reklama

Merida crossway 20

Zdravim.
Potrebuju prosim poradit s koupi noveho kola. Jsem absolutni laik; nechce se mi koupit v prvnim obchode prvni kolo, kt. se mi libi, ale asi to tak dopadne:)
Jsem mala (160/52), ale libi se mi kola s panskym ramem. Jezdim prilezitostne, ale kdyz uz, tak ne uplne kratke vzdalenosti (naposled napr. 90 km/6 hod.). Myslim, ze s novym kolem ale budu vyrazet casteji.
Libi se mi tohle: http://www.cyklopoint.cz/krosove-kolo-merida...

Celkove: Je vubec merida dobra znacka? Nehodlam resit veci kolem retezu, chrasticich prehazovacek, uslych dusi apod. kazdy mesic...
A co rikate na muj vyber? Cenovy strop je u me nekde u tech 10.000,- Myslim, ze ve stejne cenove kategorii ta kola budou vypadat podobne, ze?
Diky predem za objektivni nazory.

[ Zpět ]
Datum: 23.09.2013
Autor: denisape
  • Re: Merida crossway 20

         

    Na silnice a hladké suché pevné lesní cesty bude dobré.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida crossway 20

         

    S Meridama mám nejen já dobré zkušenosti. Ale, doporučuju ti ještě tři tisíce přišetřit a s modelem Crossway 100 se dostaneš do krapet jiné kategorie. Lepší a pevnější rám a osazení Alivio a výš. Na tom co jezdíš a plánuješ jezdit už by to mohlo být poznat ve výdrži a přesnosti chodu. Ty tři tisíce se ti ve výsledku vyplatí.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida crossway 20

           

      Díky oběma. Ještě si o tom všem čtu.. a přemítám, jestli nakonec neupustit od crosse? Se zkušenostma, kdy málokdy potkám ideální asfaltovou rovinku a spíš musim čelit hrbolům, dírám a nezřídkakdy skončim i v lese, na poli apod... bych možná váhala i nad něčím takovým:
      http://www.cyklopoint.cz/horske-kolo-merida...
      přičemž je mi jasný, že zde je lepší přehazovačka i brzdy a celkově je to něco úplně jinýho než první odkaz.
      Zkrátka mě nahlodalo hlavně to, že se asi fakt vyplatí víc investovat.

      O co pomalejší je teda merida matts tfs 100 oproti meridě crossway 20 na hladkém asfaltu? Či do kopce?
      Je horší být s crossem na hrbolech nebo s horským na asfaltu?:) Náročný terén vyloženě nevyhledávám, ale občas se tak holt stane.. a závodit taky nikdy nebudu.
      Díky!

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2013
      Autor: denisape
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida crossway 20

             

        Ty kola (crossway 100 a matts 100) jsou si víc než hodně podobný. Horác má menší kola, širší pláště, krapet větší zdvih vidle, nejspíš trochu jinou geometrii rámu a kotoučovky. Pokud ti jde o rozbitý silnice, tak na ty trek stačí. Mám obě kola a dost si vybírám, kam kterým pojedu. Horáce beru až opravdu do terénu. Ale je dost lidí, co na horácovi jezdí i téměř jen po asfaltu.
        Možná by pro tebe bylo řešením si někde takového horáce půjčit (je dost prodejen, kde půjčují tyhle kola a někde pak i půjčovné odečítají při zakoupení). Na něm by sis dala srovnatelnou tůru, jakou jsi jezdila na treku a můžeš pak srovnávat.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Merida crossway 20

               

          Ahoj,
          tak mám ještě jednoho brouka do hlavy - dnes jsem obhlídla zn. Pells.

          Konkrétně toto: http://www.mojekolo.cz/pells-crono-comp-bila-2013

          Moje konečné rozhodování bude teda mezi Meridou Crossway 20 a tímto Pellsem...

          Poradíte?

          [ Zpět ]
          Datum: 24.09.2013
          Autor: denisape
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Merida crossway 20

                 

            Já, když už bych si měl vybrat, tak bych bral radši Meridu crossway 100. Na to jaké chceš najíždět kilometry se mi zdá z těch kol nevhodnější a když se poohlídneš, tak ji třeba uvidíš i někde levnější.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.09.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Merida crossway 20

                 

            Ten pells je možná o půl facky lepší než ta dvacítka (ale jenom o půl maličké). Zdůrazní přehazku Deore, ale jinak nabastlený Altus schovávají za typová číslíčka a písmenka :-))

            Necpu ti žádnou nadbytečnou gramařinu, aby cena lítala nad třicet tisíc. Ale ta Merida stovka je fakt rozumný minimum pro tvoje požadavky (najeté kilometry x spolehlivost nastavení a výdrž materiálu). Prostě určitá kvalita nějakou kačku navíc žádá a za "obchoďákovou" cenu ji nepořídíš. Ty jevnější kola jsou bezva pro pojíždění do krámu, nebo pár kiláčků na pohodu do práce a zpátky. Pak vydrží.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.09.2013
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024