reklama

Stred - vrzani - reseni

Chtel bych se s vami podelit o sve zkusenosti z posledni sezony, radikalne jsem zmenil pristup k instalaci stredu. Vzdy jsme mel naucene ze stredove zavity u BSA se mazou vazelinou, stejne jako zavity v klikach apod. Od te doby co se rozmohly plastove misky, zjistuju, ze je docela problem s vrzanim a uvolnovanim techto stredu. Stalo se mi to i u hlinikovych stredu a u mirne vymackleho leveho zavitu v ramu na klasickem shimano BSA stredu, jehoz miska je ocelova, integrovana. Velky problem jsem resil take s italskym stredem, ktery se povoloval po 10km. Takze jsem zjistil ze nezalezi na tom jak je stred udelany, problemy maji vsechny a o tom mne presvedcily problemy se stredy od mych kamaradu, kterezto jsem musel resit. Nezalezelo na typu kola, ramu, ani jeho stari, a dokonce ani jestli to jezdila holka. V ramci 2 mesicu jsem opravoval asi 6 stredu, vcetne sveho, ktere po dotazeni nedrzely, misky vrzaly apod - delal jsem kazdy minimalne na 2x, italsky dokonce na 5x(tam ale slo o mirne vymacklou mufnu v ramu). Puvodne jsem pouzival na svem stredu, ktery menim tak 1x do roka, teflonovou pasku navinutou na zavit, ale vzdy se casem vymackla. Nakonec jsem pristoupil na radikalni reseni (radu z me rodiny) na zalepeni stredu - Lakem na nehty. Doslo to dokonce tak daleko ze davam lak i mezi misku a loziskovou cast, kde je vule cca. 0,4mm. Od te doby mame vsichni klid a misky se nepovoluji, stredy nevrzou a lze je povolit. Dal jsem zjistil, ze jediny stred jehoz funkce lozisek neni zavisla na ramu je ten, co ma integrovane loziska - drive i Kinex, dnes jen Shimano(?). Drive se daly take koupit stredy, ktere mely jiz na zavitech Loctite, dnes jiz o nicem takovem nevim(krome RH+0). Nelze ale jen to tak nanest a dobry, je treba nanest na zavity vrstvu, ktera je skoro zalije - a to i v ramu, i na miskach, pripadne do misek. Pote co skoncite s nanasenim, uz to lehce zavada, rychle sroubovat aby se lak v zavitech spojil a zavzlinal, jde to jak po masle. Mate nekdo podobne zkusenosti?

[ Zpět ]
Datum: 05.10.2013
Autor: single
  • Re: Stred - vrzani - reseni

         

    V mém oboru se tomu jak to zeres říká prepicela matka. Dotahuju podle citu, momentak nepouzivam. Závit maznu vazelinkou aby nezarostl a prostě jezdím.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2013
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stred - vrzani - reseni

           

      Aha

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2013
      Autor: single
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stred - vrzani - reseni

             

        Neber to zle, ale já to prostě namontuju a jezdim. opravdu nemám problémy s povolovaním nebo vrzanim. Tak nevím co je u tebe špatně, zrovna tohle je soucastka, ktera mi nedělá problém. Když už vrzani tak je to spoj klika ---> osa

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2013
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stred - vrzani - reseni

           

      Jestli myslis matku jako zivou bytost, a ne matku se zavitem, tak ti musim pripomenout, ze i tebe porodila tva matka, hehe a urcite ji u toho nekdo asistoval aby ses dostal na tento svet. Kdyz neco nefunguje, je treba to resit. Nebo se nam muze stat ze na sebe budeme koukat, usmivat se a krcit rameny, anebo po sobe budeme strilet. A podle vseho jsi vystrelil jako prvni. Jestli jsi myslel matku se zavitem, tak se ti predem omlouvam, ale tohle tema mne zas tak netrapi.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2013
      Autor: single
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Stred - vrzani - reseni

             

        Hodně se nudíš co?

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stred - vrzani - reseni

               

          Diky za vecne pripominky panove!

          [ Zpět ]
          Datum: 05.10.2013
          Autor: single
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stred - vrzani - reseni

                 

            Nikdy jsem neměl problém. Ani s kovem ani s plastem. Kamarádi budou také asi singl :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 05.10.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stred - vrzani - reseni

                   

              Ok, tak kdyz nemas problem, tak co sem lezes? Otazka znela jestli mate nekdo podobne zkusenosti, vime? A ano mam nejake pratele, kteri jezdi na singlespeedu.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.10.2013
              Autor: single
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Stred - vrzani - reseni

                     

                dobrou noc :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 05.10.2013
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stred - vrzani - reseni

         

    Vsem do budoucna - rad bych prispevky k veci. Pokud nemate co rict, je lepsi mlcet. Nemam naladu cist prispevky, ktere nic nerikaji a jen urazeji - asi pro zabavu na dobrou noc. Tohle je technicka diskuse. Diky za pochopeni.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2013
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Stred - vrzani - reseni

           

      Ale nečerti se hned. Škodí to zdraví. -D

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2013
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stred - vrzani - reseni

         

    Misky se mi u středu nikdy nepovolovaly, a to ani u ita závitu (měl jsem na silničce) - a to jsem vystřídal Shimano, Kinex i Campu (vlastně taky Kinex).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stred - vrzani - reseni

           

      Měl koupit v bazaru Favorit a ne západní vodpad :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stred - vrzani - reseni

           

      Nevzpominas si prosimte, jak byl ten ital vyreseny? Byl to oldschool s kontra-matkou na leve strane, nebo to vypadalo na pohled stejne jako BSA...?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2013
      Autor: single
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stred - vrzani - reseni

             

        Podobné jako BSA, jen obě misky levý závit jiného rozměru. Rám Šírer , rok asi 1993? (už nevím přesně)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stred - vrzani - reseni

               

          A misky plastove?

          [ Zpět ]
          Datum: 05.10.2013
          Autor: single
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Stred - vrzani - reseni

                 

            Plastová byla myslím jedna a druhá hliník.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.10.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Stred - vrzani - reseni

                   

              Totiz kdyz se nad tim zamyslim, tak bych rekl, ze ital ze sve podstaty potrebuje kontramatku vlevo - tim ze nema obraceny zavit. Je to asi neco jako kdyz na furtslapu lidi nevozi kontramatku na pastorku, a pak se jim jednou pri skidovani vysroubuje a hodi tlamu. Takze jsi mel asi stesti na dobre udelany stred, ktery nemel vule na miskach (coz treba Kinex nemival, kdezto Shimano ma) a k tomu spravne vystruzeny zavit v ramu od Sirera.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.10.2013
              Autor: single
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Stred - vrzani - reseni

                     

                Možná, měl jsem tam Campu (středy levnějších řad pro ně tehdy dělal Kinex) a pak Kinex originál.

                [ Zpět ]
                Datum: 05.10.2013
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Stred - vrzani - reseni

                       

                  Co vim, tak campa uz tohle nema, ale napriklad stale maji v nabidce klasicky hlavko na zavit. Italy bezne dela Miche, ten nejlehci ma hlinikove misky s kontramatkou. Zajimalo by mne, jestli to je opravdu italie, nebo taiwan...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.10.2013
                  Autor: single
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stred - vrzani - reseni

         

    Ja jsem to mel prave opacne - s kovovou miskou stred vrzal, ac namazany a dotazeny. Tak jsem vymenil za plast, ac ho nemam rad, protoze je, rekl bych, temer jednorazove pouzitelny, a od te doby klid...

    Jeste doporucuju vzit vrtacku a udelat do stredove mufny zespoda dirku, delam to od doby, co jsem menil stred a pri povoleni vyteklo docela dost rezave vody, stred byl cely mokry a uvnitr pekne rezavy, vsechen kodenzat z celeho ramu se steka prave sem...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2013
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stred - vrzani - reseni

           

      Jasny, chapu. No ja musel resit takove pripady, kdy kliky byly se stredovou osou naprosto vpohode, ale cely se to hybalo +-10mm na koncich klik. Puvodne jsem si myslel ze to jsou povolene kliky, az pak mi kamos z bikeranche to kolo otocil vzhuru nohama, povesil se na pedaly napred vlevo, pak vpravo, a v tu chvili jsem videl jak ty plastove misky v ramu litaji sem a tam. Takze to vrzani byl jen pruvodni jev mnohem horsiho - kompletne uvolnenyho stredu. Jinak s tou vodou je to nekdy zajimavy, kdysi se to tam dostavalo pres sedlovku a stare mufnaky mely stredovou mufnu schvalne odlehcenou velkyma dirama.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2013
      Autor: single
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stred - vrzani - reseni

           

      Kdyz jsem resil stejny pripad, ale jinej stred, zavez jsem to do jinyho servisu a pan mi rikal: "To musite poradne dotahnout", tak jsem mu to tam nechal a vratil mi to s tim, ze to dotahnout nejde, protoze jsou ty plastovy misky servany a preskakujou pres zavit...a to je presne to, s cim se Kinex nepotykal. Shimano stred ma loziskovou cast ve styku s miskou jen na konci dna v misce, kde se to kuzelove zakoncuje, takze kdyz se to dotahne, sedi cely levy lozisko jen na plose cca. 2mm. Nevim kdo tohle vymyslel, ale jestli to melo splnit nejaky ucel, tak nam asi chteli rict: pouzivejte BB30, protoze klasiku uz vyrabet nechcem...nebo tak neco.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2013
      Autor: single
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024