013
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                 

            No, náklady na dopravu do kapesného nezahrnuji, stejně jako náklady na jídlo.
            To se platí automaticky, nechci aby "optimazovalo jízdou na černo".

            [ Zpět ]
            Datum: 06.11.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                   

              Někdy jízdě na černo jako rodič nezabráníš. Někdy v květnu si tady cestující s gustem vyprávěli, jak řidič autobusu vyhmátl synáčka továrníčkova. On chlapec si kupoval jízdenku k továrně svého otce a občas tam vystoupil, ale často jel až domů. Až dopadla kosa na kámen.
              Rozhodně to ten kluk nemá zapotřebí, ale holt puberta s touhou se předvést byla mocnější. Ale je to blb, tolik dětí tady zase nejezdí, aby si je řidiči nezapamatovali.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.11.2013
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                     

                No, ta naše má nějakou tu průkazku a snad to platī i na tu integrovanou pražskou, ale zase si ji občas zapomene doma, a pak to zkouší, čert mě může vzít, tak mi to pro sichr ani neříkají a nějak to se Soňou pytlikují.
                Když jsem se dozvěděl jakou sumu dostává týdně navíc jako kapesné, pojal jsem podezření, že něco není v pořádku, a to co tu čtu mě jen v podezření utvrzuje.

                Nechci být škrt, ale zdá se mi, že by se holka měla připravovat na střet s reálným světem nějak postupně, aby jí pak ta suma na výplatní pásce nezdrtila.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.11.2013
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolik dostává dítě kapesné

         

    Dcera se mohla potrhat, když jsem se jí ptal, jak to chodí v Království. Prachy děti dostávají většinou k narozeninám a za práce úměrný jejich věku. Školný je samozřejmě na rodičích, požitkovný na dětech. Zase je ale do jedenácti let věku nesmíš nechat bez dozoru.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2013
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik dostává dítě kapesné

           

      Omlouvám se Jindro, je to mimo téma kapesnýho, ale dost mě to zaujalo...

      Aby, v UK fakt nesmí být až do 11 let věku dítě samo? :-O To je přece strašný. To je jak vězení s dozorcem ve formě rodiče.
      Jsem chodil třeba do školy sám. Hrát si s náma mamka taky nechodila. Představa, že stavíme v lese bunkr s kamarádama a o kus dál postává hlouček rodičů je pro mne fakt jak z hororu.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2013
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Také jsem na odpověď zvědavý. Už jen proto, že normálně u nás děti už od první třídy chodí či dojíždějí do školy sami. A nejspíš byly už před tím sami doma, rodiče v zaměstnání.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Když mi to dcera před pár lety řekla, taky jsem nevěřil. Do školy je doprovázejí (většinou vozí autem) rodiče nebo pověřené osoby. Když jsem nedávno vyzvedával vnuka, učitelka u dveří sledovala, jestli mě Zak zná, i když to pověření bylo telefonicky dohodnuto. Jestli jsou tam školní autobusy jako v USA, nevím. Kluci hrajou tenis a i tam s dětmi zůstávají doprovody. Proti našim poměrům nezvyklé.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2013
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          nezvyklé jistě, ale podle mého rozumu to vychovává k závislosti a nesamostatnosti.
          DOškoly jsem šel s rdič tak dvakrt a ve druhé třídě jsem i brášku vodil do školky a pak šel do školy.
          Nemaj tam teď náhodou prolém s tím, že dospělí jedini přes třicet se nechtějí stěhovat od rodičů?

          [ Zpět ]
          Datum: 10.11.2013
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        A kdyby o kus dál stál hlouček mladých au pair, ani to by se ti nelíbilo?
        8-))

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2013
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          kdybych měl okolo sebe hlouček mldých chůviček dneska, tak jo :-), tehdy ale určitě ne.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.11.2013
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik dostává dítě kapesné

             

        Za nás to bylo trochu jiný. Se synovcem chodili snad až do 3tí třídy, mě dovedli do té samé školy jen první den a pak jen sám.

        Vím, že v Anglii to tak je, proto to množství au-pairek. Školní autobus jsem nepotkal, zato všichni, i v mateřských školkách, nosí školní uniformy.

        Ti puberťáci pak podobně asi jako naši mazáci na vojně, je vidět ta úmyslná nekázeň, občas do toho něco civilního, kravaty dole, z toho co jsem viděl na ulicích na mě dýchá právě tak trochu úmyslný protest proti stejnokroji.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Kolik dostává dítě kapesné

               

          Že to ještě rozpatlávám, ty školky jsou tam dost drahý, kolem £50 +/- za týden, přičemž dítko se tam vozí na devátou a cirka po 2 PM se vrací domů. Nic pro nás. Všelijaký podpory pro samoživitelky jsou tam slušný, ale nic bližšího k nim nemůžu říct.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.11.2013
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                 

            My máme jednu přímo proti ofisu, takovej ten kamenej škaredej barák jak z hororu, myslím, že jsem tam ty uniformované dětičky vídával i později odpoledne, mě hlavně šokovalo to ohromné množství dětí, co se tam mrcasilo na té zahradě, snad 150, odhadem, říkal jsem si, tak sem bych teda toho svýho drobečka nedal....

            Ty to tam máš z první ruky, já jen co zahlédnu, nebo slyším od kolegů. Můj bezprostřední šéf od narození svých dětí má nějakou zvláštní pojistku, která má pokrýt školné pro jeho syny a go i v případě, že by se mu něco stalo. Základní a střední kluci mají církevní, ne proto, že by byli pobožná rodina, ale prý proto, že je to nejlepší pro ně dostupná škola, školné proti privátním nízké. Ale něco za něco, každou neděli v kostele s celou rodinou, funkce guvernéra školní rady ( ta rozhoduje mimojiné o financování školy, samospráva fakt funkční), chce aby děcka měla kvalitní vzdělání, tak tomu se podřizuje celá rodina.

            Ono tam toho socialismusu je o moc méně, než na kontinentě.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.11.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Kolik dostává dítě kapesné

                   

              Tak to už místo mše bych radši chodil do nedělní školy. :-)) Když už tak žvatlám, vedli jsme řeč o silničním provozu. A odpověděla mi, že i kdyby za volantem zkolabovala, nesměl bych její auto odřídit do špitálu, musel bych přivolat ecnalubmu. Protože nejsem zapsanej v pojistce, čímž ale padá možnost vymluvit se na osobu blízkou, kterejžto pojem v známejch českejch souvislostech vůbec neznají a připadá jim, že kecám.:-) Divná zem.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.11.2013
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024