reklama

VDO MC 1.0

Co říkáte na tachometr VDO MC 1.0. Dík

[ Zpět ]
Datum: 03.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (jakub)
  • Re: vdo mc 1.0

         

    Já si myslím, že je to dobrý kompromis v tom smyslu, že je ještě jednoduchý a už má vše potřebné. Zejména má výškoměr. Jsem s ním spokojen. Zdá se mi, že jde o poměrně rozšířenou značku i mezi bikery v německu a to je taky dobrá reference.
    Problém vidím v tom , že ovládání je naprosto neintuitivní, takže musíš (resp. já musím) postupovat podle návodu. Strávil jsem s ním v posteli, kde většinou jednám intuitivně a bez návodu, novoroční ráno.Snažil jsem se vše dostat na 0, abych věděl jaké hodnoty dosáhnu za rok. Předtím jsem si z návodu vystřihl český text (jinak je to tam norsky, polski apod.) abych ho neztratil. Tak jsem dosáhl toho, že mi návod zůstal právě jen v té norštině apod. a právě tu českou část jsem samozřejmě ztratil. Z ranní záležitosti byla dopolední a výjižďka se tak smrskla na 12 km. Možná Ti to půjde líp. Jinak má ještě trochu atypické nandavání na řídítkách do držáku. S tím opatrně, chce to grif a ne sílu, kamarád to ulomil.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vdo mc 1.0

           

      Mezi Němci je to asi rozšířené i proto, že to je německý výrobek...;-) Ale jinak uznávám, že VDO jsou dobré přístrojky... Když jsem se naposledy rozhodoval, co si koupím, tak to vyhrál sice VDO, ale právě kvůli tomu zkaženému ovládání jsem nakonec koupil Cateye...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vdo mc 1.0

           

      Tady si můžeš stáhnout anglicko-český návod... Bacha, má to přes 6,5MB...
      http://www.progresscycle.cz/n2005/210/mc1.pdf

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vdo mc 1.0

         

    Koupil jsem si ho pod stromeček s měsíčním předstihem neb jsem to už nemohl vydržet. Zvolil jsem verzi s kablíkem, je levnější a k bezdrátovému přenosu zatím nemám příliš důvěru.

    Myslím, že výškoměr je celkem přesný, občas však ukazuje nesmysly. Například při krátkém výletě k rybníku Rožmberk mi ukazoval stoupání 19%, což je samozřejmě kravina. Nebo jsem vyrazil od baráku, kde máme nadmořskou výšku cca 346 m a po návratu ukazoval na stejném místě o deset metrů míň (výškoměr se musí před jízdou zkalibrovat, rozdíly v atmosférickém tlaku vzduchu při různém počasí výškoměr samozřejmě ovlivňují).

    Výškoměr najde upotřebení hlavně na horách, kde jsou dlouhá klesání a stoupání (tzn. větší rozdíly tlaku) a člověk chce vědět, kolik nastoupal (sklesanou výšku to neměří.).

    Montáž je podobná jako u ostatních kompjůtrů a bez záludností. Souhlasím s názorem, že upevnit kompjůtr do držáku na řidítkách vyžaduje více síly. Vyřešil jsem to lehkým ztenčením kulatého výčnělku v držáku, za který se budík zacvakne.

    Nastavení parametrů opravdu není příliš intuitivní, běžné ovládání je však pohodlné a celkem příjemné. Jde hlavně o zvyk.

    Displej trvale ukazuje aktuální rychlost, aktuální nadmořskou výšku, teplotu vzduchu a stoupání/klesání v %. Pak lze zvolit jednu další doplňující informaci jako je čas, ujetá vzdálenost, průměrná rychlost, nastoupaná výška, maximální výška nebo mnoho dalšího.

    Můj dojem z VDO MC 1.0 je kladný, už se těším na Šumavu, kde výškoměr důkladně vyzkouším. Zatím jsem u kompjůtru nenarazil na nějakou zásadní negativní vlastnost, kvůli které bych si ho znovu nepořídil.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2006
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vdo mc 1.0

           

      Taky se mi líbí tento cyclocomp. Zajímalo by mě, zda je možno nějakým způsobem dostat data z mc1.0 do PC. Jestlo ne, tak dá se alespoň po zkončení jízdy zpětně na mc1.0 prohlížet nějaké údaje měřené během jízdy (hlavně výška, teplota)?
      Díky Vlas

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2006
      Autor: Vlas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vdo mc 1.0

             

        Připojení na PC to nemá.
        Po dojetí si můžeš doma v klidu včechny měřené ůdaje samozřejmě prohlídnout. Jedná se o tyto:

        -ujetá vzd. denní - odděleně pro kolo 1 a 2
        -doba jízdy
        -průměr
        -top speed
        -ODO meter - odděleně pro kolo 1 a 2
        -ODO meter celkem
        -denní zdolané převýšení (není zahrnuta sestoupaná výška)
        -denní maximální nadm. výška
        -denní průměrné stoupání
        -denní maximální stoupání
        -celkově zdolané převýšení - odděleně pro kolo 1 a 2
        -maximální nadmořská výška

        Dále jsou k dispizici funkce:

        -hodiny (formát času 12 nebo 24 hod.)
        -manuální stopky
        -funkce Navigator
        -funkce údržby kola

        Teplotu to ukazuje pouze aktuální, do paměti jí to neukládá.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2006
        Autor: Kominík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vdo mc 1.0

               

          Zapomněl jsem dodat, že pokud přepneš komjůtr z kola 1 na kolo 2 a naopak, vynulují se následující funkce:

          -ujetá vzd. denní
          -doba jízdy
          -průměrná rychlost
          -top speed
          -denní zdolané převýšení
          -denní maximální nadm. výška
          -denní průměrné stoupání
          -denní maximální stoupání

          Ostatní je uloženo nadále v paměti.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2006
          Autor: Kominík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vdo mc 1.0

                 

            Díky moc, vypadá to dobře, je to v podstatě víc, než jsem čekal. Asi to bude můj favorit. Doufám, že je displej dobře čitelný a že mu nebude moc vadit, když trochu zmokne.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.01.2006
            Autor: Vlas
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: vdo mc 1.0

                   

              Zmoknutí mu nevadí.
              Co se týče zobrazení, velkými čísly jsou zobrazeny rychlost, nadm. výška a jeden volitelný údaj v dolní části displeje. Menšími (ale stále dobře čitelnými) je zobrazena teplota a stoupání. Viz:
              http://www.starbike.com/images/VDO/mc_1_0+.jpg

              [ Zpět ]
              Datum: 03.01.2006
              Autor: Kominík
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: vdo mc 1.0

                     

                Pro vdo mc 1.0 jsem se už v podstatě rozhodl. Jenom pořád ještě váhám mezi drátovou a bezdrátovou verzí. Nejde mi ani tak o finanční úsporu, jako o jednoduchost a spolehlivost, ubude rovněž baterie ve snímači. Nejsem si úplně jistý, ale mám pocit, že jsem někde na netu četl o problémech s bezdrátem u VDO. Jsou zde nějaké zkušenosti? Taky bych potřeboval znát aspoň přibližně délku drátu. Počátač plánuji na lehokolo, tak aby byl drát dost dlouhý. Díky moc!

                [ Zpět ]
                Datum: 04.01.2006
                Autor: Vlas
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vdo mc 1.0

         

    To jste mě potěšili - samé dobré reference. Já ho chci koupit cca v dubnu - v bezdrátu.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vdo mc 1.0

         

    Ještě chci dodat, že mne příjemně překvapil výškoměr. Chce to jen věnovat mu trochu pozornosti, nastavit výšku při startu a na túře ho případně občas uvést u nějaké kóty do reálu. I tak mi odchylky způsobené změnami tlaku připadly zatím celkem nepodstatné. Jen na Gardě jsem se lekl, když jsem se tam po příjezdu octl náhle -7 metrů pod mořem. Takže to byla úchylka tak 72 m . To celkem nic není.Výškoměr mi výborně pomáhá v orientaci na túře.
    Ukazatel stoupání v procentech má trochu zpoždění, nerozumím tomu načem je založen. Je to, ale pěkná hračka. Zjistil jsem, že v terénu (řekněme lehčím terénu) jdu mi začínají obtíže a pak jdu zpavidla z kola dolů tak na 17%. Takže mi vždycky dělá radost, když dosáhnu dál. Winterweg na Třístoličník dává 22%, místy až 24%. Mám vyhlídnuté místo na trénink, kde pokouším 24-26%. Z kola jsem sundal úplně všechno, baťůžek odložil, ale zatím jsem natoupal jen pár metrů.
    Takže kup to, vyhraješ si !

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vdo mc 1.0

           

      Procenta stoupani pocita z rychlosti stoupani co zmeri vyskomer a z rychlosti jizdy co zmeri tachometr.Takze potrebuje chvilku stoupat aby mel z ceho pocitat.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vdo mc 1.0

             

        Tohle mne zajímá, můžeš mi to objasnit blíže?
        Pak neměří asi skutečný sklon? Pojedu-li do kopce rychleji, např na asfaltu tak by asi měl ukázat jinou (větší?) hodnotu než při pomalejším stoupání na jinak stejném sklonu na šotolině nebo v terénu?
        Potom údaj na computeru nemá žádnou objektivní hodnotu. Je čistě pro moji usubjektivní orientaci a ukazuje ne procento stoupání, ale jistou veličinu vyjadřující subjektivní výkon. Z toho plyne závěr, že mnou vyvolaná diskuse na téma v kolika % stoupání padáte z kola je nesmysl. S omluvou za natvrdlost.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vdo mc 1.0

               

          No, počítá to z rychlosti jízdy a z rychlosti stoupání. Takže je to skutečný sklon. Pojedeš-li do kopce rychleji, budeš také rychleji stoupat. A podíl rychlosti stoupání a vodorovné rychlosti (tedy ten sklon) bude stejný.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vdo mc 1.0

                 

            nechci se přít ale proč by to mělo počítat sklon z vypočítané hodnoty (rychlosti) když to může počítat z naměřené hodnoty (ujeté vzdálenost)?

            [ Zpět ]
            Datum: 05.01.2006
            Autor: vette
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: vdo mc 1.0

                   

              Taky mě to nejdřív napadlo, protože stoupání si většinou spojujeme se vzdáleností a převýšením. Ale on myslím přímo měří jak celkovou vzdálenost, tak i rychlost. Při každém impulzu přičítá obvod kola, tím načítá (celkovou) ujetou vzdálenost. Ale rychlost je okamžitá veličina, tu může průběžně zjišťovat tak, že obvod kola dělí časem mezi dvěma impulzy. (Průměrnou rychlost ale počítá z celkové vzdálenosti a času.)

              S tím stoupáním to asi bude někde mezi tím půměrěm a ideální okamžitou hodnotou. Z (celkové) vzdálenosti a převýšení by vypočítal průměrné stoupání, ne okamžité. Ale zas během jedné otáčky kola se nic měřitelného nenastoupá. Takže se asi musí vzít buď delší dráha nebo delší čas, než co odpovídá jedné otáčce. Ale ne zas moc dlouho nebo moc daleko. Takže pokud by to zjišťoval třeba po minutě, dělil by zdolanou výšku vzdáleností. Pokud by to počítal třeba po ujetém kilometru, tak by taky dělil výšku vzdáleností.

              Když jsem si to takhle ujasnil, kloním se spíš ke tvému pohledu. :')

              [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2006
              Autor: žofka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: vdo mc 1.0

                   

              Jo,mas pravdu,asi pocita primo prirustky vysky a ujete vzdalenosti,blbe jsem se vyjadril.Chtel jsem jen rict ze to pocita z tech namerenych hodnot a ne nejakym sklonomernym cidlem.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: vdo mc 1.0

                     

                No - a přírůstek vzdálenosti za vteřinu je co? Zas tak úplně blbě ses nevyjádřil. :')))

                [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2006
                Autor: žofka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: vdo mc 1.0

                       

                  Jenze jeste jednodussi je prave spocitat prirustek nastoupanych metru primo na ujetou vzdalenost.No jestli to pocita tak ze se kazdych 5 vterin mrkne kolik ujel a kolik nastoupal nebo se kazdych 5 pruchodu magnetu mrkne kolik nastoupal,tezko rict.No ale hlavne ze to umi,clovek ma dalsi zajimavou hodnotu na hrani :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.01.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: vdo mc 1.0

                         

                    No, myslím, že na rozdíl od plastových lžiček tuhle mašinku soudruzi vymysleli dost dobře :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.01.2006
                    Autor: Airline
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vdo mc 1.0

         

    Oživil jsem tohle téma, protože sem chci dát moji zkušenost s VDO MC 1.0 + (analogový bezdrát): včera jsem se rozhodl, že odstavím "staré" VDOčko (rovněž analogový bezdrát) a začnu jezdit s tímhle novým. Nastavil jsem obvody kol + hodiny a byl jsem silně překvapen, že i když to bylo položené na psacím stole, tak naskakovaly absolutní nesmysly ve všech údajích kromě výšek a hodin (jako kdyby to dostávalo impulsy od vysílače, navíc nesmyslné impulsy). Až po chvíli mi došlo, že ve vzdálenosti cca 75 cm mám zapnutý počítač (i když odstíněný dřevěnou deskou). Po jeho vypnutí už bylo všechno vpořádku. Je to zajímavé - to staré VDO na počítač nereaguje.
    Pro úplnost dodávám, že nové VDO mi (naštěstí) nereaguje na vysoké vedení ani tu televizi, zatím jsem nevyzkoušel přední světlo s led diodami, ale to bych tam kdyžtak dal něco halogenového nebo třeba tu kryptonovou BBB.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vdo mc 1.0

           

      Chtěl bych se zeptat, zda VDO MC1.0 nebo jeho bezdrátová verze (+) nemůže být rušena normálním analogovým tepákem od Sigmy (PC-9 či 15). Máte s tím někdo zkušenosti?
      Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vdo mc 1.0

             

        Drátová verze rušena nebude, u té bezdrátové (kterou mám) nevím - tepák nevlastním.
        Před cca 3 měsíci jsem koupil bezdrátové digitální VDOčko C3DS, v domnění, že tam už k rušení nedochází. Není to pravda, reaguje to na mobil - naštěstí ten nepoužívám, tak mi to nevadí.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vdo mc 1.0

               

          Když reaguje na mobil, ukazuje aspoň kdo volá?

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2008
          Autor: Kominík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vdo mc 1.0

                 

            Prdýlky, prdýlky :-)))
            Koukej se přihlásit na Mácháč, ať vim, s kym že to budu spát v chajdě :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vdo mc 1.0

             

        ahoj, vlastním MC1.0+ i Sigmu a za cca tři roky jsem neměl s VDO problém (což se nedá říci o Sigmě). Ani nemůžu potvrdit zkušenosti kolegy s PC. NB ani mobilní telefon nijak VDO nerušily...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pury ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vdo mc 1.0

           

      Ahoj, dnes mi přišel VDO 1.0+, nacpal jsem tam baterku, vše nastavil, a chodil po bytě a hledal nějaký zdroj rušení a žádný jsem nenašel... mobil, počítač, GPS... vše jede jak má, ale ohledně spolehlivosti mluvit nemůžu, mám s ním najeto 2km :D

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (F1D0 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vdo mc 1.0

             

        jen mám ještě jednu otázku, jak je to s nekódovaným bezdrátovým přenosem? nemůže se stát že když pojedu vedle někoho, kdo má stejné VDO, tak se budou plést??

        [ Zpět ]
        Datum: 14.08.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (F1D0 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vdo mc 1.0

               

          Může a taky se to stane. Kamarádi mají oba bezdrát (MC 1.0+)a občas si počítače pěkně pokecají s tím druhým vysílačem. Proto jsem si koupil kabelový.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.09.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Gobak)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vdo mc 1.0

         

    AntiJS

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (babage)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024