reklama

Kazeta SHIMANO CS-HG61-9 vs Sunrace 969 na MTB

Dobrý den. Na novém kole mám kazetu Sunrace 969 11-32 a řetěz Sunrace M94. Co jsem tak četl recenze, tak nic moc kvalita. Má smysl to vyměnit za SHIMANO DEORE CS-HG61-9 + adekvátní řetěz? Jde mi o to abych neponičil převodníky Deore.

[ Zpět ]
Datum: 18.05.2013
Autor: Michal-P
  • Re: Kazeta SHIMANO CS-HG61-9 vs Sunrace 969 na MTB

         

    To chceš měnit nové, není to zbytečnost?
    Řetět, kazeta a vlastně i převodníky jsou spotřebák. Nechal bych to tak jak to je. Jen bych poctivě kontroloval opotřebení řetězu. Po jeho natažení (opotřebení), vyměnit.
    Oni ani řetězy Shimano nejsou nic moc.
    Stejně tak kazeta, vyměnit až bude ojetá.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2013
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazeta SHIMANO CS-HG61-9 vs Sunrace 969 na MTB

           

      A když budu po určité době měnit řetěz, tak zas Sunrace, nebo už dát Shimano? Ale podle toho co píšeš je to jedno.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2013
      Autor: Michal-P
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazeta SHIMANO CS-HG61-9 vs Sunrace 969 na MTB

             

        C9 a hned;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2013
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kazeta SHIMANO CS-HG61-9 vs Sunrace 969 na MTB

               

          To bylo první, co jsem na druhém kole udělal. na prvním jsem tu demoverzi řetězu chvilku jezdil a šel tak rychle do kytiček, že než jsem to zaregistroval, vzal sebou i kazetu.
          Kvalitu a vlastnosti téhle kazety neznám, třeba bude v pohodě. Ale řetěz bych tam šoupnul Campagnolo C9 a máš na hodně dlouho vystaráno (sice dražší, ale vydrží, v důsledku i levnější). A pokud by se to s kazetou hádalo, nebo byla už nějak načnutá, dáš nějakou Shimaňáckou a máš taky na dlouho pokoj.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2013
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kazeta SHIMANO CS-HG61-9 vs Sunrace 969 na MTB

                 

            No a když budu tu kazetu měnit, až po zajetí toho řetězu C9, tak ji zas zničím tím použitým řetězem protože už bude vytahaný, ne? To bych raději, když už, tak vyměnil najednou. Zatím budu jezdit co tam mám, a jak řetěz bude vykazovat známky natažení, tak to vymění sakumprdum. Jinak jsem se díval na kaztu Deore 9. Např XT už je jednou tak drahá.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.05.2013
            Autor: Michal-P
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kazeta SHIMANO CS-HG61-9 vs Sunrace 969 na MTB

                   

              Než vytaháš C9 to se něco našlapeš a objedeš půl Evropy. Nečekal bych a měnil a kazetu až potom třeba s řetezem pokud bude ošlapaná.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.05.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazeta SHIMANO CS-HG61-9 vs Sunrace 969 na MTB

             

        shimano! Kombinování značek a typů komponentů není dobrá cesta.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2013
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024