reklama

presne nastavenie tachometra

ako nastavit tachometer ked nan nemam manual nasiel som ze lahko zistim obvod ked si :Ja si myslím, že na bežné informačné účely stačí klasické zmeranie kolesa a to nasledovne. Na rovnej podlahe si urobíte značku. Tak isto si urobíte značku aj na kolese. Tieto značky spojíte a rovnomerne pôjdete dopredu (dozadu), až kým sa značka na kolese nedotkne opät podlahy. Tu si na podlahe spravíte ďalšiu značku. Vzdialenosť medzi značkami na podlahe odmerajte a zadajte do tachometra. ale neviem ze ci mam merat obvod s plastom alebo len obvod rafiku ?
alebo mi poradte nejaku lepsiu metodu odmeriat polomer a vypocitat obvod neviem ci by bolo velmi presne alebo mi prosim vas poslite manual na tachometer longus beta3 dakujem za kazdu dobru radu

[ Zpět ]
Datum: 01.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mliecko ([email protected]))
  • Re: presne nastavenie tachometra

         

    To se řešilo tady:
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=84#d477
    Je zde popsáno několik způsobů.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: presne nastavenie tachometra

         

    Tvoje první metoda je dobrá a běžně se to tak dělá. Když to buděš chtít mít co nejpřesnější, jeď kolem dále než jen 1 otáčku a výslednou naměřenou vzdálenost vyděl počtem otáček. Měřit samozřejmě musíš přesným pásmem. Na výpočty obvodu z průměru se vybodni. Průměr nikdy nezměříš dost přesně. Moc se ale nespleteš, když jednoduše odměříš obvod kola svinovacím metrem. Dělá se to lépe ve 2 lidech. Samozřejmě, že obvodem kola je míněn obvod pláště. Přeci jedeš po něm a ne po ráfku.
    A co se týká přesnosti. Např. až sjedeš vzorek pláště o 1 mm, zmenší se ti obvod kola o 3,14 mm, což dělá podle typu kola nějakých 0,5-0,54 %. Stejným procentem se ti chyba projeví v údaji rychlosti a vzdálenosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: presne nastavenie tachometra

           

      A nezapomeň si na kolo nasednout tak, jako jezdíš. Tím, že plášť rozmáčkneš se ti poněkud mění najetá vzdálenost. Možná podstatně, husti natvrdo.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: presne nastavenie tachometra

         

    Prvotní postup máš dobrý a dále se přikláním i ke Šveskajdě, ale pak je potřeba, abysi znal ještě převodní tabulku pro tvůj tacháč. Ne každý tachometr přijme "absolutní" změřenou hodnotu.
    Tabulku by si měl najít v návodu k tacháči. A tam by to mělo být uvedeno jak v cm, tak i v palcích.

    Jo aha, teď jsem to dočetla do konce - ty nemáš manuál. Tak to je problém...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: presne nastavenie tachometra

           

      No tohle jsem taky řešil. Mám Sigmu a tak jsem si na netu našel v pdf-ku návody. A k mému překvapení se v těch dvou návodech co mám lišily údale pro nastavení při stejném rozměru ráfku. To je co? A pak se spolehněte na návod. Přikláním se tedy k výše uvedeným empirickým metodám.
      Pavel

      [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel707)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: presne nastavenie tachometra

             

        Pavle707 a jakou máš Sigmu? Já mám BC1200 a ty rozdílný hodnoty jsou pro km nebo míle. Pokud máš taky tuhle nebo příbuznou, tak stačí nastavit hodnotu obvodu kola v mm. Raději potom porovnat podle kamarádova computeru.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.01.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: presne nastavenie tachometra

         

    Preferuji vlastní změření obvodu kola - naměř si to někde na hladké rovné podlaze, můžeš si to i zkontrolovat výpočtem přes poloměr kola. Jinak prakticky všechno je v tabulkách, kde to najdeš podle rozměru kola, resp. pláště. Bylo to třeba na www.author.cz, cateye (trošičku se to lišilo, ale to je bezpředmětné).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: presne nastavenie tachometra

           

      tento problem som uz vyriesil ale teraz sa vas chcem spytat ze kde mam umiestnit snimac hned pod celuste alebo v strede alebo cim blizsie k naboju? lebo ked by som ho dal hned pod celust tak vzdialenost medzi vidlou a spicom je dost velka a snimac nejde ked som ho chitil rukou a dal blizsie na vzdialenost 1cm uz to islo je to normalne ? co ho mam vypodlozit?alebo co s tym moze byt? snimac je cisty nieje zaneseny poradte

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mliec ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: presne nastavenie tachometra

             

        No, dyk jsi na to kápnul! Dej jej tam, kde máš možnost nastavit mezeru mezi magnetem a čidlem tak, jak je třeba. A to je asi 1,5 mm. Takže ono to vyjde stejně někam od poloviny poloměru spíš blíž ke středu. I kvůli blátu je líp, když to není blízko u ráfku. Já to navíc dělávám tak, že magnet a čidlo dávám do té pozice, aby měly možnost se odklonit, kdyby náhodně o sebe cvrnkly. Po nakládání kola na auto apod. je dobré na to mrknout.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: presne nastavenie tachometra

         

    Taky jsem si takhle hrál a lezl po zemi a měřil ujetou vzdálenost.
    Pak jsem na netu našel tabulky a zjistil jsem, že jsem naměřil o 5 cm méně než uváděly tabulky na příslušný plášť. 1 cm je chyba měření asi 0,5%.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2006
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: presne nastavenie tachometra

           

      Hlavně to nesmí ukazovat víc, než doprovázející dámě. Jinak je to celkem jedno, i tak je to přesný až dost. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: presne nastavenie tachometra

             

        Galantní a hlavně chytrý muž přece nejprve zjistí, kolik má naměřeno dáma, aby jí pak mohl sdělit své naměřené hodnoty, ne?!? :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: presne nastavenie tachometra

               

          Galantní muž privátní údaje dámy svévolně nezjišťuje.
          A rozumný také ne, mohl by být nemile překvapen. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 04.01.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: presne nastavenie tachometra

                 

            Já věděla, že ty jsi v tomto směru dokonalý :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 04.01.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: presne nastavenie tachometra

                 

            směju se tu nahlas:-D tohle poslední vlákno je ze života:-o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 04.01.2006
            Autor: vette
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: presne nastavenie tachometra

             

        Galantní a chytrý muž nepředhazuje dámě, že se stává plnohodnotnou cyklistkou, až po najetí 17000 km ročně, jinak považuji drobné rozdíly v měření za zanedbatelné :-P

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2006
        Autor: cami
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: presne nastavenie tachometra

               

          17 tisíc? To raději ať zůstane plnohodnotnou dámou. :')))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: presne nastavenie tachometra

                 

            musím dát radce za pravdu, prostě dokonalý :)

            [ Zpět ]
            Datum: 09.01.2006
            Autor: cami
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024