reklama

(ne)výkon JavaScripts

Dlouho jsem se snažil být trpělivý a nenechat prchlivost cloumat svým majestátem:), ALE! Už mne to fakt docela sere (pardon)! Dám zobrazit téma o 200+ příspěvcích a vytuhne mi na čas mašina (jo, beru, je to pár let starý krám, jenom Intel Q6600 s 3 GB paměti na WinXP; ale zas naprosté ořezávátko to taky není). A obvykle se zobrazí hláška o ukončení skriptu...

Chápu, že v dnešní době supervýkonných (super)počítačů již tzv. není nutno optimalizovat z hlediska výkonu a rychosti (jak jsem byl naučen a jsem zvyklý a dělám to po 20+ roků dodnes; holt stará škola), ale - prosím prosím, PROJDI kód, vyzkoušej to případně na "méně vykonné mašině" a "něco" s tím udělej. Určitě to možné je, máš na to. ;-)

Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 24.04.2013
Autor: hekynen
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    Samsun Galaxy S II má papírově slabší parametry, ale netuhne to.

    Vyhoď XP.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2013
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: (ne)výkon JavaScripts

           

      Zalez!! :)

      Aneb, další líná kůže... ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2013
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    taky mě to občas dělá a to mám hodně výkonnej komp. Chyba je bohužel na straně serveru takže je asi jedno co má kdo za počítač,bude to dělat stejně.

    Pravda ale je,že by to chtělo napravit.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2013
    Autor: chopper
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    Mě to dělá občas i v práci na grafický stanici:-) Ale jen v IE. V Chromákovi to šlape dobře.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    Souhlasim s pripominkou - Atom + Xubuntu 12.04 + Seamonkey = otevreni temat s vice prispevky je utrpeni! Nacteni stranky je otazka chvilky, ale potom provedeni toho skriptu trva desitky vterin, behem nichz je cely prohlizec mrtvy. Nastesti vzdycky po chvili vyskoci okno, zda chci ukoncit skript, ktery bezi prilis dlouho.

    Co jsem na to kdysi koukal (nejde o novy problem, i kdyz mozna se to postupne zhorsilo), tak ke kazde otevrene strance se otvira pokazde nejaky generovany mega javascript, ktery AKORAT trochu prekope vzhled jiz nactene stranky.
    Pokud otevreni toho skriptu zablokuju, tak se diskuze otevre prakticky OKAMZITE, akorat nejsou prispevky odsazovane do stromu a pri kliknuti na obrazek se otevre v hlavnim okne, zatimco se skriptem zustane diskuze v pozadi, jinak je stranka uplne stejna.

    Jsem presvedcen, ze zobrazovani diskuze lze vyresit mnohem lepe, pokud by byla vule autoru ke zmene, muzeme se i bavit o tom, jak to udelat...

    Vetsina cyklistu ma myslim pomerne blizko k ekologii a kdyby se spocitalo, kolik energie naprosto zbytecne spotrebuji vsechny procesory na prechroustani tohohle skriptu za den DOHROMADY, mozna bychom se divili... :)

    Nebo jeste jinak! Cas, ktery uzivatel webu ztrati cekanim na otevreni/nacteni/zpracovani stranky by jinak mohl vyuzit k precteni vice temat kazdy den, coz by znamenalo i vice zobrazene/prodane reklamy na webu... ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2013
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: (ne)výkon JavaScripts

           

      Po zákazu onoho megaskriptu toho přestane fungovat více, například možnost reagovat na příspěvek.

      Je zde asi snaha přenést část zátěže ze serveru na klienta... ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2013
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    Taky by mě zajímalo, na čem to záleží.
    V práci používám FF a nedělá to.
    Doma na FF ano, v poslední době čím dál častěji. Opera na tomtéž počítači v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2013
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    Také mě to čím dál víc míchá. Místo aby se to zlepšovalo, tak se to zhoršuje.

    V poslední době se i stává, že mi to nenačte celé téma. Zkrátka se zobrazí jen část a zbytek zůstane kdesi v bruseli...
    Nutno restartovat diskuzi a sluníčka v daném tématu jsou zákonitě tam, co nezobrazená část diskuze...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: (ne)výkon JavaScripts

           

      Tohle mi dělalo při použití BL. Takže už používám jen virtuální BL a alespoň se to načítá celé.
      Jinak taky problémy s tím skriptem, doma na staré lemře i v práci na rychlíku.
      Urychlení pomáhá poklepávání pravého myšítka, rychleji se zobrazí ta dementní hláška.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: (ne)výkon JavaScripts

             

        BL nepoužívám, přesto se to zahryzává.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    Bohužel právě z důvodu takových "fičurek" se už ani nesnažím otvírat delší diskuze. Je to akorát tak k na....í.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2013
    Autor: pebe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    Jo, potvrzuju.

    Můj Firefox má nějaké varování pokud javascript na stránce běží déle než asi 10 vteřin aniž by začal na něco čekat, a u nakole.cz mi to varování (jako u jediného serveru) vyskakuje dost často. Mašina mi tedy nezatuhne, ale Firefox ano. Stroj mám čtyřjaderný Phenom 9850.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2013
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    Ten samý problém. Jak na počítači v Safari, tak na mobilu také v Safari.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2013
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: (ne)výkon JavaScripts

         

    nevím, nevím, hekynene, jestli ty máš starý krám, tak co mám pak doma já? :-))
    mám jenom 1,6 GHz a 1 GB RAM s win XP, a v chrome nějaký problém nepozoruju :)
    IE moc nepoužívám, takže tam nevím.
    na Blackberry s OS5 mám javascript vyplý, jinak to strašně zpomaluje prohlížení jakýchkoli stránek

    spíš přemýšlím, jestli nemám někde splašit nějakou portable verzi chrome tak rok, rok a půl zpětně, protože tehdy to byl ještě svižný prohlížeč a ne takové monstrum, co žere paměť, jak teď...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2013
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: (ne)výkon JavaScripts

           

      Já IjÉ nepoužívám vůbec, jedu všude na FF...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2013
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024