reklama

Moc prosím o radu s výběrem kola pro "holku"

Ahoj, chtěla bych moc poprosit o radu. Jsem holka, mám 165 cm a 53 kg a chci si koupit kolo, Jezdím na silnici i v terénu. Zkoušela jsem si dámská kola různých značek a velikostí rámů, ale bolí mě z nich záda. Paradoxně se mi jezdí výborně na manželově kole Amulet 11400 "21". Vyhovuje mi tam delší vzdálenost mezi sedlem a řídítky, která jsou i výš. Vím, že to není ideální pro mou postavu, také rámová trubka je dost vysoko. Nemáte někdo prosím tip na nějaké kolo okolo 15 000, které bych mohla zkusit ? Moc děkuji za všechny vaše tipy !

[ Zpět ]
Datum: 20.05.2013
Autor: Boda
  • Re: Moc prosím o radu s výběrem kola pro "holku"

         

    S výškou 165 cm na kole s rámem 21"?!?
    Přestaň blbnout, to si zničíš záda. Vím, o čem mluvím.

    Pro tebe MTB ve velikosti S nebo tak max. 16". (Měřím 176 cm a mám rám velikosti M - pánskou verzi.)
    Pokud ti vyhovují řidítka výš, tak potom trek. Tam se ve veliksotech nevyznám, to musíš vyzkoušet.

    Poradit by ti měli i v prodejně. Chce to si kolo vyzkoušet.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Moc prosím o radu s výběrem kola pro "holku"

         

    Tak vyzkoušej čistě pánský rám, v menší velikosti (znám spoustu holek jezdících na pánských rámech).
    Taky se pak dá něco nahnat výměnou představce, řidítek, sedla. Já třeba na novém kole měla "problém" se řidítky, byla mi moc široká, takže jsem měla rozpětí jak orel mořský. Zaříznutí z každé strany cca o centimetr problém vyřešilo.

    Občas taky dělají různé cykloobchody, výrobci či půjčovny testovací dny, sezona začíná, tak bys možná na něco narazila (koukala bych třeba po letácích v cykloobchodech).

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2013
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Moc prosím o radu s výběrem kola pro "holku"

         

    Ty jo, 21" na 165cm.
    Toho Amuleta mám. Měřím 177cm a velikost 19" je mi akorát, nedokážu si představit jak se na 21" natáhneš.
    Pokud potřebuješ dostat řídítka výš, tak zvolit strmější představec nebo řídítka vlaštovky.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Moc prosím o radu s výběrem kola pro "holku"

         

    moje paní má 170 cm a kolo si nakonec vybrala 18" Maxbike Aras. Původně jsem myslel, že sáhne po ženském rámu ale pak jsem ji přemluvil ať vyzkusí takový ten rám s takovou tou šikmější štanglou a u toho zůstala. Zvykla si na něho velmi rychle. Cena i s dovybavou do silničního provozu byla cca 12K. Na tom 21" Amuletu musíš vypadat jak vosa na bomboně. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Moc prosím o radu s výběrem kola pro "holku"

           

      Neznám rozměru rámu u Maxbiku, ale ta 18ctka mi na ní přijde velká.
      Když se jezdí na větším rámu, tak to člověk dlouho nepozná, ale na zádech se to podepisuje negativně. No a když je pak průser, tak už se to zpátky vzít nedá...

      Ono jde ale také o to, kolik toho najezdí. Jestli jde o pár set kilometrů ročně, tak to asi nebude až tak dramatické. Pokud by ale jezdila víc, tak bych to zvážila.
      Já jsem si záda na velkém rámu oddělala, takže vím, o čem to je.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Moc prosím o radu s výběrem kola pro "holku"

             

        myslíš jako moje paní že je na ten rám malá? Tak ona zas nejezdí tak moc asi tak 30 km denně občas ji o víkendu vytáhnu na malý výlet do 100 km, nic moc velkého. A jediné na co si stěžuje , je že po tom víkendu má trošku těžší nohy, ale to hned v pondělí na těch 30 km protáhne a je zas dobře.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Moc prosím o radu s výběrem kola pro "holku"

               

          Jo, ale jak píšu, neznám rozměry toho rámu, hlavně jak je dlouhá rámová trubka. Na tom záleží nejvíc.
          Já měřím 176 cm a aktuálně jezdím na pánském "M", což je asi 17".
          Kdysi jsem začínala na 21" a ještě nqavíc na Athoru, který má dlouhou rámovou trubku. To jsem ale o kolech nevěděla nic a taky se mi to na zádech pěkně podepsalo.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

220 cyklistů (11 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024