reklama

Průměrná váha cyklisty

Zdravím. Je mi 17 let a na kole už jezdím pravidelně přes rok. Do toho mám ještě 3x týdně posilovnu a občas si jdu i zaběhat.Všecko s tímhle je OK, ale poslední dobou mi prudce klesla váha.Z 60 kg jsem šel až na 55 kg a teď to šlo dokonce i na 52 kg.Jinak moje výška je 171 cm.Jím průměrně - snídani,oběd a večeři.Nikdy necítím,že bych měl hlad. Co mám teda s tím dělat ? Přejídat se zase nechci. Je pravda, že sladké vynechávám, ale to je asi vše, ostatním jídlům se nevyhýbám. Na snídani mám většinou půl litr mléka + ovesné vločky, oběd kuřecí maso s rýží, na svačinu ovoce a večeře něco podobného co na oběd + poté ještě nějaké ovoce. Pořád ale stále hubnu. Nechci aby to šlo pod 50 kg, to už by bylo moc. Pro zajímavost jsem se díval na váhu známých pro cyklistů a ti mají od 55 kg, takže to doufám zas tak velký problém není. Díky za vaše rady.

[ Zpět ]
Datum: 05.05.2013
Autor: Naxxar
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    Asi bude dost záležet na tom, jak intenzivně jezdíš i jinak sportuješ. Vydaná energie pak skutečně může přesahovat tu přijatou. 50 kg na 171 cm už je skoro málo a jestli jde váha furt dolů,tak je to spíš na poradu s doktorem, možná na sportovním lékařství, možná dietolog. Tam bude konzultace určitě přínosnější, než zdejší dojmologie.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    Ještě bych zkusila zapřemýšlet:

    nezměnilo se něco mimo jídlo a sport – ve škole, v rodině, ve vztazích – stres/pocit štěstí taky dost dokáže
    nepozoruješ na sobě nějaké tělesné změny – skokový vzrůst, horší kvalita kůže/vlasů/nehtů, bolesti něčeho, nedávná nemoc…

    Pokud „poslední dobou“ znamená třeba měsíc-dva a nic jsi extra nezměnil, byla bych taky pro toho doktora (pokud máš slušného praktika, začala bych dotazem tam).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2013
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    A už ses při takhle vydatném, blbnutí zkoušel i pořádně a vydatně najíst a jíst poněkud častěji. Po nějakém obilí těžko nabereš potřebnou váhu.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Průměrná váha cyklisty

           

      Jestli to právě před časem nezkusil a nedal si tataráček ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2013
      Autor: ViktorA
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Průměrná váha cyklisty

             

        Aj to je možné, člověk nikdy neví po čem ztoustne, nebo i zhubne :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    Málo jíš. Rosteš, tělo potřebuje energii. Přidej svačiny. V tvém věku jsem žral jako horník (půlka chleba před večeří nebyl problém) a nepřibíral jsem (běhal jsem, jezdil na kole, plaval). Ale v klidu, věkem se to pravděpodobně změní, dnes je mi 40 a přibírám i z vody... :-D

    A nechej se, pro jistotu, vyšetřit na celiakii.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2013
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Průměrná váha cyklisty

           

      U celiakie by měl trávicí problémy po požití rizikových potravin.
      Pokud není s trávením problém, tak bych to viděla spíš na ten větší výdej než příjem energie.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    Zmiňuješ "poslední dobou"..Jak je ta doba dlouhá? A vážíš se také v zimě? Já to zde již zmiňoval - přes zimu mám pravidelně (poslední léta, t. j . co jezdím na kole) 62 kg a jak přijde doba ježdění na kole, shodím váhu na 55 kg. Po odstavení kola na podzim opět přiberu na těch 62.....a tak to mám opakovaně rok co rok.
    Ohledně těch "známých cyklistů" - ber v úvahu i jejich výšku.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2013
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    To muze bejt i rakovina, dosel bych si k doktorovi. Jak ji prechodis, koncis.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2013
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Průměrná váha cyklisty

           

      Nestraš ho.
      V 17 letech by to bylo ještě moc brzo.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Průměrná váha cyklisty

             

        Straseni? Ne, dobre minena rada. Pri hematologicky rutine se me primarka vzdycky pta, jestli mi vaha neskocila dolu.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2013
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Průměrná váha cyklisty

               

          No jo, jenže tobě bylo 17 už několikrát :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2013
          Autor: radka
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Průměrná váha cyklisty

                 

            Jo, jenze bohuzel, vek, kdy se ukazuje rakovina, se neustale snizuje. Rakovina prsu v 21 letech? Drive zazrak, dnes temer bezna vec. Ale priklanim se k nazoru, ze ma nedostatek energie.chtelo by to vic jist, ja, v jeho veku delal figuranta na cvicaku, jezdil na kole, chodil plavat, a tak nebyl problem svickovou s dvanacti a pak se rozhlizet po zakusku.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Průměrná váha cyklisty

                   

              Taky mi připadá, že si kluk hlídá tuky a cukry jako modelka. V tomhle věku jsou kluci kyselina, asi by nemusel přemýšlet o libovém kuřecím ale dopřát si hezké ovarové kolínko :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    Já v tvým věku nehubnul. Žral jsem k omáčce klidně 25 houskovejch knedlíků a za hodinu za dvě do sebe už něco soukal. A to jsem hrál jen fotbal v naší "vesnický lize" a jinak chlastal.

    Většinou se vyplatí poslouchat tělo a jíst přes moc je nepříjemný a moc to nejde. Řekl bych ale, že hlavní je CO jíš a ne KOLIK, i když i na tom záleží...
    Jsem vegoš, takže maso budu komentovat jen tím, že je v něm sotva půlka živin, co před třiceti lety, což ovšem v ovoci taky.
    Rýže je fajn, ale jestli jíš bílou, tak ta se doporučuje na dietu. Zkus přejít na celozrnnou, dostaneš do sebe víc živin. Podobně s dalšíma obilninama. Mlíko vyplavuje vápník z těla a hůř se tráví a část populace ho nedokáže strávit vůbec. Pokud už bez mléka nemůžeš být, zalej si ty vločky podmáslím, jogurtem nebo něčím jiným kysaným. Pokud ti to ale kleslo hodně rychle, zašel bych si za doktorem. Pokud jsi spadnul 5-8kg třeba za půl roku, ještě bych nevyšiloval, na to mě stačí dva týdny na vandru. Ale v tvým věku, kdy tělo roste, je to divný i tak.
    Posilovna a kolo by mělo znamenat, že měníš tuky na svaly, ale váha by měla zůstat víceméně stejná a posléze spíš přibývat, jak rosteš. jestli to tak není, něco se děje. To nejmenší může být to, že prostě víc energie vydáš než přijmeš.
    Já bych ale asi zašel na tvým místě fakt k doktorovi a nejlíp k nějakému dietologovi. jestli jsi z Prahy, asi můžu i poradit konkrétněji...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    Můj mladý kolega měl stejný problém, i když s váhou na tom byl jinak protože i s výškou.

    Pomohlo mu pravidelné užívání B-komplexu, nejen že je to docela užitečný vitamín který tělo asi potřebuje, ale také povzbuzuje chuť k jídlu.

    Ovšem navštívit specializovaného ranhojiče jak radí Juri by asi bylo vhodné.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    Takhle na dálku nemá smysl něco hádat. Nikdo tu netuší, kolik % těla tvoří svaly a kolik tuk. Jestli Tě to trápí, zajsi k dietologovi, nebo i v nějakým sofistikovanějším fitku dnes špekometr mají...

    Jestli je tělo v růstu a k tomu pravidelně trénuješ, tak narosteš nejdřív do výšky, a teprve pak nabereš váhu, já měl v 17 letech 188cm a 65kg. Užívej si to, takhle dobře do kopců se ti už nikdy v životě nebude jezdit:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná váha cyklisty

         

    Váha jako taková by nemusela být problém - můj mladší synáček má dvacet let, 190 cm a sedmdesát kilo. Ten starší je vysoký stejně a přes sedmdesát se taky dostal až někdy ve dvaadvaceti.
    Ale u nich je to dlouhodobý rovnovážný stav. Pokud je u tebe velký úbytek, který navíc nemá žádné evidentní zdůvodnění, asi by návštěva lékaře nebyla od věci.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2013
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024