reklama

Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

Ty zmenšovací vložky do vozíku pro miminka (weber..) se mohou používat nebo jste používali od jakého věku miminek? Někde jsem četla i výraz "novorozenecká vložka" ale to je asi poněkud brzy (první 4 týdny věku). A do jakého věku (kil, délky) miminka se dá využít? Nebo jste místo vložky radši použili autosedačku? Díky :)

[ Zpět ]
Datum: 16.08.2013
Autor: kaola
  • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

         

    my pouzili miminkovnik (vozich Chariot CX1), prvni pouziti (ne za kolo, ale jako tereni vozyk) bylo v 6tydnech. Malemu se v tom libilo, lezel v tom jak v houpaci siti... Vahove omezeni je myslim 9kg, pripadne se da prestat pouzivat ve chvili, kdy prcek dokaze samostatne sedet.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2013
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

         

    Rozhodně jsme místo toho použili autosedačku. Fakt se mi nechtělo dávat dva tisíce nebo kolik to tenkrát stálo za takový polystyrenový nic, který je podle mne tak do 10 měsíců dítěte a pak z toho musí vyrůst a stejně ještě samo v tom vozíku sedět nemůže.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2013
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

         

    děkuju vám oběa za reakce! máme azub jerry a 3 děti ve věku 6 a 3 roky a 1,5 měsíce. No a teď jak to udělat.. ideálně 2 děti do vozíku. právě že jsem nevěděla, od jakého věku je vůbec možné vozit iminko v miminovníku. Autosedačka je jasná, tam je zas problém, že nevím, jak se vejde vedle ní druhé dítě. Máme i cyklosedačku, ale zas ne vždy jí berem.. z r§zných důvodů.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2013
    Autor: kaola
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

           

      autosedačka a druhé dítě se do vozíku určitě dohromady nevejdou.
      Museli jsme pořídit přímo tu vložku do vozíku (alespoň bazarovou, i když ta 1000,-, co nás stála se mi zdá také dost, ale využívala jsem ji i připoutanou k židli jako jídelní lehátko pro nesedící děti). Vozila jsem v ní děti od 5ti-6ti týdnů do 9ti-10ti měsíců, vložku jsem ještě vyložila tou vložkou pro starší děti, kterou jsem domma měla po straším synovi, kterého jsme začali vozit až v roce (prodávají i takovu redukci pro nejmenší miminka-bývá i v autosedačkách a není důvod, proč by nešla použít také).
      Mezi 9.-10. měsícem byly děti už na vložku velké-možná do jednovozíku by se vešly, ale dvoják mi už přes ty čouhající nohy nešel zapnout. Dál jsem děti (i nesedící) do vozíku posazovala jen do té vložky pro straší děti-nehroutily se tam-sed tam není tak přímý.
      Výhodou té speciální vložky pro miminka je, že se dá do vozíku zavěsit- alespoň částečně, není ve vozíku tak natvrdo-nemáme odpružený vozík, takže tam to přišlo vhod.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2013
      Autor: kosicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

             

        Já tu polystyrenovou vložku (též z druhé ruky) používala už tak od 2-3 týdnů - starší byly dva, byl prosinec a sněhová kalamita, takže vozík byl místo kočáru i na běžné pochůzky (kam starší ve sněhu nedošla).
        Pod hlavou měl synátor přesně ten podhlavník z autosedačky, ale vzhledem k tomu, že jak byla zima, byl zakuklený v kdovíčem, ani to v tu chvíli nutné nebylo (čepička a segra držely a hlídaly;o)
        Výhodou oproti kočáru bylo, že tam opravdu měli znatelně tepleji, ohřívala jsem si u nich ruce;o)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2013
        Autor: evcas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

             

        děkuju moc za vyčerpávajíci odpověď!
        chápu správně, že tohle je ten polystyrenový miminovník:
        http://www.azub.cz/weber-baby-seat-komfort-line...
        tohle opěrka hlavy do něj (ale dala by se použít i vložka z autosedačky)
        http://www.azub.cz/weber-head-support-podpera...
        a tohle je ta vložka pro starší děti, tahle měkká, už nevyztužená?
        http://www.azub.cz/burley-sedacka/

        Nebo se vyrábí ještě něco jiného, lepšího?

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2013
        Autor: kaola
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

               

          ještě mě napadlo, že tu vložku do autosedačky (pod hlavu) jsem náhradní sehnala i v dětském obchodě s kočárky atd...

          A tuším, že miminkovník se ted dělá pro nové typy croozera nový, jakoby houpací síť, a ten by asi do Azubu připevnit nešel, takže opravdu ten polystyrenový, jak je na obrázku s tou vložkou pod hlavu;o)

          Vložku pro starší jsme pak nahrazovali oválnými polštářky z nějaké hrací deky či co to bylo

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2013
          Autor: evcas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

                 

            evcas aha takhle ještě, díky za informace :) podívám se na to na všechno. Ono jak to v těch prodejnách většinou nikde nemají, tak má člověk šanci to vidět jen na internetu, což není ideální.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.08.2013
            Autor: kaola
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

               

          koukám, že ta vložka do Azubu je už od 3 měsíců, tak to bude asi dilema-jen na měsíc a půl pořizovat to lehátko? Pravda, právě je cyklistická sezona v plném proudu...Ale vypadá to na obrázcích dobře. Já měla (mám) tu straou vložku do chariotu (teď už je nový typ, ale starý je stále v prodeji), která pasovala i do Croozru (dřív vlastně člověk ani neměl nějak moc na výběr), ta je od 10ti měsíců, v lehátku jsem ji měla i s hlavouvou částí, pak jsem ji sundala, aby nepředávala ve spánku hlavička dopředu.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.08.2013
          Autor: kosicek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

         

    Já jsem do vozíku Croozer zavěsil na "gumicuky" "vajíčko" z auta. Pokud byla nerovnost tak se lehce pohoupl. Dítě bylo pod pětibodovým pásem. Pravda montáž nic pro slabé ruky :-) .

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2013
    Autor: pebe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zmenšovací vložka (ev. autosedačka) do vozíku - odkdy?

         

    Ahoj, neuvedla jsi, co máte za vozík, škoda... My před koupí vyzkoušeli několik typů vozíků i způsobů "ukotvení" miminka a skončili jsme u Chariota a miminkovníku (v době naší koupě se mu ještě říkalo baby seat). Je to taková "houpací síť", ve které miminko pohodlně leží a narozdíl od autosedačky (vajíčka) to ještě pomáhá tlumit případné nárazy (i když samozřejmě doufám, že většina rodičů je rozumná a nejede s novorozencem hned do terénu)... Naše cácorka autosedačku nesnášela, v miminkovníku byla výrazně spokojenější... Jinak co se týče toho minimálního věku, nechala bych na uvážení rodiče a na fyzické připravenosti miminka (až už to není úplná "hadrová panenka", ale je trošinku stabilnější - naše starší cácorka byla např. hned po narození, mladší až tak v měsíci a půl)... Máme i známe, co si koupili Chariota s veškerým vybavením místo kočárku (a samozřejmě užívali i jako cyklovozík) a dávali tam rovnou novorozence, ale to mně přijde už trošku jako extrem (každopádně na dítku to zdá se žádné následky nezanechalo :-)).
    Ad ta maximální možná délka používání baby vložky - obecně se všude píše kolem cca 10 měsíců, nám vydržela asi do roku a čtvrt, a to holky nebyly zrovna tintítka a navíc to bylo ještě v zimě, tak byly nabalené :-) Podle zdravotních průkazů cca 80 cm a 10-11 kg.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2013
    Autor: lenule
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

391 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024