reklama

azub cé přesmykač

dostal se ke mě starý kus Azubu Cé, vepředu je dvojtác a není tam přesmykač.Nevíte někdo jak tam má být uchycený?Nebo se přehazuje ručně?

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2013
Autor: mech
  • Re: azub cé přesmykač

         

    Podle mě jediné Cé s přesmykem měla naše maminka a té jsme s otcem vyrobili speciální přesmyk. On tam žádný standardní opravdu nijak nešel. Nakolik si to pamatuju tak šlo o výrobu jakési imitace přesmykové trubky, která ale kvůli hlavové trubce musela být moc vpředu. Proto pak byly odvrtané čepy paralelogramu a řadicí rámeček vysunutý na nových, prodloužených čepech kus dozadu.
    Nějak to fungovalo, ale nic úžasného, takže teď už je tam dualdrive.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2013
    Autor: Jirka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: azub cé přesmykač

         

    Céva řešil přesmykač na céčku takto:
    http://lehokolo.com/view.php?cisloclanku...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2013
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: azub cé přesmykač

         

    Než jsem dal na skůtrbajka motor, tak jsem koukal po něčem takovýmhle:
    http://www.biketunel.cz/presmykac-sh-xt-m770e...
    Ale nerealizoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2013
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: azub cé přesmykač

           

      S tím je právě problém, že bývá jen na 42z talíř max, a Cé má poháněnou dvacítku, takže i 28-38-48 dává směšně lehké převody.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2013
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: azub cé přesmykač

         

    díky za zkušenosti a nápady asi to vyhraje svépomocně vytvořenej držák uchycenej pod maticu středový osy.
    Cévova řešení je taky elegantní, ale obávám se, že z toho 7mi letej kluk nedosáhne na zem, už takhle jsem dával nižší zadní silenblok :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2013
    Autor: mech
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: azub cé přesmykač

           

      Na tohle řešení pozor. Pokud ten přesmyk uchytíš jen na tu středovou osu, tak se bude kolem té osy protáčet. Navíc když budeš řadit z menšího na větší převodník, tak - pokud nebude přesmyk do něčeho opřený - se ti bude ten držák ohýbat. Jedině, že by byl z hodně silného plechu. To pak ale bude středová osa moc vysunutá ven a může se stát, že ta protější miska už nebude středovou osu pořádně držet (pokud to bude zapouzdřená osa) a nebo nepůjde seřídit vůle ve středovém složení respektive nepůjde zajistit tu protější misku kontramatkou, protože ta miska bude celá "schovaná" ve středové trubce. Na tyhle přesmyky s držákem pod středovou osu se používají speciálně rozměrově upravené středové osy.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2013
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: azub cé přesmykač

             

        Už si nepamatuju jak přesně jsme to měli udělané, ale byl to ten kus plechu co bývá na přesmykačích montovaných pod osu, daný pod misku normální osy. Ovšem to co bylo na tom plechu nedrželo jen na něm, ale nějak se to opíralo někde o hlavovou trubku toho Céčka, takže se to nemohlo protočit dopředu ani ohnout do strany. Jen si nepamatuju, jak přesně to vypadalo. Ale máš pravdu, ty dva směry namáhání od řetězu je tam potřeba nějak pořešit.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2013
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024