reklama

Výměna řetězu

Zdravím, chci se zeptat nevíte někdo kdy včas vyměnit řetěz?
Nedávno jsem si na kole nechal vyměnit Kliku,Kazetu a řetěz. Někdo mi radil že je dobré po každých 500km měnit řetěz. takže:
když budu mít nový řetěz a na nej najedu 500km
tak ho sundám a označím ho jako řetěz 01.
Dále si koupín nový řetěz a na nej najedu zase 500km, pak ho zase sundám a označím ho jako řetěz 02. Potom si koupím poslední řetez na který najedu zase 500 km a potom řetezi Střídám v pořadí 01,02,03.
Meli by se řetězi postupně s ozubenymi kolečky vytahovat a vydržet déle než když na jednu kliku,kazetu a řetez budu jezdit třeba 2 roky.
Tak jsem se chtěl zeptat jestli nemáte někdo podobné zkušenosti, Předem dekuji za odpoved´.

[ Zpět ]
Datum: 29.07.2013
Autor: frantacert
  • Re: Výměna řetězu

         

    Pokud to řadí, tak ho tam nechám a pak vyměním i s pastorkama...nejjednodušší řešení...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2013
    Autor: highlander
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
    • Re: Výměna řetězu

           

      Co tomu říkají tácy?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2013
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna řetězu

             

        Když moc nadává, tak ho vyměním :))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2013
        Autor: highlander
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    Zde si jistě vybereš správnou odpověď

    http://www.google.com/cse?cx...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2013
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    Jen 500 km? To je sakra málo. Kup si v koloobchodě měrku na řetězy za pár kaček, kterou si budeš měřit vytahanost řetězu. Až bude "na hraně", tak řetěz vyhoď a dej tam novej. Řetěz vydrží tisíce kiláčků, to, jak popisuješ, je celkem na prd. Technickou zdatnost je možné prověřovat i jinak, než opakovaným měněním řetězů.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2013
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Výměna řetězu

         

    Šmarja, taková věda. Už je jen nakládat do formaldehydu... A mít doma dvě, tři kola, tak abys měl doma místo dílny laboratoř a extra počítačový program pro evidenci.
    Kup si solidní měrku, nebo to měř šuplérou a když to takhle ohlídáš a budeš měnit prostě podle aktuálního opotřebení, tak kazety i převodníky vydrží stejně, jako při těhle estrádách. Podstatný je udržovat řetěz jakž takž čistej, nejvíc mu dává zabrat prach s mazivem, pak při záběru ta hmota funguje jako prvotřídní abrazivo a spolehlivě likviduje jak ten řetěz (tzv. ho vytahuje - ve skutečnosti probrušuje na čepech), tak šmelcuje pastorky a převodníky i kladky.
    Osobně se mi osvědčilo mít na řetězu rychlospojku, podle potřeby (bláto, prach) řetěz shodit, důkladně vyprat v benzínovém čističi a máznout. Nechci tady dělat reklamu, ale musím, osvědčil se mi olek od Motorexu, nesmejvá se a hlavně vůbec nebalí čurbes.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna řetězu

           

      Já jsem si nechával olej posvětit v úřadovně místní římskokatolický církve. Ale pak jsem se nechal z církve vypsat, tak mažu neposvěceným. :-) Jeden nemůže myslet na všechny důsledky.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2013
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna řetězu

             

        Tak tenhle olej asi bude posvěcenej. Je na něm kříž, helvétskej, ale je.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna řetězu

             

        Svěcenej olej stejně musel bý lněný olej číslo 4, jak praví klasik.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2013
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměna řetězu

               

          Konopnej, pane Tauchen, konopnej. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2013
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna řetězu

         

    A jake kolo to je, pripadne co jezdis za povrchy a za jakeho pocasi.Na celoperu v terenu, bahne a prachu je 500 nekdy i prilis. Na kole do mesta, na poklidnou turistiku a na silnicce bys menil skoro novy retez.

    http://www.bajk.cz/data/clanek.asp?id_clanek=660
    Jestli mas doma supleru, pouzij tu.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

485 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024