reklama

Problém s Aurorou

Před časem jsem si pořídil už jedno světlo s dobíjecími bateriemi Aurora, slibují 900 lumenů. Když světlo držím v ruce, není problém, jakmile vyjedu ven, svítí nejdřív naplno, ale už asi po 5 minutách provozu se proud světla znatelně oslabí a skoro se zdá, jako by světlo jelo na ten slabší režim, ačkoliv jsem na něj nepřepnul. Může to být otřesy - je ale uchyceno celkem pevně v gumovém držáku nebo uvolněním - vždycky když zatočím odšroubovatelným uzávěrem tam a zpět, začne zase svítit co nejsilněji. Po pravdě řečeno, čekal jsem víc, snad by to mohlo být tím uchycením, které bych měl zlepšit, ale jak, když už v jednom držáku je.

Baterie (lion Trustfire, 18650, 2400 mAh) by se měly nabíjet až když se plně vybijí, nebo je možno dobíjet libovolně - po použití světla prostě přijít domů a hodit je do nabíječky?

[ Zpět ]
Datum: 25.07.2013
Autor: tapin
  • Re: Problém s Aurorou

         

    Lionky není vhodné vybijet až do dna, nabíjet se mohou kdykoliv, nemají paměťový efekt.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s Aurorou

         

    Aurora přepíná módy krátkým rozpojením napájení. Pokud toho otřesy dosáhnete, tak přepne samovolně. Moje to na pražských komunikacích ve sjezdech provádí opakovaně, přes co nejdokonalejší upevnění a utěsnění akumulátorů. Ovšem vaše závada vypadá spíš na zvýšený odpor někde v napájení. Zkuste očistit a vylepšit veškeré kontakty. To, že je Aurora levný kšunt, je známé. Já jsem jí musel celou rozebrat, rozletovat a přepájet studené spoje na tišťáku. Pokud chcete kvalitu, kupte si Fénixe ovšem za větší peníze.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s Aurorou

           

      No a ty kontakty bych měl očistit třeba alkoholem či technickým benzinem?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2013
      Autor: tapin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s Aurorou

             

        Že je laciný nevím, dal jsem za ni celkem dost a sázel na jistotu, hodně lidí z netu doporučovalo...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2013
        Autor: tapin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s Aurorou

         

    Opravoval jsem Auroru Jurimírovi, který ji už odepsal. Bylo to jenom uvolněné kolem vypínače a bylo potřeba uvnitř utáhnout všechno, co se dalo. Je dobré dát tam trochu silikonové vazelíny, aby se hliník při utahování nekousal a taky pro lepší chlazení LED, jejíž uchycení bylo opravdu zfušované.
    Nebyla v tom vůbec žádná elektronika, jenom jeden odpor a mechanický přepínač, který spínal střídavě přes odpor nebo natvrdo. Když už to bylo rozebrané, odpor jsem po dohodě změnil tak, aby to svítilo docela použitelně i při slabším režimu a zároveň výdrž neklesla pod pět hodin. (Hodnoty už nevím.)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2013
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s Aurorou

         

    Jak radi kolegove - dotahnout. Na tohle trpi i Fenixy, i kdyz se to projevuje jinak.
    (U nich je treba dotahnout zevnitr vypinac.)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s Aurorou

         

    ještě může bejt problém v kontaktu na baterii - zvýšit tlak pružinek, nebo pootočit jednu z "koncovek" (ale to je možný jen u některý), někdy používám ty placatý "supermagnety"

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2013
    Autor: brum
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024