reklama

Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

Protože je teď spousta času a taky se brzy stmívá a když už se tu to osvětlení řeší...

:-)

...tak já řeším takovou kravinu, co mě napadla v létě při častém ježdění do tmy. Protože jsem lenoch, tak jsem si říkal, že bych si upravil zadní blikačku tak, aby šla zapnout přímo z řídítek. Copak o to, nějaký ten vypínač bych nabastlil, přímo ze spínače blikny, jenže já jsem si k tomu vymyslel, že bych měl ještě kontrolu, že to skutečně bliká a taky bych nezapomněl bliknu doma vypnout (stalo se několikrát, doma je dost světla, takže jsem si zapnuté blikačky nevšiml a při odchodu ze sklepa a zhasínání už jsem za rohem). Takže bych potřeboval napíchnout i nějakou tu diodu a "protáhnout ji" na řídítka, kde bych měl kontrolní diodu (u toho spínače). Stačí, když nějakou tu diodu napíchnu? Paralelně? Sériově?

Já vím, je to kravina, ale když začínají ty dlouhé zimní večery... :-)

[ Zpět ]
Datum: 17.10.2013
Autor: marrier
  • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

         

    není jednodušší si koupit rovnou přepínač s podsvícením? Stojí to necelých 40,-Kč a nemusíš vymýšlet a řešit...
    http://www.zbozi.cz/?q=p%C5%99ep%C3%ADna%C4%8D...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

           

      Tím se ale neřeší vůbec nic. Problém zůstává -kam napíchnout tu svítící diodu (v přepínači).
      No radit nic nebudu, jak říká sám marrier - je to kravina.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.10.2013
      Autor: Radek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

             

        Na riditka prece, to uz je obcazeno v zadani.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.10.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

             

        neozumím? To už někdo udělal a dal do toho přepínače a schoval, aby tam přílš neteklo atd. a z toho přepínače koukají dvě patky, na které připojí dva dráty. Nemusí nic vymýšlet a pájet, ne?

        [ Zpět ]
        Datum: 17.10.2013
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

               

          Jenže ta blikačka není zapínaná normálním vypínačem, jako běžná žárovička v nějakém primitivním okruhu. Tam by šel ten vypínač na dálku vřadit. Blikačky jsou spínané elektronicky (tři zmačknutí, tři režimy, čtvrté zmačknutí, tma). Tímhle vypínačem leda tak odpojíš baterie (po dojezdu zhasneš), ale nezapneš, nepřepneš.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.10.2013
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

               

          Myslim, ze on si chce z blikacky vytahnout to tlacitko = zmacknes jednou, rozsviti se, zmacknes podruhe, zacne blikat... zmacknes po desaty a vypne se. Tam mu vypinac moc nepomuze, ten by musel zapojit do serie s napajenim a tezko rict, zda by nemusel stejne pokazde jeste mackat tlacitko.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.10.2013
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

                 

            aha, to mě nenapadlo kluci. Já na blikačce používám jen jeden režim a když jsem si na jednu zimu dělal takovej klacek na nosič vytrčenej kousek doleva, tak jsem prostě jenom vytáhl dráty ven...

            [ Zpět ]
            Datum: 17.10.2013
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

         

    Tak pokud bys to chtěl doopravdy bastlit. Tak diodu bych připojoval paralelně a do série s ní nějaký rezistor, aby ti kontrolka na řidítkách nesežrala moc proudu pro blikací diodu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2013
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

         

    Myslim, ze minimalne dva z tvych problemu by vyresila dostatecne intenzivni blikacka, protoze pak budes spolehlive videt zda blika, kdyz se pri jizde ve tme podivas za sebe, pripadne i v zrcatku budou blikat znacky a patniky... no a u poradne blikacky bys nejspis ani pri odchodu neprehledl, ze blika... :)

    Ale jo, kazdopadne je to super mit ovladani svetel primo na riditku. Ale jestli si chces privest primo tlacitko od blikacky na riditka, tak Jurimiruv vypinac s kontrolkou nebude to prave.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2013
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

         

    A co otočnou pod sedlo?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2013
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

         

    reseni stylem "fuj"
    zapinani/vypinani: k stavajicimu tlacitku dat paralelne jsete jedno.
    signalizace chodu: z plosaku od LED vyvest paralelne jeste jednu umistenou na viditelnem miste. Jak je zde zmineno, jas diody upravit velikosti predradneho odporu.

    + splneni zadani
    - 4 kabely na trase blikacka- riditka

    je mozne ze by to slo i 3 kabely, treba premerit jak je blikacka zapojena.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2013
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

           

      OK, pár dobrých tipů zaznělo, děkuji za všechny. Dráty mi nějak nevadí, tlačítko bude muset být jen spínač podobný zvonkovému (stisk a uvolnit), ale nevím jak se takovému přesně říká (až se budu v obchodě ptát).

      A teď k věci - Jaký přesně odpor tam dát? Naposledy jsem pájel odpory na učňáku (25 let), když jsem si stavěl zesilovač (dokonce i fungoval :-) )

      A nějaké vodotěsné tlačítko (malé) se koupit dá? Já vlastně ani nevím, kde se takové součástky dneska dají koupit, dřív je měli normálně v elektru... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2013
      Autor: marrier
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

             

        Spínač na řídítka podívej se sem : http://www.elektrokola-michal.cz/multi-spinac můžeš do něj udělat dírku na diodu nebo využít druhé tlačítko. 4 kabely už máš u toho 2 ke spínači 2 na diodu a odpor žádný nepotřebuješ,2 dráty připájej k 1 diodě k (anodě-katodě) u blikače a na druhý konec přidělej tu diodu,pokud by to 2 diody neutáhlo tak ji u blikače odpájej a dej tam jen ty dráty .

        [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2013
        Autor: šroubek
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

               

          Naprosto dokonalé, díky moc!

          Doplňující dotazy:
          Jak dlouhé jsou ty dráty u toho?
          Jaký je vnitřní průměr objímky?

          Ještě jednou díky moc!

          [ Zpět ]
          Datum: 21.10.2013
          Autor: marrier
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

                 

            Není zač.
            Přesný odpovědi ti neřeknu - drát je přes 1 metr (od řídítek k sedačce určitě dosáhne)
            Průměr objímky na klasické řídítka z boku je šroubek kterým to přitáhneš k řídítkům.
            Zde se můžeš podívat kolik je tam toho drátu: http://www.elektrokola-michal.cz/konverzni-kit...
            A jestli to chceš vědět přesně pošli e-mail prodejci ten ti odepíše.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.10.2013
            Autor: šroubek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odborník na elektroniku? Úprava blikačky

                 

            Prumer objimky je na riditka bicyklu. To je standardizovany rozmer.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.10.2013
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

400 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024