reklama

Kvalita SR SUNTOUR ???

Zdravím, rád bych se zeptal, jak by se dala ohodnotit kvalita komponentů značky SR Suntour (například v porovnání s SHIMANO).

Konkrétně by mě zajímaly převodníky a kliky XCR. Máte někdo zkušenosti?

[ Zpět ]
Datum: 27.09.2013
Autor: JohnyB
  • Re: Kvalita SR SUNTOUR ???

         

    Převodníky a kliky nevím, ale řetěz byl na osmikolečku na skládačce na třetinové životnosti oproti Shimano 50, který je tam dnes. Kazeta šla raději taky, i když třeba by ještě vydržela, těžko soudit.

    Jo a rolničky Suntour taky bláto. Nemohu posoudit na kolikátině je životnost oproti Shimano (XT a Deore), protože druhá dvě kola s rolničkami Shimano najela mnohonásobně víc km a rolničky to ještě nemají za sebou, i když ty XT se ke konci životnosti už blíží.

    Obávám se, že s dalšími komponenty od této značky to nebude jiné, ale tvrdit to nemohu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2013
    Autor: MiBo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kvalita SR SUNTOUR ???

         

    SR SUNTOUR-jen tak mimochodem,první 2 písmena nejsou převzata jako první a poslední z názvu firmy,ale znamenají,že značka patří do korporace Sakae Ringyo :-)
    A teď k dotazu-vidlice této značky patří k velmi dobrým komponentů,poměr cena/kvalita je možná nejlepší na trhu.Jejich možnosti v oblasti "tuningu" jsou velmi dobré-zkrátka za málo peněz hodně muziky.Tím to ale končí!!!Kazety mají malou životnost a obvykle i špatnou funkčnost.Mnohdy je měníme už jako nové po stížnostech zákazníků-není vyjímkou,že i na nových řetěz přeskakuje-ovšem jsou to zase No name řetězy-zkrátka nevhodné kombinace.Kliky jsou na tom lépe-životnost je ale určitě nižší než u Shimana-funkčnost určitě horší.Při jejich pořizovací ceně není důvod nesáhnout po Shimanu-tady není moc co řešit.Různé trapné pokusy o řadící systémy, přehazovačky a přesmyky bych snad ani nehodnotil-pamětníci mi jistě dají za pravdu.Toliko moje zkušenosti z oblasti servisu-jen pro pořádek,aby si někdo nemyslel,že jsem agent Osaky-jezdím výhradně a jen SRAM,Rock Shox,Truvativ a Avid :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2013
    Autor: Merida
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kvalita SR SUNTOUR ???

           

      Tim truvativem a avidem jsi to zazdil :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2013
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kvalita SR SUNTOUR ???

             

        Toť-ale uvědom si,že Truvativ vyrábí pod značkou SRAM kliky-no a tak na kole No 1-mám kliky Sram XX no a na zimáku Truvativ Stylo 3.3 GXP Team.Jen mi řekni ,co je na nich špatného????
        A musel bych být asi total lama ,abych si dal na kolo s výbavou SRAM XX brzdy Shimano.....
        :O))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2013
        Autor: Merida
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kvalita SR SUNTOUR ???

         

    SUNTOUR nebrat,kazetu s těch levnějších 7,8,9 rychlostních SHIMANO HG50 nebo špatné nejsou BBB,cena 400-500kč
    http://www.bbbparts.cz/cz_kazety,115.html

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2013
    Autor: MK2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

380 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024