reklama

Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

Prolog
V loňském roce se mi nevydařila moje vyjížďka do Burgenlandu a to z důvodu nehorázných veder, které kardiakovo srdce nevydrželo a po čtyřech dnech trápení jsem to vzdal a potupně se vrátil domů. K letošní jízdě jsem vyrazil již začátkem měsíce května, kdy ještě vysoká temperatura nehrozila…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 22.05.2013
Autor: Netvor
  • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

         

    Díky za příjemné počtení a ať ti to šlape :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

           

      Pochvala od ženy vždy potěší.....

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2013
      Autor: Netvor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

         

    z vandru jsem kvůli dešti a nedostatečné výbavě taky jednou zdrhnul ale co s sebou tahám plachtu z kašírované folie tak se deště nebojím :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

         

    Článek dobrý, uvítal bych snad jen mapu trasy. Plánuju teď někdy sjet podél Moravy k soutoku s Dunajem, tak bych cestou rád mrknul i na tu železnou oponu, ale netuším, kde to přesně je. Zpátky chci právě přes Rakousko, "už prošláplá cestička" by se hodila... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2013
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

           

      Jinak Vídeň jsme jeli s dcerou v 2010, z Bratislavy, ale po druhé straně, právě přes zmiňovaný Petronell-Carnuntum, je tam krásně. V Haslau jsme chtěli přívozem na druhou stranu, ale už jsme ho nestihli (pouze do 18.00) - jednak jsme v Bratislavě pozdě vstávali (na Zlatých Pískách se holt spí dobře) a jednak nás taky prudký déšť zahnal asi na hodinku na zastávku v Hainburgu. Kemp ve Vídni jsme hledali už za tmy a s obavami, jestli nás ještě ubytujou, ale všechno dobře dopadlo a užil jsem si nádhernou dovolenou... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2013
      Autor: marrier
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

             

        Přímo ukázková situace, jak stejnou věc vnímá každý(a zde naprosto) jinak. Cesta Vídeň-Bratislava (loni jsme si s Crow75 udělali dvoudenní výlet k Štefándomu a na Děvín s trasou Břeclav-Vídeň-Bratislava-Břeclav) byla pro mne naprostým utrpením, nekonečná rovina a furt rovně k tomu... Poučení (a rada pro ostatní): bivakovat v trase vzletové dráhy švechatského letiště opravdu není výtečný nápad... :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2013
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

               

          Po 22,00 hod. už to nelítá

          [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2013
          Autor: Netvor
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

                 

            Však taky proto jsme tam večer zalehli, protože byl klid... Začíná se létat v šest...

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2013
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

               

          Právě proto jsme si to chtěli udělat zajímavé a nenudné (a taky že nebylo) a jeli jsme po druhé straně Dunaje, přes vykopávky a Heldentor v Carnuntum a pak přívozem v Haslau na druhou stranu Dunaje. Stejně tak to dokumentuje, že to každý může vnímat jinak - kdo chce, jakoukoliv nudu nějak obejde, zpestří... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2013
          Autor: marrier
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

           

      To muzeum je přímo pod novým mostem přes Moravu (do Devinské Nové Vsi)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2013
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

         

    Překvapil mě ten Mozartův hrob, já žil od dětství vyvhováván liduškou v přesvědčení, že byl pohřben do hromadného hrobu a později to mé přesvědčení zatemoval i Formanův Amadeus.

    Díky za update.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

           

      Aha, tak je to trochu jinak, nelhali mě :-)
      Přesné místo to není, byl to společný hrob ale ten pomník je v lokalitě, kde ten společný hrob mohl být.

      http://alena.ilcik.cz/1212-viden.php

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

         

    Ty krvelačné komáří samice mě přivedly na myšlenku jak jsem na tom vlastně se zásobami repelentu na léto a zjistil, jsem že nic moc. Protože je vlhko tak očekávám, že až se oteplí tak bude komárů dost i u nás a to pak jsou všecky drogerie repelentyfree :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

           

      Bacha, na starší druhy repelentů jsou ty bestie už aklimatizovaný!!!

      Tento týden o tom ale byla nějaká reportáž v TV a jakýsi doktor zjišťoval vliv komřích štípnutí na člověka. Vždycky se nechal minutu štípat a pak počítal štípance. Nejvíc jich snad schytal 700 a výsledkem bylo, že to na zdraví vliv nemá :o)))

      Štípnutí od komára ani nebolí,a le když sjem si představila, jak dokáže jeden štípanec potom svědit, tak bych jich nechtěla mít ani desetinu :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od Moravy k Dunaji v květnu 2013

             

        Ve finsku se mi osvědčila večerní sauna. člověk se vypotil a v noci nic nesvědilo.
        Na té aklimatizací komárů na starší repelent asi něco bude ale doma jsme hromadně upustili od raidu a podobných jedů po nichž chcípají rybičky a zavedli jsme moskytiery. Od té doby, když v noci slyším pískat komáry tak se jenom spokojeně otočím na bok a pomyslím si "pískejte si mrchy, na mě nemůžete." :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024