reklama

Krosové kolo a blatníky

Asi jsme technický blb, ale koupila jsem si sadu plastových blatníků http://www.sportisimo.cz/etape/forcesport-v-24...

Teď marně dumám, jakým způsobem se tyto blatníky (hlavně zadní, přední mám jinej na odpruženou vidlici) připevňuje, aby tam nelítal. Přece nemůže stačit jen upevnění za držák sedlovky. To bych ho ztratila. Kolo mám Pells Crono comp Woman rám 16 palců. Nějaké vzpěry by to chtělo, ale kam je dát? Buď jsem úplně blbá, nebo jsou blbí ti výrobci. Nebo mám koupenej špatnej blatník?

[ Zpět ]
Datum: 11.07.2013
Autor: ALENA36
  • Re: Krosové kolo a blatníky

         

    Takže ten zadní blatník: v můstku (taková ta kovová spojka u zadní brzdy) je otvor - buď skrz naskrz nebo jen částečný, je tam závit - do toho se blatník přišroubuje tím plechovým držákem, který je v něm nasazen. No a ta plastová objímka na jeho konci se nacvakne na rámovou trubku, která je pod sedlem.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosové kolo a blatníky

           

      asi jsme fakt tupec, mám tam brzdy Tektro 837 (V-brzdy) a ať ten blatník posouvám kam chci, tak ten plíšek, který je nahoře nikam k té brzd nepasuje, asi je fakt blbě koupenej blatník

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2013
      Autor: ALENA36
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Krosové kolo a blatníky

           

      Ten závit u toho můstku, kam by se to eventuelně dalo přichytit je strašně bokem, takže ten plíšek tam vůbec nedosáhne.....

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2013
      Autor: ALENA36
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosové kolo a blatníky

             

        Blatník se nechytá přímo na brzdu, ale k takové té kovové propojovací "tyčce", která je mezi sedlovými vzpěrami(= to jsou ty trubky, co vedou od zadní osy nahoru pod sedlo) - ta by měla mít otvor se závitem.
        Teď mě ale napadá, že někdy se ty vzpěry plynuke spojí a ta příčka tam není - neznám tohle kolo, zeptej se nějakého cyklisty ve svém okolí, ať se na to podívá.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2013
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krosové kolo a blatníky

         

    Kdyby to bylo tak jednoduché, tak mám na skladě jeden druh blatníků a montuji je na všechna kola.
    Ne, není to tak - je spousta kol, kde takto uchycený blatník vůbec nejde namontovat, nebo se musí hledat to správné provedení blatníku.

    Nevím, kolik u Vás stojí montáž, ale než koupit jen tak zkusmo nějaký, potom s tím běhat zpátky atd.,atd., tak to se asi stejně nevyplatí.

    (Toto nemá být v žádném případě reklama - na montáži blatníků ještě nikdy nikdo nezbohatl)
    :O)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2013
    Autor: jajak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosové kolo a blatníky

           

      To by musel někdo blatníky vybavovat nějaký státní úřad. To bys teprve viděl, co se dá vydělat na montáži blatníku. Stačilo mi, že ve slavném INDOŠi účtovali 1 m UTP kabelu skoro 10.000 Kč - odvozeno od technického zhodnocení budovy.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosové kolo a blatníky

             

        Hmm, no umím namontovat třeba i zvonek - pokud platí takhle každému ... .

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2013
        Autor: jajak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosové kolo a blatníky

           

      asi to opravdu dám do servisu, ty vzpěry se opravdu spojují a tyčka tam není, takže servis e jediné řešení. Díky za rady

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2013
      Autor: ALENA36
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024