reklama

Chat

Když se tak koukám, že třeba zrovna teď si prohlíží server NaKole.cz přes 200 lidí a nemaj téměř žádnou šanci si spolu pokecat, tak mi to přijde docela škoda :-(. Dal by se tu udělat nějaký chat prosím?

[ Zpět ]
Datum: 08.08.2013
Autor: cvtracktor
  • Re: Chat

         

    Ale on tu je. Chatovat se dá přes tzv. obálky - když si klikneš na nick, objeví se ti políčko, kam napíášeš vzkaz pro dotyčného a obdrží to pouze on.
    Podmínkou je, že musí mít v profilu povolen příjem obálek.

    jen tu není veřejný adresář nicků. Můžeš si ale vytvořit svůj tím, že si ty, se kterými chceš chatovat, přidáš do přátel. Pak vidíš, kdy jsou přihlášeni.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Chat

           

      On myslí nejspíš chat v reálném čase s více uživateli - třeba typu IRC nebo Jabber MUC. Žádné klikání na novou zprávu v obálce. Prostě otevřené okno, ve kterém přibývají nové řádky se zprávama.

      Tohle podporuju - já bych (kdybych byl správce nakole.cz) to dělal tak, že bych rozjel jabber server nakole.cz se stejnými uživateli jako má webové rozhraní (třeba ejabberd), a k tomu nějaký XMPP webový frontend, třeba JWchat.

      Anebo je možnost založit chatroom "nakole.cz" třeba na jabbim.cz, a přistupovat buďto přes libovolného Jabber/XMPP klienta anebo z prohlížeče přes http://live.jabbim.cz/tema/muc - akorát to má nevýhodu že tam nejsou stejné loginy a hesla.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2013
      Autor: Akito
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chat

             

        Však na to mají ksichtoknihu. Poměrně bez práce na údržbu a s historií.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2013
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Chat

               

          Z mé strany nepoužitelné. XK nemám.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2013
          Autor: Akito
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chat

                 

            Nevím jak to přesně popsat: Já taky XK nemám a vím, že na XK je pár lidí, které tady postrádám. Ale nemám ji, tak si nestěžuji, že s nimi nemohu komunikovat. XK jako komunikační kanál tady nabízejí a je tedy můj problém, že ho nepoužívám. Nenapadá mě, proč bych měl chtít nějaké extrabuřty jen kvůli tomu, že něco co se mi nabízí, nechci používat.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2013
            Autor: petrp
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Chat

                   

              Tak jasně, já to taky vnímám že je to primárně můj problém. Ale pokud je tady "Chci vylepšit" a je zájem o chat, můžu se přece vyjádřit ve smyslu, že XK pro mě toto vylepšení nepřináší. No, záleží na správcích nakole.cz.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2013
              Autor: Akito
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chat

             

        Sice jen vzdáleně tuším o čem píšeš, ale nemyslím, že je rozumné vytvářet tady nějaké souběžné kecací okno, kam může naráz bez ladu a skladu vrhnout třeba stovka lidí naráz svoji myšlenku. To by mohlo taky způsobit pěkné zmatení myšlenek s následnou pěknou destrukcí.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2013
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chat

               

          na druhou stranu by to třeba ochránilo spoustu vláken před offtopicem, ne?

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2013
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chat

             

        Tak to mi ale pak splývá s diskuzí.
        Navíc v takovémhle chatu se občas stává nepřehledné, kdo na co vlastně reaguje.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chat

         

    Samozřejmě, že mají. Třeba si zavolají, napíšou maila nebo pošlou SZ, kdy a do které hospody a tam pokecají;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Chat

           

      Chatovat jinde než někde na chatě je vyložená polovičatost...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

237 cyklistů (14 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024