reklama

Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní po

Povodeň, která zasáhla celou západní část České republiky, nešetří ani
cyklostezky. Hlavně trasy vedoucí podél nejvíce rozvodněných toků jsou
nyní zcela zablokované, neprůjezdné zůstávají i některé další navazující
trasy v blízkosti vody.

Datum: 04.06.2013
Autor: Redakce
  • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

         

    Pár set lidem to vzalo střechu nad hlavou, a tisíce lidí bylo evakuoväno.

    Chybí mi soudnost, cyklostezka v tomto okamžiku zajímá jen lidi bez citu.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -12
    • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

           

      Ne tak úplně. Zrovna včera jsem vymýšlel, kudy se k nám dostanou známí, když to podle Labe nejde.

      Pro někoho může být cyklostezka běžnou komunikací,
      ne jen něčím pro zábavu, takže ta informace je pro něj stejně zajímavá jako kde byla zaplavena silnice či trať pro jiného.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

             

        Jasně. Je to normální, důležitá provozní informace.
        Pást se na neštěstí lidí, co přišli o střechu nad hlavou řadím (zejména poté, co jsme si v rodině něčím podobným prošli) k novinářskému hyenismu. Byť je mi jasné, že trh "lidí s citem" si to žádá.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2013
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

               

          Však také proto (trh z citem) je v novinách větší prostor věnován pražské ZOO než třeba evakuaci Terezína.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2013
          Autor: petrp
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

             

        V sobotu to ale máte na kopci, ne?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

               

          Nojo, ale někteří hosté chtěli z Phy dorazit po vlastní ose = na kole.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2013
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

                 

            Tak jasně, doprava pro účastníky bude asi trošku komplikovanější odkudkoli.
            Já spíš ale měla na mysli to, že místo konání není povodní ohroženo.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.06.2013
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

                   

              Seznam silnic s omezeným provozem průběžně od dne 2.června 2013:
              II/201 Bratronice – Běleč , okr. Kladno – omezení provozu otevřeno s omezením 4.6.2013 7:00h
              Ta přece není v dolíku, že?

              [ Zpět ]
              Datum: 05.06.2013
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

                     

                Teď jsem poněkud srna. Já mluvím o tom, že místo konání je na vrchu Annaberg u Lobendavy.

                [ Zpět ]
                Datum: 05.06.2013
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

                       

                  "místo konání" je zde někde zmíněno, nebo "každý pochopitelně ví", jak to myslíš?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.06.2013
                  Autor: AV
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

                         

                    Za 1. - reagovala jsem na petrap a ten ví.
                    Za 2. - ano, o té rodinné akci v sobotu tady dával avízo, ale už netuším kam a nebudu to hledat.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.06.2013
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

           

      No a vážně ti není stydno mlít tady pořád o nějakým zbytečným ježdění na kole, zatímco na celým světě umírají hlady mraky lidí?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Autor: vladxx
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

             

        ???

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2013
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

           

      Nejsem si zcela jist, jestli to víš, ale jsi na cykloserveru. Pokud chceš dát soustrast, tak jej vyjádři v běžných zpravodajských médií, popřípadě dej něco na charitu, kde vybírají na postižené povodní.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

             

        Jen si řadím priority, a cylostezky v tomto okamžiku mají prioritu nula.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -12
        • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

               

          Jestli dobře chápu, je v současné době na prvním místě tvých priorit pomoc lidem postiženým povodní. V tom případě by ses mohl pochlubit, kolika lidem a jakým způsobem jsi již pomohl.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2013
          Autor: Burajda
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

                 

            To neumím posoudit, starám se o to, aby od nás teklo co nejménĕ vody a to dlouhodobĕ a systematicky.

            https://plus.google.com/photos...

            [ Zpět ]
            Datum: 05.06.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

                 

            Vypadá to tak, že od něj budeš chtět jména, bydliště a RČ ...

            [ Zpět ]
            Datum: 05.06.2013
            Autor: AV
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

           

      Myslím, že se mýlíš. Cyklostezka a její stav zajímá především cyklisty, zda-li to jsou lidé bez citů či s city je irelevantní, stejně jako je nesmysl kvůli tomu, že povodeň pár set lidem vzala střechu nad hlavou a některým i život nestarat se o dopravu. A navíc tisk je plný fotek zachycujících lidské tragedie ale zdokumentovat stav cyklostezek v době povodní je důležitá věc. Ono až voda opadne a uplyne pár let tak si málokdo vzpomene, že v tomhle místě na téhle cyklostezce byla v roce 2013 voda ve výši 2 metrů. Ten článek je dobře napsaný a hlavně ty fotografie jsou moc fajn.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

             

        Jen bych doplnila - je pravděpodobné, že teď víc lidí vytáhne kolo, takže je dobré vědět, kudy projedu a kudy ne.
        Kličkovat mezi auty, když narazím na zátaras, to není žádný med. Včera jsem si to vyzkoušela přes Karlín a fakt dost děs.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

             

        Pak je ještě třeba další pohled - při poslední sněhové kalamitě byl na už nevím kterém serveru článek o tom, jak v CB zapadl bagřík, který odklízel sníh na cyklostezce. Toliko novinářská zpráva (včetně fotografie), po které se, zvláště v diskuzi pod článkem, spustila velká kritika, proč proboha někdo řeší odklízení sněhu z cyklostezek, když je tu kalamita.
        ALE - co už v článku zmíněno nebylo, že ona cyklostezka je ve skutečnosti stezka pro cyklisty a chodce, která spojuje dvě poměrně velká sídliště (mezi nimi je navíc řeka, takže ten most je jeden z mála, další pro pěší je tak kilometr). Tuto stezku dost lidí využívá pro přesun do práce, školy, školky, nákupu, města (ano, i pro venčení psů, jízdu na kole/inlinech - to poslední pochopitelně ne v zimě;-). Čili ve skutečnosti jde o poměrně významnou spojnici pro přesun osob (obzvlášt ve chvíli, kdy třeba doprava autem není to pravé ořechové).

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2013
        Autor: evcas
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

         

    docela mi informace o průjezdnosti/neprůjezdnosti stezek pomohla, protože po včerejším zdlouhavém cestování přes kopec, abych se dostala na Výtoň, jsem dneska vzala kolo a byla o půl hodiny dřív v práci, než včera MHD. Modřanská je zaplavená, ale pod Branickým mostem už vodu vyčerpali, auta tam nesmí, tak je průjezd bezpečný a od Pobřežní cesty už je suchá cyklo.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2013
    Autor: HMS
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

           

      Já bych to bývala uvítala včera.
      Potřebovala jsem se z Karlína dostat na Hlávkův most a byl to docela oříšek. Neprůjezdný Těšnovský tunel a přilehlá část cyklostezky mi to docela zkomplikovaly.
      Bohužel, že je stezka zavřená, to jsem zjistila až těsně před Negreliho viaduktem, když jsem narazila na zátarasy.

      Nakonec jsem to objela přes Sokolovskou a kolem MD - nepříjemné bylo, že to byl protisměr a bylo tam dost lidí.
      Pokud vím, tak dusann to dokonce kličkoval přes garáže Hiltnu :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

             

        Dobré informace o možnostech jízdy na kole po Praze jsou zde: http://prahounakole.cz/zpravicky/prujezdnost... Karlín, kde je cyklostezka prošpikována protipovodňovými zátarasy, se na serveru řešil jako jeden z prvních. Doporučuji místo objet přes zónu 30 v Karlíně a poslední část projet přes Sokolovskou po tramvajových kolejích.

        Jinak díky za každou informaci. Potřeboval jsem v úterý napříč Prahou a byla to slušná improvizace. Před nejistou MHD jsem dal přednost jízdnímu kolu a nelitoval jsem.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2013
        Autor: MiBo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

               

          Mě nějak vůbec nenapadlo, že by stezka v Karlíně mohla být uzavřena.
          Když jsem ráno z Hlávkova mostu projela k MD, tak mi nějak nedocvaklo, že by mohl být podjezd do Karlína uzavřen. A přitom jsem věděla, že je Těšnovský tunel zavřený.
          Ale na tu Sokolovskou logicky došlo...

          Ale aspoň jsem si zase připomněla jaké to je nepříjemné, jet po Praze s okem vyplašené laně a na každé křižovatce zvažovat kudy dál :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

         

    Voda v Praze pomalu opadá. Přikládáme fotku nájezdu z Hlubočep na Barrandovský most z dnešního rána (6.6.), kterou nám do redakce poslal Petr Hlušička. Zatím to ale stále vypadá neprůjezdně.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2013
    Autor: Redakce
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

           

      Dnes kolem 11:00 stáli na Výtoni dva strážníci a sundavali z kol cyklisty na tom krátkém úseku chodníku, kde se nesmí jet. (http://www.mapy.cz/s/7r5F)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2013
      Autor: vokaty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

             

        Blbec se najde vždycky, a často má uniformu.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2013
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

               

          Byli korektní, stáli v reflexních uniformách přímo u inkriminovaných značek a upozorňovali. Nějaká slečna schytala pokutu, když před prvním strážníkem sice slezla, ale hned potom zase jela a ten na druhé straně si jí vychytal. Když už to musí být, tak by to měli dělat takto.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.06.2013
          Autor: vokaty
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

                 

            stáli tam i odpoledne, dokonce se z jedné strany nesmělo ani na schody a na most, fotící turisti, všichni se tam motali, že se stejně jet nedalo, ale nasedla jsem hned za schody a nikdo nic neříkal, je fakt, že špatně slyším, takže jestli volal, abych slezla, tak o tom nevím.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.06.2013
            Autor: HMS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastn

           

      Podle mostů to vypadá, že voda opadla cca tak o 1 metr.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • 7.6.2013 stav úseku Toušeň-Kostelec n/Labem

         

    Levobřežní Labská cyklotrasa KČT č. 019 ve Středočeském kraji v úseku Lázně Toušeň - Kostelec nad Labem, byla dne 7.6.2013 odpoledne sjízdná v celé šíři bez jakýchkoliv překážek a bez známek poškození. http://www.labskastezka.cz/cz/novinky/nvi-123-7...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2013
    Autor: Redakce
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024