reklama

Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

Termín: 03.08.2013
Místo: Praha, konečná metra B Černý Most

CYKLOVÝLET: PRAHA – HRADIŠTĚ ŠEMBER

Sraz v sobotu 3. 8. 2013 v 10.00 na ČM před výstupem konečné metra linky B. Odtud pojedeme přes Klánovický les a po červené přes Dobročovice do Škvorce, kolem Hradešína přes Masojedy dojedeme do Doubravčic a odtud lesem k valům hradiště Šember. Od něj se po…

Datum: 25.07.2013
Autor: rudla
  • Re: Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

         

    Pěkná trasa, jen co je pravda. Škoda, už mám jiný program.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

         

    Vyjeli jsme ve čtyřech. Po půl hodině jsem cítila, že je na mě přece jen moc teplo. Přátelé mě doprovodili k lesnímu koupališti v Úvalech a pokračovali tím hrozným vedrem beze mě. Co mě se týče, byla to úžasná sobota.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2013
    Autor: Daši
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

         

    To mám za rohem, ale čas nebyl...
    Akorát tedy bych to v téhle výni trochu upravil a jel většinu lesem, nahoru na hradiště bych se necpal a jel radši podle potoka a párkrát se v něm zmáchal.

    Ale dík za tip, že je v Přistoupimi Židovký hřbitov jsem nevěděl. Někdy tam mrknu.

    PS: V Tuchorazi tu tvrz znáš? A ranně gotický kostel v Tismicích?

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

           

      Tu tvrz v Tuchorazi jsem několikrát minul a nějak jsem se k ní nedostal. Ale vím o ní. Nad poměrně zachovalým židovským hřbitovem v Přistoupimi se mj. nalézá raně středověké hradiště. Podobné hradiště se nalézá i v katastru Tismice, ale to se mi nepodařilo nalézt. Kostelík v Tísmicích jsem viděl ale nenavštívil. Zajímám se převážně o pravěk a prehistorii. Ohledně změny trasy viz můj příspěvek. Šember pojedeme jindy. Rudla.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2013
      Autor: rudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

         

    Vystartovali jsme ve čtyřech. Horko bylo po 11.h úmorné. Daši si vymínila, že chce k vodě, tak jsme ji odlifrovali - jak už napsala - na koupaliště v Úvalech. Zbylé dvě odolnější účastnice ten den každopádně jezdit chtěly, nicméně cílem neměla být "suchá historie" ztracená v lese, ale mělo to být - jak jinak - koupání. Změnili jsme plán a vydali se z Úval po turistické červené na Hradešín s tím, že pojedeme k rybníku Jureček u Říčan. To proto, že snad nemá být zamořený sinicemi. Zde upozornění pro milovníky terénu: úsek červené turistické mezi Úvaly přes Sv. Donáta k asfaltce od Škvorce je nejen neprůjezdný, ale prakticky neprůchodný. Projeli/prošli jsme to s odřenýma ušima, nohama i rukama. Hrůza! Holky mají můj obdiv! V Hradešíně v hospodě pod rotundou jsme se zavodnili několika litry chlazených tekutin a pokračovali po asfaltu do Strašína a odtud lesem po červené za vidinou koupání. U rybníku Jureček byla hlava na hlavě, tak jsme popojeli a skončili u ztraceného romantického lesního koupaliště, kde byl chládek a klid. Návrat dom následoval cyklotrasou 0020 na Březí, pak po asfaltu na Sluštice a do Klánovického lesa zpět na ČM. Výlet na hradiště Šember se tím pádem nejel a tak ho "nabídnu" později za "sociálně přijatelných teplotních podmínek". Rudla.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2013
    Autor: rudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

           

      Super, snad příště bude příznivější počasí :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

         

    S Rudolfem 3.8.13: počasí se vydařilo,tepl.35, cyklojízdu cestou necestou jsme přežili(trny, šípky a kopřivy nás nešetřili),změnu trasu na Starák jsme uvítali. A těšíme se co navrhne Rudolf příště. Ahoj Lída a Erika

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2013
    Autor: lidu
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklovýlet Praha - Hradiště Šember

           

      to jste holky vytrvalky,kdyz nekdo obstara obstojnejsi pocasi,rada se pridam......vyjedu skoro kamkoli,ale v sobotu to bylo fakt jen na Lhotu

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2013
      Autor: wíla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024