reklama

28" pláště na trekové kolo

Ahoj, chci koupit nové pláště na trekové kolo. Z nutnosti jsem kupoval nějaký Kenda-jiné neměli. Jsou to tenký šmejdi, tento měsíc během cca 100km už 4x defekt. Jezdím napůl okresky a polňačky. Při koupi kola tam byly asi nějaké Schwalbe a vydržely cca 2000 km. Takže bych šel do nich znova. Přemýšlím o
SCHWALBE Land Cruiser 37-622 KevlarGuard
nebo
Schwalbe CX Comp 35-622 KevlarGuard
Máte zkušenosti? Nebo něco jiného? Díky za rady

[ Zpět ]
Datum: 17.07.2013
Autor: mario1
  • Re: 28" pláště na trekové kolo

         

    Už několik let používáme pláště Schwalbe Marathon (nikoliv plus), dneska se jmenují Marathon Original, jsou to tyhle pláště :
    http://www.bikestore.cz/kola/plaste/200...

    Vydrží hodně, neměřím to, ale určitě kolem 10 000 km a že je nešetříme, jezdíme na nich nejen po silnici ale dost často po kamení, štěrku, různé drti.
    Mají docela slušný záběr i na klouzavém a docela drží i na mokrém.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 28" pláště na trekové kolo

           

      Docela se mi líbí ta ochrana proti propíchnutí ale ta váha je docela ohromná

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2013
      Autor: mario1
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 28" pláště na trekové kolo

             

        Není to tak hrozný a pokud taky jezdíš cestou necestou a vymetáš, lesní i polní cesty s navážkami, sutí a štěrkem, tak se ti odvděčí pevností a výdrží.
        Pokud jezdíš jen čisté silnice, tak je to už krapet zbytečné a můžeš mít lehčí a pokud ti nevadí jejich vyšší cena, tak si vyber něco z plášťů Racer, Dureme nebo Mondial.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 28" pláště na trekové kolo

           

      Ještě k tomu vzorku, zdá se mi docela plochý. Aby držel na prašné polňačce s vyjetými kolejemi od zemědělců. Celkem se mi osvědčily pláště s hladším běhounem a bočními drapáky

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2013
      Autor: mario1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 28" pláště na trekové kolo

             

        Z toho neměj obavy, drží dobře, zabírá i v mírném stoupání na mokré trávě, po vlhkém pevném kamení. Pokud je sucho drží výborně, samozřejmě, že na mokrém šikmém jílu nedrží, ale tam ti nebude držet žádný.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 28" pláště na trekové kolo

               

          Zabíral s minimem prokluzu i na vyloženě mokré trávě v desítce stoupání. Muselo se sice točit plynule, aby se neutrhnul, ale jelo se. na normální cestě drží fakt dobře a těžký jsou ty Marathon PLUS, Originály tak těžký nejsou a pro normální použití víc než bohatě stačí (taky mají vložku) a cena šla teď na dost dolů.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2013
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 28" pláště na trekové kolo

         

    Jezdím na Schwalbe Dureme Double Defense:
    http://www.bike-eshop.cz/plaste-silnicni-a...

    Marathony plus mám na elektru.
    Tenhle plášť jsem vybral protože váží zhruba polovinu Marathonu a to se u rotující hmoty hodí.

    Vydržely 4000 bez píchnutí, jízdní vlastnosti nemám s čim porovnat, mĕ vyhovují. Zadní se trochu sjíždí, počítám že tak v 5 tisících ho vymĕním.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 28" pláště na trekové kolo

           

      Ještě je potřeba taky uvést, že jsou víc než jednou tak drahé.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2013
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 28" pláště na trekové kolo

           

      Pěkný ale ta cena je fakt mimo. To by museli jezdit sami :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2013
      Autor: mario1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 28" pláště na trekové kolo

             

        Sami nejezdí, fakt že ne, ale z mládí si pamatuju, a možná, že je to pitomost, ale někde jsem to fakt četl, že gram na ráfku dělá kilo na nosiči, protože ta setrvačnost při rotaci a tak (kluci strojaři by to mohli umět, nám jak se to začne hejbat, tak je fest průšvih), tak jsem zavolil tyhle, když už mám těžký dvojstěnný ráfky, tak aspoň lehký gumy.

        Další věcí je, že oproti, těmhle:

        http://www.bike-eshop.cz/plaste-velikost-28...

        co mám na elektru unesou o 10 kg víc, tedy místo 110 kg až 120 kg.

        Teď koukám na toho LandCruisera, ten unese 90 kg a ten CX comp snad jen 60 kg, jestli to není překlep, ale zase je hezky lehký.

        Takže povolenou zátěž je možná také dobré vzít v potaz, jednak kolik sám vážíš a jednak kolik na to chceš na cestu naložit.

        Nevím jestli jsem měl kliku, nebo jestli fakt jsou to takové držáky, ale prostě se mi to nepodařilo píchnout a občas taky profrčím leččíms. Jen mě mrzí, že nemůžu potvrdit Lelkovu výdrž, po 5 tisících bude zadní sjetý, přední furt jako nový, to asi také souvisí s tím nákladem na nosiči spíš, než s povrchem, po kterém jezdím.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: 28" pláště na trekové kolo

               

          Možná to bylo deka na nosiči, protože jinak by moje kolo musel vážit půl tuny :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 28" pláště na trekové kolo

               

          většinou jezdím dost nalehko, nebo spíš co nejlehčeji takže zatížení neřeším. Kdybych měl 30kg elektrokolo a brašny vpředu i vzadu tak asi jo, ale jinak vyšší nosnost nepotřebuju

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2013
          Autor: mario1
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 28" pláště na trekové kolo

                 

            Když sám mám skoro metrák, k tomu 20 kilo na zadním nosiči, nepotřebuji ani motor, abych vybĕhnul z limitu (ty Marathony na elektrokole taky vydrželi dost, při tĕžce naloženém jsem všsk pomĕrnĕ zhusta prorážel duši zevnitř, o ráfek.
            Pomohla až výmĕna pásek za tužší, taky od Swalbe.

            Když jseš lehounkej a nalehko, bylo by asi zbytečný vyhazovat prachy za předimenzovaný gumy, ty druhý lehký, by ti mohli asi vyhovovat.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 28" pláště na trekové kolo

         

    Tak se budu rozhodovat mezi Land Cruizer a Marathon(Original).
    Dražší nechci, měl jsem na silničce drahý kvalitní pláště a nějakej blb se mi na ně podíval s nožem a prořízl je ve stojanu:-/

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2013
    Autor: mario1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 28" pláště na trekové kolo

           

      To si mu zabral místo na parkovišti či co?
      To je humus.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 28" pláště na trekové kolo

             

        spíš protože bylo zamčený a nešlo ukrást :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2013
        Autor: mario1
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 28" pláště na trekové kolo

               

          Jo, to dává smysl :-)

          Takhle přijela holkavs autem. Přední levé kolo jen na dvou šroubech a rozříznuté. Protože na povolení tĕch zbylých nemĕli sílu, chtĕlo to pořádnou páku, zlodĕ se naprd a kolo říznul.

          Nebo budu-li myslet pozitivnĕ, vlastnĕ jí zachránil život. Že má kolo prázdný, přišla po pár metrech. Na to, že visí jen na dvou šroubech by možná přišla až by jí nĕkde upadlo.

          Pak, že u nás nežijí jen dobří lidé :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 28" pláště na trekové kolo

         

    Jezdím Schwalbe CX Comp, označení LiteScin, punkture protection, rozměr 35-622.
    Měl jsem je originál na cyklokrosce. Najeto zatím 1850 km, bez defektu. Opotřebení vzadu trochu vidět, ale mohli by vydržet aspoň 6-7 tisíc. Byl jsem překvapený jak pěkně sedí v lehčím terénu, hlavně na šotolině.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 28" pláště na trekové kolo

           

      To je pěkný, takže jsem s výběrem zase na začátku:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2013
      Autor: mario1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 28" pláště na trekové kolo

         

    Tak jsem objednal ty Land Cruisery. Snad vydrží, jinak tam snad narvu loukoťový kolo, to už nepíchnu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2013
    Autor: mario1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024