reklama

Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

A tady už jde chemicky do tuhého ! :-)

Co používáte proti hnusnému, dotěrnému, lechtajícímu, štípajícímu a sajícímu HMYZU ?
Žádná chemie pro mě není dost těžká nebo toxická, pokuď to jen trochu zabere. :-)

Jak se oteplí, objeví se kolem nás, pomalejších nešťastníků v kopcích tisíce a miliony much. Člověk pak má co dělat, když se míjí s jiným (podobně postiženým), uhlídat, aby se nám nepomíchala stáda...

Po zastavení na oddech se z člověka stává živý větrník. A vloni v Beskydech jsem na místě vydržel stěží půl minuty.

Takže máte nějaké odzkoušené lektvary, vodičky nebo pšouky (spreje) ?
Pomozte, jinak bych pak musel dát alespoň v tomhle zapravdu sněhomilům, že v zimě nelítaj...

[ Zpět ]
Datum: 04.06.2013
Autor: ronda
  • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

         

    Když kupuješ repelenty, tak se dívej na DEET a její koncentraci v produktu a porovnávej s cenou. Jinak proti klíšťatům se stříkám co dvě hodiny nezávazně na obs. DEET (protože u klíšťať je logaritmické/exponenciáln křivka účinnosti; záleží, jak se na ní dívaš a jestli rár inverzuješ :-)). Nezapomeň, že se potíš a tak z tebe rychlejí sejde účinná látka.

    Jinak oblečení si stříkám sprejem proti moskytům (látky jenž jsou insekticidní), tedy zaručeně mě komáří nechají. :-)

    U much je to dost složité, záleží jaké. Většinou pomůže jenom něco proti moskytům, neboť mají jinak citlivý Hallerův orgán...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

           

      "Predator Repelent Outdoor Impregnace"

      Nu, to co je na stany, tak používám na oblečení. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

           

      Probůh, ty než uděláš jednu chemickou ochranu, tak aby jsi začal znovu :o)))

      Ale ten sprej proti moskytům mě zaujal.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

         

    Viděl jsem "Náramek proti klíšťatům a komárům", co tě chrání 4 týdny.
    Pokud bys chtěl jeho účinnost prodloužit, musíš ho (ten náramek) ukládat v ´neakční době´ do těsně uzavíratelného plast. sáčku.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2013
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

           

      P.S. v TETA drogerii

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2013
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

           

      Tak na tohle nevěřím. Resp. je nutno i do toho investovat větší peníz.
      Teď jsem kupovala kočičkám obojek proti klíšťatům a blechám asi za stovku a po nasazení měly víc klíšťat než obvykle. Pochytaly snad všechno, co bylo v okolí.
      Bohužel, nevymyslela jsem způsob, jak to jít reklamovat. Původně jsem teda zamýšlela, že jim tam donesu ty kočky, ale rodina to zavrhla :o)))

      Teď mají obojky asi za 270,- Kč kus a ty fungují.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

         

    Proč hned sněhomilům?!? Oni nelítaj ani v dešti :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

         

    Tady nepomůže chemie, daleko účinnější jsou fyzikální metody:
    http://www.hmyz.net/ufrekordy.htm
    V zásadě, když tvá rychlost neklesne pod 25km/h, prakticky žádný hmyz s tebou neudrží tempo.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

           

      Tempo možná neudrží, ale zase hrozí střet.
      Mě takhle jednou na Slovensku hryzla vosa do kolene. Vůbec nečekala, že by na té pusté lesní cestě mohli jet cyklisti, kochala se okolím a naprala mi to sosákem přímo do češky.
      To byla tak svinská bolest - v životě mě hryznutí od vosy nebolelo jako tohle.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

             

        vosy nehryžou...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2013
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

               

          To by pak musela mít žihadlo na hlavě :o)))

          Hele, vosa může i kousnout a né že né.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

                 

            Mě jednou vosa za jízdy vletěla do pusy. Naštěstí se nepropasírovala přes zuby. Takže jsem dostal žihadlo jen zevnitř do rtu. Pěkně to nateklo a bolelo snad několik dní.
            Jinak vosa za dresem nebo pod přilbou je taky moc fajn. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 05.06.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

           

      Kdybych měl třistametrovej hrbol šmrdlat rychlostí nad 25, tak hned po čtvrtince by mi už nějaký mouchy byly definitivně fuk...
      Ze zkušenosti vím, že i rychlost nad 15 stačí, jenže při sklonu nad 5% už jí dlouhodobě neudržím. Taky občas dělám to, že během dlouhého stoupání to na chvilku otočím dolů, mrchám ujedu a zase začnu stoupat. Část se jich připojí hned, zbytek zas po chvilce :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

         

    nekde v nejakych babskych časopisech jsem četl o výluhu z hřebíčku, má to jeden háček, barví... Učinost na klištata nemuzu posoudit...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2013
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

           

      Kamarádi takhle na ochranu proti mouchám použili odvar z ořešáku - prý taky osvědčené. Natírali tím koně, na kterém průběžně jezdili. Recept si moooc chválili - mouchy na koně lítaly vesele dál, ale všichni jezdci měli nádherně dohněda obarvené kalhoty;o)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2013
      Autor: evcas
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

         

    komari : bohuzel se potim natolik ze funguje pouze jizda resp mechanicka ochrana :-(
    Az uvidis v lete magora ktery veceri pod moskytierou , tedy pod zaclonou jsem to ja :-)
    Dalsi stupen ochrany je vhodny vyber mista zastaveni - ne vlhke a zaparene. Skus to ale praktikovat na Dunajske stezce:-)

    na klistata mohu doporucit Diffusil (+-pismeno)
    je vcelku ucinny.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2013
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kroužek mladých chemiků II. - sebeobrana :-)

         

    Stopro funguje bahno akorát jak vysycháš tak opadává ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024