reklama

Nahrada za Trek 7300

Ahoj,

po 5 letech me pomalu opousti muj stary Trek 7300. Zacina vrzat a cvakat a ani rozborka a promazani nepomohla, takze ho necham na chalupe pro jizdu do hospody a koupim neco noveho. Po dlouhem vybirani a cteni diskuzi jsem na projizdce nahodou videl Merida crossway 900 model 2013 a podle vzhledu je to muj favorit ;-).
Vybava je mix XT-T a SLR, coz mi prijde na moje jezdeni az zbytecne dobre.
Uz vim celkem jiste ze vymenim sedlo(stejne jako na Trekovi) za nejaky gelovy model od Specialized, ale co se tyce ostatnich komponent, nemam tuseni o jak kvalitni veci se jedna. Nasla by se tady nejaka dobra duse, ktera by mi poradila?
p.s. Klidne i cele jine kolo, pokud ma tohle nejakou zasadni slabinu.

odkaz na kolo: http://www.sterba-kola.cz/zbozi/merida-crossway...

Diky

[ Zpět ]
Datum: 29.07.2013
Autor: mza
  • Re: Nahrada za Trek 7300

         

    Kolo pěkný, jen ta cena. Na crosse trošku výš. Možná bych koukal po "loňských" modelech za reálnější cenu, ale ani tahle není neskousnutelná.
    Koukám, že to má takovou tu víc sportovní, horácovou zadní stavbu. Pokud preferuješ klasické dlouhé blatníky se vzpěrama a fortelný nosič, může být problém. Okoukni to v reálu někde na prodejně.
    A u toho starého kola, pokud není někde prasklý rám, nebo jinak zdevastované, tak jde většinou o výměnu nějaké cvakající jednotlivosti a jede se dál. Máme treky staršího data a dostávají co proto. Přesto furt jedou a bez problémů.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nahrada za Trek 7300

           

      Blatniky jsou pro sraby a nosice pro duchodce ;-), ale ted vazne. Stary Trek to ma za sebou. Po jednom blizkem setkani se zaludne schovanym korenem, je asi nekde neco uhnute a tahne to rizeni na stranu, predni kolo se neda vycentrovat, je vule na klikach a dotazeni pomuze tak na 100km a ted jeste neco osklive chrasti v zadnim naboji. Ale zase na to, ze jsem se mimo obcasneho promazani o kolo celych 5 let skoro nestaral, toho vydrzelo opravdu dost. Cena Meridy je asi o neco vys, ale pokud je sance ze mi vydrzi, bez nejake vetsi udrzby dalsich 5 let jako Trek, tak to preziju.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2013
      Autor: mza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nahrada za Trek 7300

             

        Tak pět let by mělo být u crosse úplné minimum i při vydatném používání na horších cestách. Jestli dobře počítám, tak za sedm let máme na dvou podstatně levnějších Meridích kouskách po víc jak třiceti tis.km a jsou v dobré kondici.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

469 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024