reklama

Kontaktní čočky.

Ahoj. Nosím brýle - na dálku, 2,5 dioptrie, a prostě mi vadí, že:
1) v dešti nic nevidím, musím to často otírat, nepomáhá ani štítek u přílby - ta voda se tam vždycky dostane,
2) v zimě, za mrazu - když zastavím, abych se pokochal, tak se přestanou chladit náporovým vzduchem a ihned se zamlží, utřu to, zamlží se znova, z kochání není nic a ještě se rozjíždím a nic nevidím, než se skla zas ochladěj.
Tenhle problémek má asi více lidí, nejen na kole.
Takže - co ty kontaktní čočky - jak jste si na ně zvykali - dělají se i na 2,5 dioptrie? - je to na předpis nebo si je platíte sami?...informace, prosím. Díky.

[ Zpět ]
Datum: 15.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Nejlepší bude, když se zeptáš optika, protože jak jsem zatím vyčmuchal, problematika čoček je dost složitá (individuální tolerance). Jinak s optickou mohutností problém není a na předpis asi nebudou. Cena se různí podle provedení... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Měla jsem stejný problém, nejen na kole, ale při jakémkoliv sportu (např. při aerobiku brýle kloužou z nosu, když se člověk zpotí apod.). Čočky nosím víc než 10 let a jsme maximálně spokojená. Jsou pohodlné a nemám s nimi žádné problémy - občas slyším ohlasy, jak je někdo nemůže nosit, protože měl v očích záněty spojivek. Já jsem neměla zánět ani jednou, ačkoliv třeba když jedeme na těžko a spíme v lese, tak to není s hygienou moc slavný. Jediná nepříjemná věc - při dlouhých sjezdech oči proudem vzduchu rychle vysychají a musí se hodně mrkat.

    Čočky ti vyberou na míru úplně stejně jako brýle a naučí tě s nimi zacházet a aplikovat do očí. Nepříjemné je, že si všechno zaplatíš sám - první aplikaci (většinou spojenou s vyšetřením očního lékaře), kontaktní čočky i roztok, do kterého se čočky ukládájí na noc. Jsou různé druhy čoček (jednodenní, měsíční, čtvtletní i roční) a jsou taky různě drahé (ty, co se mění častěji, tak stojí nejvíc). Myslím si ale, že je to investice, která se vyplatí (nejlepší by asi byla operace oční čočky, ale nikdy se mi nepodařilo našetřit tolik peněz).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AnnaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Já sice brýle ani čočky zatím nenosím, nicméně jednu zkušenost z terénu mám:
    až čočky budeš mít, je dobré nasazovat je hned před jízdou ještě v teple domova. Jednou jsem měla možnost spatřit oko, na které byla vložena čočka venku při silném větru a dostal se pod ní nějaký drouboučky sajrat. Nejenže dotyčná celou cestu trpěla, jak to "řezalo", ale i po jízdě se jí velmi špatně koukalo.
    Takže bacha na to!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Záleží na tom, jakou máš oční vadu. Čočky jsou super, když je sneseš. Já mám třeba hodně citlivé oči, takže jsem si koupila brýle s dioptr.vložkou a jsem spokojená.Pokud máš astigmatismus (vrozená vada v zakřivení rohovky) nebudeš na čočky optimálně vidět. Do dálky tolik nezaostříš jako s brýlema.Funguje to tak, že si zajdeš k doktorovi a on ti nabídne na zkoušku čočky - ty si zaplatíš (astigmatismus - 400 kč - přibližně). Když ti budou sedět, koupíš si celé balení. Dalo by se toho napsat mnohem víc, ale to bych psala dlouho :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Čočky jsou bezva, mě se líbí hlavně ty barevné, třeba můžeš mít červené oči aniž by si den před tím někde pařil :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kontaktní čočky.

           

      V nějakým filmu měl herec čočky mléčně zakalené, protkané žilkami, těm se nic nevyrovná. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kontaktní čočky.

             

        jo to byl Vin Diesel alis Riddick :-))) Gut film :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kontaktní čočky.

             

        film to byl: Černočerná tma :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    zdravim,
    pred par rokmi som riesil podobny problem. okuliare ma obmedzovali pri kazdom druhu sportu.prekonal som pociatocny strach z cociek (predstava cudzieho predmetu v oku...) a musim povedat ze nelutujem.
    ad technika: odporucam navstivit napr. focus optik alebo akukolvek renomovanu siet. spravidla su tieto predajne vyborne technicky aj personalne vybavene.lekar pomoze a poradi a co je dolezite nauci vkladat/vyberat cocky z/do oka. mam celkom usmevne spomienky na to kde som si doma skusal vkladat cocky do oci.
    osobne pouzivam 30 denne cocky, vzhladom k tomu ze cocky pouzivam v priemere raz tyzdenne tak mi jeden par vydrzi aj 3-4 mesiace.
    co sa tyka bicyklovania, su cocky super. rozhodne odporucam slnecne okuliare hlavne kvoli prudeniu vzduchu - vysusaniu oka. jedinou nevyhodou je prave hygiena...neviem si celkom predstavit tyzdenny pobzt v prirode.ale vzhladom k tomu ze taketo vylety nepodnikam tak s cockami nemam ziadny problem.
    jediny problem naozaj moze byt precitlivenost na cocky napr. z dovodu prekonanej choroby alebo citlivost oka. ale s tym pomoze lekar v optike.
    eye lens rules :)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pierko)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Před 4 roky jsem skusil čočky. Až na pár utopených čoček při potápění bylo používání bez problémů. Doproručuji ti začít s jednodenními. Několik výhod: Hygiena - každý den nvá čočka, měkkost - nejméně dráždí oko a nejlíp se snáší.
    Nevýhoda-relativně vyšší cena v přepočtu na den nošení. Ale dopadlo to tak, že jsem je používal jen na sport a jen na delší vyjížďky, což se rovná víkendy. A tím zase ušetříš. A taky jsem užíval 1 čočku víckrát i když se to nemá. Ale na tu hodinu denně tréninku to asi nevadilo, nikdy problém nenastal.
    Zezačátku můžeš mít pptíže s vkládáním. Měl jsem na to speciální fígl. Lehce podchlazená čočka z lednice po položení na oko to příjemně chladí a oblneš tím mrkací reflex.
    Letos jsem ale investoval do laserové operace a je pokoj. Lituju jen, že jsem do toho nešel už o hodně let dřív. Doporučuju ti i za cenu zadlužení se.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Problém jsem vyřešila před 13 lety lasserovou operací.Jsem moc spokojená.Manžel tenkrát nenašel odvahu, posbíral ji až před 3 lety a je v pohodě také. Před operací jsem nosila čočky - nebylo to špatné, ale laserovou operaci všem mohu jen doporučit.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tutorka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kontaktní čočky.

           

      Na jakkoukoliv "dobrovolnou" operaci jsem pos..a, pro mě bude výkon už samotné nandavání těch čoček.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kontaktní čočky.

             

        Té operace se neboj, v Americe to prý už dělají i v optikách "na počkání". Asi jako když si zajdeš k holiči. Nepříjemný je pak až následující den, ale stojí to za to.
        Nasazování čoček mi dělalo velké problémy. Když jsem byl na první aplikaci, jedna sestra na mě visela a držela mi víčka a druhá nasazovala. Po mnoha hodinách zkoušení nevěřili, že si někdy čočku nasadím sám. A´ž později jsem vynalezl způsob jak pomocí opičího hmatu lze držet jednou rukou horní víčko, druhou spodní a ještě držet čočku. A ve spojení s tím zchlazením čočky se mi to dařilo vkládat.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kontaktní čočky.

               

          aka amerika :) na Slovensku to robia tiez na pockanie. cakas akurat na vysledky vysetreni - cca 3 hodiny, potom je to 20 min operacia a hotovo. ako na pase, sedis v cakarni a cakas. akurat tam musis este niekolko krat prist na kontrolu. ´dokonca uz nemusis nosit zalepene oci tyzden ako kedysi. das si spravit obidve a oni ti daju na niekolko dni specialne liecive cocky, ktore ti vyberu az oni.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (alo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kontaktní čočky.

                 

            Ale to v CZ dělají stejně. Já to myslel tak, že jdeš po ulici, vidíš optiku, zaskočíš tam...oni obrousej... vypadneš..hotovo. Takhle mi to aspoň líčil ten dochtor, co mi to operoval u nás.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kontaktní čočky.

             

        Operace byla jen nepříjemná,pocity potom jako když máš něco spadeného v oku.Ale to bylo před mnoha lety . Manželovi už to dělali jinak, dostal přes ránu krycí čočku a byl úplně v pohodě.Opravdu doporučuji.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tutorka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kontaktní čočky.

               

          na operaci bych šla hned, čočky jsou sice fajn, ale není nad to vidět bez pomůcek, nicméně je to drahé...

          [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (cami)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kontaktní čočky.

                 

            Moje máti na té laserové operaci byla, klasické předoperační vyšetření + samotný zákrok trval cca 12 minut a hned jela domů, zavázaný to nebylo, prý aby musela hned koukat - tím laserem jí vyřízli čočku a vsadili novou Made in Texas.
            No z toho bych se fakt p....., i když byste mě drželi za ruku všichni, co sem píšete.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kontaktní čočky.

                   

              A nic neplatila.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.12.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kontaktní čočky.

                     

                asi měla tu správnou diagnozu, tu já nemám...

                [ Zpět ]
                Datum: 19.12.2005
                Autor: cami
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kontaktní čočky.

                   

              Když jsi byl robě, byl's po..... skoro furt, proto jsi vyrost '. Teď by to bylo jen jednou! Třeby by's poporost '!

              [ Zpět ]
              Datum: 18.12.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kontaktní čočky.

                 

            Operace je drahá,ale čočky taky - nosí je dcera - jen ty peníze ubývají postupně,u operace je musíš vyklopit naráz.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tutorka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kontaktní čočky.

                   

              máš pravdu, kdybych si střádala, co vrazím do čoček, za chvíli bych měla na operaci... asi je v tom ten strach :-/

              [ Zpět ]
              Datum: 19.12.2005
              Autor: cami
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kontaktní čočky.

             

        Airline neboj, my tě půjdem držet za ruku :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kontaktní čočky.

               

          ...a kdyby se to náhodou nepovedlo, složíme se a koupíme ti bílou hůl ;-))

          [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kontaktní čočky.

                 

            Ne vážně. Taky jsem se bál, ale statistiky mluví jednoznačně. Není důvod. Samo, že jsem si o tom předem zjišťoval u známých (doktorů) i to, co se oficiálně třeba neříká. Rozhodně věřím jen té operaci, kdy ti leserem "obrousí rohovku" . tam je riziko v podstatě 0. Sice jsem nepatřil k těm, kteří po operaci necítili nic, řezalo to dva dni jako blbec a ani flaška rumu nezabrala, ale o to větší radost potom. Jestli tě sport baví jako mě, zbav se toho, že se ti brejle potí, kloužou po fňáku a vůbec překážej. Některé kliniky to nabízejí i na splátky.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Čočky jsem nosil a jedinej důvod proč jsem je na čas přestan používat, je finanční. V podstatě můžu říct, že po 2 - 3 dnech nošení, kdy to nebylo úplně nejpohodlnější, jsem si zvyknul natolik, že sem si je před spaním málem zapoměl vyndat. Největší problém, asi jako většina, jsem měl ze začátku s nandaváním. Prostě to chce trochu cviku a překonat ten divnej pocit "šáhnout si do oka" a nemrknout. Ale opravdu to neni tak strašný jak se na první pohled zdá. Naštěstí jak je ta čočka mokrá, tak se k tomu oku hned "přicucne" a jeto.
    No a potom to akorát chce na ty čočky nezapomenout a třeba si nepromnout oko, jako se mi to dvakrát stalo.To pak taky může bejt po čočce a pár stovek v čudu. Myslim, že na sport sou čočky ideální řešení a zvlášť když dneska existujou třeba jednodení.
    Takže já čočky doporučuju.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Čočky jsem nosil jen na nohejbal, na kole je nepoužívám, protože s nimi nevidím na mapu. Na blízko vidím bez brejlí a do mapy čučím dost často, to bych si snad ty voči čočkama vodřel, je furt sundávat a nandávat. Raději si pod přilbu narvu bejsbolku s vekým kšiltem, což mi poradila moje oční doktorka. Ale to už je asi 10 let, možná, že by mi dnes doporučila operaci.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kontaktní čočky.

           

      Teda Honzo, teď jsem tě vůbec nepochopil. V čem je dobrý ten kšilt? Já si beru křiltovku v noci proti oslňujícím protijedoucím autům a v dešti byla dobrá, aby nepršelo na brejle.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kontaktní čočky.

             

        No jasně, že je ten kšilt proti dešti.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Nosím brýle a jsem přesvědčen, že výhody převažují. Potřebuji zhruba stejně silné brýle, jako máš ty. To včetně cylindrických čoček na astigmatismus. Rád nosím samozabarvovací skla.

    Na kole mi dioptrické brýle slouží i jako ochranné, když prší jedu radši bez brýlí. Se 2 dioptriemi to, myslím, docela ještě jde.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    cocky nosim 5. rok. uplne bez problemov denne od rana do vecera vacsinou stvrtrocne alebo mesacne. ale je to financne narocne. v septembri som mal zapal spojivíek asi z necisteho rybnika a bol som nuteny si dat spravit okuliare. a tak som s okuliarmi zase spokojny ze cocky nosim iba na sport a pri zlom pocasi.a tak aj slusne usetrim.
    mam skusenost ze ked mi fuci zboku alebo z vrchu do oka/napr. ked slapes so sklonenou hlavou co je bezne/ tak sa mi cocka niekedy zroluje a musim zastavit a "vmasirovat" ju naspat :) raz mi ju dokonca vyfuklo.
    ale rozhodne odporucam. kedysi som rozmyslal rovnako ako ty.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (alo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    da sa kupit aj cestovny balicek - mini obal aj s mini pinzetkou a mini flastickami cca na 8 dni + zabudovane zrcatko . vsetko spolu velke asi ako zenska pudrenka. parada za 150,- skoda ĺen ze to je umele a nie kovove. ale drzi.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (alo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Jezdím v brýlích (-8 D ) a zažívám naprosto stejné situace. Zkoušela jsem také kontaktní čočky, ale nevyhovovaly mi. Jakmile svítilo slunce, pro slzy jsem nic neviděla. Ale určitě to chce vyzkoušet. Pokud to nepůjde, nevadí. Aspoň nebudu v brýlích jezdit sama.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Burajda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kontaktní čočky.

           

      To s tím slzením je divné. Asi to každý snáší jinak.Jestlis nepoužívala jednodenní čočky, skus ty, jsou fakt příjený, Nic se nestalo, ani když jsem je zapomněl na noc vyndat, i když to se má.
      Na druhou stranu. Skoro celý život jsem nosil brejle jen o málo slabší, než ty a taky jsem fungoval. A holkám většinou brejle sluší.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kontaktní čočky.

         

    Sleduji to tu hodně pečlivě, díky za vaše dojmy a názory.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2005
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024