reklama

Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

Prolog
V loňském roce se mi nevydařila moje vyjížďka do Burgenlandu a to z důvodu nehorázných veder, které kardiakovo srdce nevydrželo a po čtyřech dnech trápení jsem to vzdal a potupně se vrátil domů. K letošní jízdě jsem vyrazil již začátkem měsíce května, kdy ještě vysoká temperatura nehrozila…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 22.05.2013
Autor: Netvor
  • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

Díky za příjemné počtení a ať ti to šlape :o)))

[ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pochvala od ženy vždy potěší.....

[ Zpět ]
      Datum: 23.05.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

z vandru jsem kvůli dešti a nedostatečné výbavě taky jednou zdrhnul ale co s sebou tahám plachtu z kašírované folie tak se deště nebojím :-)

[ Zpět ]

Článek dobrý, uvítal bych snad jen mapu trasy. Plánuju teď někdy sjet podél Moravy k soutoku s Dunajem, tak bych cestou rád mrknul i na tu železnou oponu, ale netuším, kde to přesně je. Zpátky chci právě přes Rakousko, "už prošláplá cestička" by se hodila... :-)

[ Zpět ]
    Autor: marrier

Jinak Vídeň jsme jeli s dcerou v 2010, z Bratislavy, ale po druhé straně, právě přes zmiňovaný Petronell-Carnuntum, je tam krásně. V Haslau jsme chtěli přívozem na druhou stranu, ale už jsme ho nestihli (pouze do 18.00) - jednak jsme v Bratislavě pozdě vstávali (na Zlatých Pískách se holt spí dobře) a jednak nás taky prudký déšť zahnal asi na hodinku na zastávku v Hainburgu. Kemp ve Vídni jsme hledali už za tmy a s obavami, jestli nás ještě ubytujou, ale všechno dobře dopadlo a užil jsem si nádhernou dovolenou... :-)

[ Zpět ]

Přímo ukázková situace, jak stejnou věc vnímá každý(a zde naprosto) jinak. Cesta Vídeň-Bratislava (loni jsme si s Crow75 udělali dvoudenní výlet k Štefándomu a na Děvín s trasou Břeclav-Vídeň-Bratislava-Břeclav) byla pro mne naprostým utrpením, nekonečná rovina a furt rovně k tomu... Poučení (a rada pro ostatní): bivakovat v trase vzletové dráhy švechatského letiště opravdu není výtečný nápad... :-))

[ Zpět ]
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Po 22,00 hod. už to nelítá

[ Zpět ]

Však taky proto jsme tam večer zalehli, protože byl klid... Začíná se létat v šest...

[ Zpět ]

Právě proto jsme si to chtěli udělat zajímavé a nenudné (a taky že nebylo) a jeli jsme po druhé straně Dunaje, přes vykopávky a Heldentor v Carnuntum a pak přívozem v Haslau na druhou stranu Dunaje. Stejně tak to dokumentuje, že to každý může vnímat jinak - kdo chce, jakoukoliv nudu nějak obejde, zpestří... :-)

[ Zpět ]
          Datum: 24.05.2013

To muzeum je přímo pod novým mostem přes Moravu (do Devinské Nové Vsi)

[ Zpět ]

Překvapil mě ten Mozartův hrob, já žil od dětství vyvhováván liduškou v přesvědčení, že byl pohřben do hromadného hrobu a později to mé přesvědčení zatemoval i Formanův Amadeus.

Díky za update.

[ Zpět ]
    Autor: Jindra8526

Aha, tak je to trochu jinak, nelhali mě :-)
      Přesné místo to není, byl to společný hrob ale ten pomník je v lokalitě, kde ten společný hrob mohl být.

http://alena.ilcik.cz/1212-viden.php

[ Zpět ]
      Autor: Jindra8526

Ty krvelačné komáří samice mě přivedly na myšlenku jak jsem na tom vlastně se zásobami repelentu na léto a zjistil, jsem že nic moc. Protože je vlhko tak očekávám, že až se oteplí tak bude komárů dost i u nás a to pak jsou všecky drogerie repelentyfree :-)

[ Zpět ]

Bacha, na starší druhy repelentů jsou ty bestie už aklimatizovaný!!!

Tento týden o tom ale byla nějaká reportáž v TV a jakýsi doktor zjišťoval vliv komřích štípnutí na člověka. Vždycky se nechal minutu štípat a pak počítal štípance. Nejvíc jich snad schytal 700 a výsledkem bylo, že to na zdraví vliv nemá :o)))

Štípnutí od komára ani nebolí,a le když sjem si představila, jak dokáže jeden štípanec potom svědit, tak bych jich nechtěla mít ani desetinu :o)))

[ Zpět ]
      Autor: radka

Ve finsku se mi osvědčila večerní sauna. člověk se vypotil a v noci nic nesvědilo.
        Na té aklimatizací komárů na starší repelent asi něco bude ale doma jsme hromadně upustili od raidu a podobných jedů po nichž chcípají rybičky a zavedli jsme moskytiery. Od té doby, když v noci slyším pískat komáry tak se jenom spokojeně otočím na bok a pomyslím si "pískejte si mrchy, na mě nemůžete." :-)

[ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

173 cyklistů (8 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018