reklama

Elektrokola

Tak se nám hoši na Prahounakole pohoršují, že v Číně a na Taiwanu už lidé začali obcházet místní nařízení o elektrokolech (která jsou tam chápána jako nemotorová vozidla, takže mohou do nemotorové dopravní infrastruktury). Symptomatické na tom jejich prskání je, že jim ani tak nevadí, že nějaký…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 11.10.2013
Autor: Kadel
  • Re: Elektrokola

         

    Kadle, na ty aktivistické stránky klikat nebudu, proč jim zatěžovat počítadlo :-)

    Milá EU vydala pro elektrokola omezení - 250W (to nedodržují ani renomovaní výrobci), 25 km/h dál už bez přípomoci, odpojování motoru při brždění a ovládání motoru pomocí PAS, nikoliv manuálně.
    To pro elektrokola.

    Pro kola s pomocným benzinovým motorem platí 1000W, max 50cm3 obsah.

    Tedy o "ekologii" nemůže být ani řeč, smradlavé motory mohou do kilowaty, elektrokola jen těch 250W což je tak na rovinku pro 60 kilového číňánka.

    Elektrokola jsou celkem solidní dopravní alternativou, pokud jde o vzdálenost do 30 km a je slušné počasí. Nesmrdí a jsou poměrně tichá, ovšem o dost dražší než skůtry a jiná jednostopá přibližovadla, ovšem je tu to ALE, omezení výkonu na jednu smutnou žárovku o 250W. Tím se třeba pro kopcovatou část Prahy e-kola diskvalifikují.

    Dobrá zpráva:
    My evropští elektro-disidenti jim na tu žárovku prdíme a jezdíme klidně na kilowatě a na páčku :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Elektrokola

           

      radka tě nemá ráda :-)) dík za balíček. Jak se mám revanšovat ? Tam tu věc asi nevyužiji. Jednotka nastavena,i když ty konektory (u upadlých drátků) jsem nemohl vytáhnout,ale nějak jsem to nabastlil.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2013
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Elektrokola

             

        Ona ti ta moje madam poslala CycloAnalysta k tomu?
        To je zmatkářka, poprosím tě poslat to jinam, adresu ti napíšu večer z domova.

        To mělo jít jinému kolegovi, to mě teda prudí, co si neuděláš sám :-)


        Jinak se netrap, vždyť je to jen pár drátků a já už to potřebovat nebudu.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Elektrokola

               

          a já se divil co to je :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Elektrokola

                 

            Takhle se chová moje madam, naprosto nepřesně plní pokyny.

            Posledně, když kolegovi něco měla poslat, strčila mu do obálky nějaké oční stíny, a pak je zoufale hledala, vyslýchala dceru právem útrpným, prostě masakr a pak se zjistilo, že odjeli se součástkou :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 11.10.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Elektrokola

                   

              Kolegovu madam mohly ty stíny potěšit :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 11.10.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Elektrokola

                     

                Kdepak, férově odeslal obratem zpět :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 11.10.2013
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elektrokola

         

    A co jako?!?
    Rozhodl jsi se tady léčit zrušený účet na Prahou na kole?!?

    Mimochodem opravdu jsi chtěl použít slovo "symptomatické"?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Elektrokola

         

    Těch 250W je opravdu jen teorie. Když mám nastavený trvalý proud 13A a napětí 36V a vyšší,tak mi vychází teoretický výkon cca.470Watů při napětí 36V

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elektrokola

           

      Těch 250W je myšlen jmenovitý proud. Maximální čistý výkon je u mnoha sad klidně 350 nebo 400W. Tuším, že Bosch má udávané maximum 500W.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2013
      Autor: Robikl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elektrokola

           

      Nezaměňovat příkon s výkonem motoru (brzda). Prakticky je nutno zohlednit účinnost systému, typ motoru a vliv otáček, takže bohužel těch 250W na hřídeli( kole) tam je

      Pokud jde o asijský stav , je to o tom, čemu se EU snaží předpisem bránit: Došlo k přemnožení elektrovozítek, na které není třeba řidičáků a v noci jezdí potmě, protože světlo žere baterky. Číňani to nazývají tichá smrt. Něco na tom je, protože si takhle večer jdeš z hospody po chodníku, a chraň bůh trochu vrávorat, protože každou chvíli mezerou mezi tebou a barákem prolítne z nenadání frajer na elektoskůtru, vítr ti jen otočí šálu kolem krku na druhou stranu, jinak bys si ho snad ani nevšiml, protože kolem je provoz, hluk... Nechci polemizovat o účelech EPACu a podobných norem, ale není vše tak černobílé, jak to vypadá. Zkušenost je osobní, né z doslechu a novin

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2013
      Autor: e-totem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elektrokola

             

        To říkám léta, že z hospody je to nejbezpečnější autem, ale policajti pro to nemaj pochopení :-)

        Za nesvícení by se mělo vyplácet 25 rákoskou na místě, takových cyklistů co je "překvapila tma" je tu pořád strašně moc.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Elektrokola

               

          To mě překvapuje. Slyším poprvé, že by policajti měli problém s odjížděním z hospody autem.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.10.2013
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024