reklama

Dá se jezdit s SPD bez treter?

Dík moc.

[ Zpět ]
Datum: 14.07.2013
Autor: Rinking
  • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

         

    Jedině, pokud by jsi měl jednostranný poedály, tzn. s jedné strany SPD, z druhé klasický pedál.

    Na oboustranných SPD by to šlo dost blbě - stačí se na ně podívat.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

         

    Dá, ale dost to tlačí (foto)

    Prodávají se ale naklapávací plastové destičky. Zacvakneš do spd zámku a šlapeš na hladké veké ploše. Nejezdí se na tom ale nejlíp.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

           

      Ano, zanícený cyklista si kufry aplikuje přímo na chodidla, aby nebyl závislý na změně bot :o)))

      Ty plastové destičky děsně kloužou, to už jsou pak lešpí ty jednostranný nášlapy.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

         

    Co máš na mysli těma tretrama?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

         

    Jinak, samozřejmě, obecná odpověď zní, že dá:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

         

    Zneužiju téma....nemáte nškdo zkušenost s tímto ? http://www.bike-eshop.cz/cykloturisticka-obuv...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2013
    Autor: highlander
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

           

      Mám sandály přesně tohohle typu, ale zn. Exustar (už se nedělají) a nemůžu si je vynachválit.
      Mám je od roku 2007 a slouží bezvadně.

      Jediné, co bych jim vytkla je, že se mi vždycky přes nárt vypálí od sluníčka kolečko, které je v letních střevíčkách vidět :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

             

        To mně zas tolik nevadí, do lodiček se obouvám jen vyjímečně :))

        [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2013
        Autor: highlander
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

               

          Já něco podobného sondovala před pár dny tady: http://www.nakole.cz/diskuse/16741-mam-lehokolo...
          Pravda, zatím mám dojem, že jediným hmatatelným výsledkem bylo to, že než jsem se rozhoupala zda ano, či ne, tak ty moje vyhlédnuté už v Rockpointu v mém čísle nemají. Takže jako druhá volba byl mě tyhlety taky zajímaly.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2013
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

             

        ty exustary mám taky. Letos sem prošlapal částečně podrážku, tak to v mokru na hladkým tak povrzává, alejinak to nevadí. A trochu praská zadní pásek, ale jen ta kůže a tkanina to v pohodě drží. Mám je minimálně pět let, a nošeny od jara do podzimu i do potoka atd. Takže super. Kolečko potvrzuji.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2013
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

               

          Také je nosím od jara do podzimu a projdu s nimi všude. Mě se za tu dobu zatím odlípla jen špička podrážky - tu mám občas snahu přilepit, ale stále se to odlepuje, tak už na to kašlu. Ničemu to nevadí, je to jen kousíček.
          Pásky zatím drží všechny v pohodě.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.07.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

             

        :-)

        Ještě že tam dali kolečko, že ?

        Jsou i horší symboly ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2013
        Autor: AMS
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Sandály a návleky

           

      Když už se tady probírají sandály: moje tretry se už rozpadají, a zvažuju výhledově místo nich koupit sandály. Zkoušeli jste ale někdo dát sandály do zimních návleků?

      Vloni jsem si koupil zimní návleky (myslím nějaké Force s otvorem pro kufr ale ne pro patu, ať mi tam na lehokole moc nefouká), a v hlubokých mrazech to bylo výborné. Vymrzl jsem jen když jsem zastavil - při styku se sněhem je ten kovový kufr docela dobrý tepelný most :-)

      Pokud máte vyzkoušeno: je třeba pro sandály mít větší návleky než pro normální boty?

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2013
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sandály a návleky

             

        Přímo požadovanou zkušenost nemám, ale jezdím zatím v trekových sandálech a v dešti jsem přes ně používala neoprenový návlek (vzadu na sucháč). Nefungovalo to úplně ideálně, ale rozhodně to bylo výrazně lepší než nic. S velikostí, jak to nějak natáhnout kolem celé široké podrážky trochu potíž byla, to jo.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2013
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sandály a návleky

             

        Škoda, že už tady není Jurimír - ten v sandálech jezdil celoročně. Při chladnějším počasí do nich vrstvil ponožky a v zimě přes ně právě dával návleky.
        Jířu teď najdeš na FB.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

           

      Joska je asi 3 roky vozí a libuje si (-:
      (zdá se mi nevýhoda, že nemůžeš nastavit zadní pásek, takže botky musej sednout bez úprav)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2013
      Autor: brum
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

           

      Mam SH SD66, na zacatku chvili trvalo nez se noha s botou szila, a bez ponozek mi to rozediralo kuzi, ale pomerne brzo se to srovnalo, pak uz v pohode, jine SPD boty ani nemam.

      Jedina vyhrada z posledni doby, kdyz v nich jedu 24 hodinovku, tak pak dlouho brni prsty. Nicmene v jinych botech jsem to nezkousel, takze tezko hadat, kde je chyba. U kratsich (celodennich) vyletu zadny problem nebyl.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2013
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

         

    Ano. Ale je to na p*ču... ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2013
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

         

    Záleží na tom, na co se vlastně ptáš.

    Můžu si pořídit samotné SPD pedály a ne boty k nim?
    Odpověď: ne.

    Když budu mít na kole SPD pedály, můžem si s kámošem na chvíli prohodit kola?
    Odpověď: jo, sice se mu na tom pojede špatně, ale dá se to.
    Záleží na tom z jakýho důvodu... třeba kdyby si chtěl zkusit "jakej to je pocit vyrazit do terénu na takovym dobrym horáku", tak je to asi krapet o držku. Ale třeba jsem si prohodila svojí silničku (s SPD) za kamarádčino horské kolo, když se potřebovala nějak dovléct domů (po silnici) a byla unavená... nebo mi kdysi (když jsem měla normální boty) kamarád půjčil svoje celopéro s nášlapy (jiný model, ale to je fuk) protože bylo potřeba jet přes terén, já jsem měla zlomenou ruku, a nebyla jsem schopná jednou rukou ukočírovat neodpružené kolo.

    Takže v takových a podobných situacích se to určitě dá, ale jezdit na tom v normálních botech "pro radost", no to asi né:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2013
    Autor: Sarance
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se jezdit s SPD bez treter?

           

      Já bych si dovolila poopravit následující

      Můžu si pořídit samotné SPD pedály a ne boty k nim?
      Odpověď: ano, ale je to nesmysl.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024