reklama

Extrémní vřískání hydrauliky

Ahoja mam problém vlastním hydrauliky Hayes HFX - 9 XC
a po zakroku v servisu Štěrba(odvzdušnění a seřízení brzd) byl kotouč přední brzdy zabarven do hněda tato barva po par kilometrech zmizela obroušením ale brzda zacala neskutečne pískat a vrzat a co je hlavni tak i hůř brzdí a to me nejvíc sere byl jsem zvyklej na citovku a tek to mackam jak magor a nic moc.
Vím někdo tu radil destičky přebrousit ale to pomohlo jen na chvilku a další rada tu je vyměna za jiný typ destiček ale nevim bohužel jaky se tam hodi.Poradte prosím. Děkuji moc všem

[ Zpět ]
Datum: 10.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajucha ([email protected]))
  • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

         

    Něco podobného jsem měl na Mechanikách a stalo se to kvůli mně. Mazal jsem silikonovým sprejem gumky na ložiskách, protože trochu vrzaly a sprej mi stekl na kotouč i destičky. A samozřejmě to přestalo úplně brzdit. Zkoušel jsem potom úplně vše, ale nic. Nakonec jsem kotouč strčil do sporáku a vypálil, potom do mičky a byl naprosto odmaštěný, ale hnědý. Jenomže destičky už se mi odmastit nikdy nepovedlo, takže jsem musel koupit nové, tudíž budeš možný muset taky. Ale nejprve bych zkusil zaútočit na servisáky, co ti to odvzdušňovali.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Meridak ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

           

      100% souhlas.

      Moje manželka spáchala něco podobného.
      Když viděla jak si labužnicky mažu vidle a řetěz, tak vzala WD 40 a mazala a mazala a mazala. Na kotouč jí to nesteklo, ale cíleně ho postříkala.
      Kotouč stačilo odmočit v Arvě na motory, ale destičky to "nasákli" a nepomohlo nic, jen výměna.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2006
      Autor: Kolin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

             

        ...také jsem si jednou namazala brzdy a rozhodně ne nějakým slabým WéDéčkem. Mě se to ale stalo loni při týdenním putování Brno-Vídeň-Praha, takže mi nezbylo, než to rozjezdit :o)))
        Chvilku mi bylou ouzko, ale kamarád se bavil...
        A já od té doby velmi ctím tuto tvrdou zkušenost :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

           

      Tak už je to na 80% jasny ty košťata ve štěrbovi mi namastili kotouč brzdovkou a vod toho se samozřejmě zasraly i destičky a je potřeba je vyměnit.
      Tak tam už do servisu nepáchnu:((((

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajucha ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

             

        Ale vyreklamovat bys to tam měl - přece si nebudeš platit sám nový destičky?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

         

    Já se s kotoučovkama teprv seznamuju, ale když typ destiček vyhovoval před zásahem servisu, proč ho měnit?
    Spíš bych vyměnil servis.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2006
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

         

    Štěrba byl vždycky dobrý servis - na tvém místě bych se tady vůbec nezdržovala psaním a už bych tam drandila zpátky.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

         

    Jdi s tím zpátky do servisu, to je nejjednodušší řešení. I na opravu - seřízení se vztahuje záruční lhůta.
    Radko - zrovna k "osazenstvu" u Štěrby já osobně mám dost velké výhrady - možná to jsou profíci, ale jejich jednání - pokud jsem osobně poznal - je dost povýšené (navím, jak k holkám). Rozhodně po první zkušenosti u nich jsem tam propříště šel s tím, že jsem o problému něco věděl - pak srazili kufry a byli normální.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

           

      Já mám jiný servis, ale dalo mi to také dost práce, než ze mě přestali dělat "blbce".
      O Štěrbovi vím jen z doslechu - chválí či chválili si ho kvůli tomu, že uměl opravit i starší typy kol, na která už nešlo dát nové komponenty (změny úchytů apod.).
      Ale je také fakt, že v poslední době se objevují i negativní zkušenosti...
      Je to škoda - Štěrba je přece jenom mezi prodejci a servisi jméno. A zkazit si ho... No, každý svého štěstí strůjcem...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

             

        udajně funguje na odmaštění destiček když je povaříš v octu,ale asi při tom bude i trochu smradu.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (luboš)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

               

          Zamaštěné destičky už neodmastíš... Bohužel ;-(((
          Také se doporučuje "vypálit" je na pánvi nebo v troubě, ale většinou to stejně nepomůže... Já bych to opravdu reklamoval v servisu.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Extrémní vřískání hydrauliky

         

    1.Reklamuj
    2. Nauc se delat vsechno sam a do servisu radsi nic nedavaj
    3. Vyzkousej toto
    http://www.tectane.cz/tectane/01_cistice_kat.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2006
    Autor: Santus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024