reklama

brzdy - seřízení

Určitě už to tu bylo (tak se předem omlouvám za možná již dříve zodpovězenou věc)
:-)

Dal jsem seřídit holce a ženě kola v servisu (já mám seřízené, kluk dostane k vánocům nové, už seřízené)

Při převozu autem jsem musel sundat přední kolo.
Po namontování doma a dotažení do vidlice (na dorazovou polohu v té vidlici) jsem zjistil, že ráfek silně tře o špalík brzd. (při předání to bylo OK)
Jedná se o to kolu pro holku, u manželky je vše i po namontování v pořádku.
předpokládám, že jsem kolo nějak špatně namontoval, ale ani na několikátý pokus se mi nepodařilo trefit to tak, aby přední kolo sedělo.
Takže se ptám (jistě ten jejjednodušší problém, jsem ostuda) jak nastavit bez rizika nějakého rozštelování ty přední brzdy ? Kterýma šroubkama "hýbat" ?

Děkuji za trpělivost a případné odpovědi.
:-)

[ Zpět ]
Datum: 16.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
  • Re: brzdy - seřízení

         

    Ahoj, napis jeste co je to za brzdy, vecka, nebo cantilevry? A drhne jen jeden spalik na jedne strane, nebo oba dva?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brzdy - seřízení

         

    je mozny ze kolo v aute lezelo na brzde a prelezelo si pruzinku co odtahuje brzdovou celist od rafku,da se to nastelovat takovym malym sroubkem vetsinou s krizovou drazkou co je na brzdove celisti blizko cepu na kterym je celist pripevnena.Utahovanim oddalujes spalek od rafku,povolovanim priblizujes,pokud by nestacilo stelovani na te jedne celisti,zkus povolit ten samy sroubek na druhe celisti.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brzdy - seřízení

           

      lada: to by mohlo být ono (já se bál něčím kroutit, když bylo "vše nově seřízené"
      :-))

      Výše je i fotka těch brzd

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brzdy - seřízení

             

        Jsou to ty cerny maly sroubky... udelej to jak rika lada. Jo a prevlec si ty gumovy krytky prez lanko, natahni je na konec tech kovovych fajek, at se Ti tam nedostava curbes.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Stana)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brzdy - seřízení

         

    Ahoj příteli.
    Já když vyndavám kolo (ať už s kotoučem nebo s véčkem), tak na rychloupínáku vždycky musím o pár otoček povolit tu matici proti páčce, jinak bych ho nevyndal. Když to dávám zpátky, tak pak to musím zase o ty otáčky zašroubovat a až pak upnout vlastní upínák. Sice tu někteří říkali, že to nemá vliv, ale u mě má - až o 2 mm. Není ten Tvůj problém právě v tomhle?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brzdy - seřízení

           

      Airline: možná jo, díky za rady. Já jsem jako mechanik na kolo či auto naprosto nemožnej. Ale jinak jsem šikovnej docela dost (elektronika, PC, atd ...) :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brzdy - seřízení

           

      Dobrý návod na seřízení i s fotkama má Andy
      http://www.andykolar.wz.cz/servis/brzdy.htm

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brzdy - seřízení

             

        Andyho stránky znám
        :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brzdy - seřízení

         

    Možná jsi otočil to přední kolo! Obě kola musí mít rychloupínáky na stejné straně (vlevo).

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Henry)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brzdy - seřízení

           

      to je větší dětské kolo (24")
      a jsou tam matky, nemá rychloupínáky

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brzdy - seřízení

             

        No o to vetsi je moznost ze kolo namontujes obracene,pak staci ze neni vycentrovane presne na stred a problem je tu.Kup dceri cyklocoputer a pak to podle magnetu poznas snadno,jestli je kolo namontovane stejne jako predtim :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brzdy - seřízení

         

    Teoreticky mohli v prodejně seřídit brzdy na špatně upnuté kolo a když ho upneš správně, nesedí to.

    Některý brzdy mají takový dost "blátivý" pružinky a neudrží dlouhodobě nastavené předpětí. Takové se pak musí hodně často seřizovat a je to k uvztekání.

    Taky je dobrý udržovat čep, kolem kterého se brzda otáčí, promazaný nějakým teflonem (aby nedrhnul) a zkontrolovat, jestli při přitaženém hlavní šroubu brzdy se může brzda volně otáčet (teoreticky může být špatně osoustružené osazení na vidlici a pak to drhne).

    Ještě bych doporučil trošku zvýšit předpětí pružin (je ten šroubek na obrázku dost vytočený ven), a to oboustranně. Větší síla pružin lépe překoná drobné odpory systému a nesymetrie (zablácení apod.)

    A nakonec mi přijde, že ty čelisti jsou hodně daleko od sebe - možná ty silnější podložky pod botkami by patřily na opačnou, tedy venkovní, stranu. Ale to by na funkci (rostlináře) nemělo mít vliv. Nicméně samo o sobě i takováhle úprava by vedla při jinak stejném nastavení k vyššímu předpětí pržin

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brzdy - seřízení

           

      Petrolin: děkuji za obsáhlou odpověď. Asi dělám z komára velblouda, ale už nyní alespoň vím k čemu ten černej šroubek je a nebudu se bát s ním trochu otáčet
      :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brzdy - seřízení

         

    Zkus to kolo znova vundat a otočit. Zřejmě není vycentrované i v ose.
    A ještě dovol abych se zasnál: "nové a seřízené". Tohle byl docela dobrej vtip.
    Všechny kola, co jsem někomu pomáhal kupovat, jsem vždycky musel dodělat. Přinejmenší přesmykač a HLAVNĚ KONUSY.
    Na konusy bacha, jsou to parchanti a jsou obvykle přetažené aby se moc neuvolnily. jenže za párset Km se určitě vydřou do nich drážky.
    Doporučuju alespoň konusy prohlídnout.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

266 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024