reklama

prumyslove naboje na treka Madison

Ahoj,mam na svem Madisonu New Orleans 2006 naboje Quando jsou to konusove naboje neco jako Shimano Parallax zakladnich rad a je tam trochu vule na prednim naoji, zaroven ale nechodi moc hladce.
Stojim pred rozhodnutim jestli nechat naboje repasovat serizeni a nova vazelina cca 300,- Predpokladam za takovahle udzba je potreba pri mem najezdu 2000 kilometru tak jednou rocne. Pripadne koupit naboje na prumyslovych loziscich nizsi tridy Novatec pripadne Author. Na kole chci jezdit i pres zimu pravidelne do prace. Jsou naboje teto tridy skutecne tak bez-udrzbove jak se nekde uvadi. Abych na ne nemusel treba tri roky sahnout, tak aby se mi to vyplatily vynalozene finance alespon z hlediska udrzby. Nebo je potreba si fakt hodne priplatit za naboje treba od DT Swiss apod. Diky za Vase zkusenosti

[ Zpět ]
Datum: 23.08.2013
Autor: 542523
  • Re: prumyslove naboje na treka Madison

         

    Měl jsem výplety Quando na krossovém kole. Žádnou údržbu jsem s nimi nedělal, najely 28 tisíc km a sloužily by dál, nicméně odešly ráfky - začly se z nich vytrhávat niple. Ty náboje nemá cenu repasovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prumyslove naboje na treka Madison

           

      Já bych naopak do toho ty 300Kč dal. Konusy, pokud se dobře seřídí, vydrží celkem dost.
      Ale kupovat na tvoje kolo něco dražšího nemá cenu. Spočítej si to - náboje, výplet, asi i ráfky + cena práce.
      Raději bych si peníze šetřil na nové kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prumyslove naboje na treka Madison

             

        Ja vim ale ja to kolo koupil pres Aukro za 2600,- + nejaka drobna oprava zavitu na sroub nosice. A melo najeto tak do 100km proste funglovka. Takze to neni kolo na odpis, nechtel jsem drahe abych se nemusel bat kdykoliv ho opustim. A co se tyce kvality komponet Sh. Acera a Tektro vse funguje jinak bezvadne.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2013
        Autor: 542523
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prumyslove naboje na treka Madison

         

    Otázka je, co se myslí pojmem "repasovat". Jestli rozebrat, vyčistit a namazat, (což by za ty prachy odpovídalo), tak si to uděláš doma sám a hned odhalíš, jestli jdou náboje nepoškozené, a půjdou dál používat:
    http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prumyslove naboje na treka Madison

           

      Jasne, problem je ze nemam doma sverak abych povolil kazetu. a vakl je u naboje zadniho.
      Takze proto volim servis.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2013
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: prumyslove naboje na treka Madison

             

        Na sundavání kazty je mnoohem lepší bič než svěrák, takový kus řetězu s madlem, kterým se kazeta zachytí.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2013
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: prumyslove naboje na treka Madison

               

          OK diky za radu "bic" uz mam naboje se mi povedly rozebrat. Vycistil jsem je a namazal a je to rozdil, jedou paradne.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2013
          Autor: 542523
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: prumyslove naboje na treka Madison

                 

            Nejsou vyběhané dráhy na kónusech nebo uvnitř nábojů?

            [ Zpět ]
            Datum: 26.08.2013
            Autor: snilard
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: prumyslove naboje na treka Madison

                   

              Koukal jsem a ne je to v poradku na tech nabojich je najeto kolem 500km. Hned jak se udelala vule tak jsem to resil. Pokud v zimnim provozu nepujdou do naboju srajdy a nebudou se povolovat tak si je necham. Tan servis sel docela rychle a serizeni bylo na druhej pokus (po stazeni upinaku nejdriv pridiraly). Chtelo to nechat nepatrnou vuli pred dotazenim upinaku.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.08.2013
              Autor: 542523
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: prumyslove naboje na treka Madison

         

    Quando jsou střašné opravdu strašně nekvalitní šunty, kuličky jsou tam snad z plastu nebo co... rozsypaly se mi oba na prvočinitele po pár stovkach kilometrů. Silně nedoporučuji vubec kupovat natož je nejak rozebirat a opravovat... Shimano např. Deore je jistota...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2013
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prumyslove naboje na treka Madison

           

      Ahoj. Na tomto náboji (přední kolo) mám přes 14 tis.km a v pohodě, jednou seřízení malé vůle po cca 5 tis. km. Stále drží. Nejezdím v terénu.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2013
      Autor: primas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: prumyslove naboje na treka Madison

           

      Pokud se dotažením změní vůle na konusech, je to měkká osa. Dá se s tím takhle balancovat - ponechám vůli a ta dotažením RU zmizí - lepší je koupit osu z tvrdšího materiálu.
      Pokud je tělo náboje kvalitní (píšeš, že nemá drážky od kuliček, tak na Tvé použití asi je), upgrade kvalitní osou a případně i konusy výrazně prodlouží jeho životnost (měkká osa zhoršuje namáhání drah kuliček).
      Vzhledem k ceně kola, bych tam nechal, co tam je, pravidelně kontroloval vůli v nábojích, a příležitostně se kouknul po lepší ose (píšeš, že konusy jsou OK, pokud by jevily známky opotřebení, tak i ty).
      Mimochodem, na "městské pojíždění" se dají použít i mizerné náboje. Měl jsem Favorit, kuličky si vydřely do těla náboje dráhy od oka 0,5mm do hloubky, vyčištěno, nasazeny staré konusy (rovněž nějaká ta setinka už vydřená), a ještě to jezdilo několik tisíc km než se to odebralo rezivět pod kůlnu. Po smontování náboje to sice vůbec hladký chod nemělo, ale jelo to...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2013
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024