reklama

Kotoučové brzdy shimano

Zdravím,


mám problém s kotoučovími brzdy shimano. Kolo má najeto asi 300 Km brdy při určitém domáčnkutí vržou... volal jsem do servisu prý je to nezajetostí.. ale všiml jsem si na brzdovém kotouči malých rejch jakoby olejové špíny... když jsem na to šahal není to rozhodně vydřený nebo tak něco.. je to i vepředu ale více vzadu... je to normální? Díky za odpověd
vojtaboh

[ Zpět ]
Datum: 16.08.2013
Autor: vojtaboh
  • Re: Kotoučové brzdy shimano

         

    ryhy su normalne tie kotuce sa proste deru s dostickami a naopak. Vrzganie moze byt z viacerych dovodou ano aj ze niesu este zajete ,mozu byt zosklovatene (vznika pri velmi ale velmi intenzívnom a dlhom brzdenii pri zjazdoch pomoze s velmi jemnym smirglom tuto vrstvu obrusit z dosticiek.A ten prvy pripad chce cas a brzdit ked sa trosku obrzdia prestanu vrzgat.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2013
    Autor: colombo.ii
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy shimano

           

      Raději pilníkem, ze šmirglu se uvolňuje bordel, který může ulpět na destičkách a brousit kotouče.

      Příčinou pískání může být i ta mastnota, chce to vypucovat kotouče odmašťovadlem.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2013
      Autor: mportes
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy shimano

         

    vrzání, skřípání je běžné, destičky se "zbrušují" používáním, pokud jsou brzdy citlivé.. počítám že máš hydraulické.. já mám na brzdách a jedněch destičkách 6000 km, je pravda že člověk jezdí a minimálně brzdí když nejsou sjezdy tak ti to vydrží všechno déle než čelisťovky :)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2013
    Autor: Ovecka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy shimano

         

    Není to tak dávno, co jsem podobnou věc řešil u brzd TEKTRO... pomohlo odmaštění a obrždění.
    Ale najdou se i vtipálci, co poradí "Vrže to -> namaž to". Tak jsem z hecu vzal WD-40 a stříknul kotouče :D Přestalo to vrzat, ale byl jsem rád, že jsem zastavil, ještě že se WDčko rychle vypařilo :D

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2013
    Autor: Cvrnda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy shimano

           

      adept na darwinovku? :-)))

      pak ještě není špatné jezdit na kole s povoleným představcem. líp to jede ;-)

      PS: nesouvisí ten sjezd s namazanými kotouči s tvou přezdívkou? :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2013
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy shimano

             

        Mozna lip jede, urcite hur zataci. Mohu potvrdit. 8-)
        http://vrstevnice.rajce.idnes.cz/110910...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy shimano

               

          jo to jo :-)

          mě se tak jednou ulomila půlka beranů při jízdě po kruháči. zrovna když jsem ukazoval, že odbočuju doprava a rupla mi ta levá :-D
          Naštěstí začala povolovat postupně, jak když se krájí máslo, takže jsem stihl ještě pravou vrátit rychle na řidítka a začít brzdit. Ale taky jsem z toho měl dobré haló :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2013
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoučové brzdy shimano

                 

            A co teprve, když má člověk nášlapy a pořídí zlomit kliku ;)
            Stalo se to známému, dojížděl do kruháku, zastavil a pak se chtěl prudce rozjet, dupnul do pedálu a druhým zabíral nahoru a právě ta klika, kterou táhnul nahoru mu rupla.
            V servisu na něj koukali stejně blbě, jako na mě, když jsem tam přišel s osičkou, kterou jsem přerval při dotahování rychloupínaku rukou :D

            [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2013
            Autor: Cvrnda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kotoučové brzdy shimano

                   

              Mne taky ze zacatku leccos leckde nechteli verit. Pak se to nejak rozkriklo a s udivenymi reakcemi se uz tolik nesetkavam.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.08.2013
              Autor: Murphy
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy shimano

             

        Ne ne, přezdívka se postupně vyvinula z mého příjmení...

        Předtavec bych nepovoloval...
        Ale jednou se mi stalo, že jsem při sjezdu jel s málo utaženým rychloupínákem na zadním kole a v při průjezdu zatáčkou mi zadní kolo nadskočilo na nerovnosti, rychloupínák vyskočil a kolo se šprajclo... chce to pak umět driftovat na kole :D Trochu rodeo no.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2013
        Autor: Cvrnda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy shimano

               

          Coz vo to driftovat sa da aj po prdeli enem to bolii :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2013
          Autor: colombo.ii
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoučové brzdy shimano

                 

            Jnže to pak bolí ještě hodně dlouho :D

            [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2013
            Autor: Cvrnda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

366 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024