reklama

Namazané niple

Po každé jízdě mám totálně rozcentrované přední kolo.

Až teď jsem si všiml mastní fleky okolo niplů.

Co s tím? Rozebrat, odmastit a znova zaplést?!

Má někdo lepší nápad?

[ Zpět ]
Datum: 17.09.2013
Autor: batat2
  • Re: Namazané niple

         

    Tohle jsem ještě neslyšel. Závity jsou tam dost jemné na to, aby jim nějaká mastnosta mohla pomoct s povolením. Spíš se mrkni, jestli se ti neboří ráfek, nejsou mizerné dráty nebo nyple a "nepřeskakují" závity. Nebo jestli celé to kolo není nějak blbě zapletené.
    A zdroj té mastnosty by byl také zajímavý (pokud je to teda nějak hodně). U zadního to může být z nešetrného mazání řetězu, u předního netuším.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Namazané niple

           

      Mastnota na předním by mohla být třeba od mazání vidlice, místo na vidlici mohl stříkat olej vedle, taky jsem si jednou nevšim kam vede tryska a dobře jsem si naolejoval ráfky a pak jsem odmašťoval. Ještě, že mám čím :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Namazané niple

             

        To bylo tehdy, když jsi vyháněl zedníka ? :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Namazané niple

               

          Ne, to bylo na treku, když jsem ho dobře umyl a tak jsem pak chtěl namazat vidlice a povedl se ráfek a dráty :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.09.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Namazané niple

           

      Já jsem nic nemazal. To musel namazat ten, kto to centroval/zaplétal. Namazáno je mezi ráfkem a niplem. Ne závit niplu.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Autor: batat2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Namazané niple

           

      Divné je, že některé dráty jsou po jízdě totálně povolené.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Autor: batat2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Namazané niple

         

    já naopak občas niple skříknu silikonovým olejem, aby přestaly lupat při jízdě :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2013
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Namazané niple

           

      A nezpůsobuje to, že kolo pak nedrží tvar?
      Hmm, pak v tom problém nebude...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2013
      Autor: batat2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Namazané niple

         

    Tak se bortil ráfek. Postupně se začali tvořit takové bouličky. Škoda, že jsem to nevyfotil.
    Ráfek je již vyměněn.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2013
    Autor: batat2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

268 cyklistů (9 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024