reklama

Bez SPDéček.

Tak jsem se rozhodl, že se připravím na zimní ježdění, když to klouže (abych sundal rycle nohy), a teď v sobotu jsem na SPDéčka nasadil ty plastové platformy a vzal vysoké tretry (bez kufrů). Po dvou letech jsem tak vyjel, aniž bych měl nohu upnutou v pedálu nebo v klipsně. A musím říct, že zatímco na SPDéčka jsem si zvyknul během prvního půl kilometru, tak zpátky mi to nešlo ani po té sobotní stovce. Prostě to pevné přikurtování mi tam vysloveně schází.

[ Zpět ]
Datum: 13.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Bez SPDéček.

         

    Jo, vznikaj srandovní situace, můžeš taky šlapat patama nebo skoro. Když jsem přesedlal na náhradní kolo bez klipsen, při vyjíždění na obrubník jsem si podle zvyku poskočil zadkem. Ještě že to bylo skoro v nulový rychlosti, v tu ránu jsem stál na zemi. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bez SPDéček.

         

    A Airline, nebolely tě nohy?!?
    Já mám pedály jednostranný - SPD/obyčejný pedál a když jedu dlouho "nezamčená", tak mi to dají moje drahý nožičky pěkně "sežrat" :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bez SPDéček.

         

    Tak tenhle problém taky znám. Bez SPD mi sjížděly boty z pedálů. Ale už jsem zi zvykl a těším se zase na jarní zvykání na SPD. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bez SPDéček.

           

      VY ty SPDéčka tak vychvalujete.. Já jezdím na kole už jen málo, tak 3000 km ročně a používám klipsny. ZAtím jsem SPD nevyzkoušel. Má to vliv i na jízdu nebo je to jen větší komfort při vyndavání nohou?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bez SPDéček.

             

        Klipsny používám jen na spinu, ale myslím, že co se týká výkonu je vliv klipsen a SPD na šlapání srovnatelný.
        Co se ale absolutně nedá srovnat je, když potřebuješ dát rychle nohu dolů. Tady jednoznačně vítězí SPD. Teda správně seřízené SPD - utažené ti moc nepomůžou :o)))
        Mnohokrát jsme na kole vedli diskuse, co je lepší zda SPD nebo klipsny - "klipsňáci" ale se svými argumenty vydrželi vždycky jen do té chvíle než si natloukli a to jen kvůli tomu, že nedostali nohu rychle z klipsny...
        Já osobně jsem na kole zastánce SPD, do klipsny bych nešla.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bez SPDéček.

               

          Už je to dávno, ale když jsem ještě jezdil silničku, tak jsem lehnul na křižovatce při zastavení. Kombinace klipsana - kufry - dotaženej řemínek si vybrala svou daň. kolí se mohlo potrhat smíchy. Co jezdím na horáči, tak už tam nechávám vůli a hlavně se nepoužívají kufry. Ale víc km nalítám na koloběžce a tam jaksi není potřeba tenhle problém řešit. Argumenty pro SPD x cena SPD říkají, že pro moje ježdění je to zbytečný luxus. Ale netvrdím, že bych to nezved, kdyby se to někde válelo na silnici :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (JArda/K)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bez SPDéček.

             

        spd mám na "starym" kole. ted sem si na nový pořídit od crankbratrů šlehače a to je teprve pohodička. žádný čištění bot před našlápnutim, žádný hledání tý správný strany, prostě se opřeš nohou a je tam. navíc se noha do stran ani nehne, což se nedá říct o spd. jen pozor na to kdo už má spd - systémy nejsou kompatibilní a to ani náhodou. když máte 2 a více kol tak bud dvoje boty s různejma kuframa nebo vyměnit šlapky na obou kolech.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bez SPDéček.

               

          Pokud není na pedálu ani malá stranová vůle, může se to dlouhodobě projevit v nadměrném namáhání kolenních vazů a z toho plynoucích problémů!

          [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bez SPDéček.

                 

            nějaký reklamní obrázky z vela si vybavuju ale tam šlo o náklon chodidla směrem od středu kola... můžeš se trochu rozhovořit? třeba i na mail. musim říct že pocity při šlapání sou lepší, tak nevim:-/

            [ Zpět ]
            Datum: 16.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bez SPDéček.

                   

              Cože si si to vette pořídil?!?

              [ Zpět ]
              Datum: 16.12.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bez SPDéček.

                   

              Když jsem začínal na SPD, tak mi kamarád závodník radil při nastavování a to co píšu je jeho doporučení. Tak to ber jako informaci, jinak šlehače považuju za další stupeň na cestě pedál, klipsna, SPD.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.12.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenek)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bez SPDéček.

                     

                Šlehače se mi moc líběj, ale když jsem se rozhodoval, jestli je nebo SPD, tak se mi nakonec SPD zdály vhodnější, protože tam je přece jen ta malá ploška pro opírání se chodidlem, zatímco u šlehačů jsem to postrádal - ale je to jen můj subjektivní dojem.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.12.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Bez SPDéček.

                       

                  tretra je natolik tuhá že netušíš na co vlastně šlapeš:)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.12.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bez SPDéček.

               

          Na šlehače jsem četla pár nelichotivých věcí, hlavně, že se i z dostatečně utáhlé polohy rády vyvlíkají z kliky. Stěžující se lidi jsem osobně neznala, tak jsem tomu nepřikládala význam. Až se vyvlíkl pedál kámošovi loni v zimě na silnici v zatáčce. Už šlehače nemá, a to si je tolik chválil. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bez SPDéček.

               

          Jsem asi prase, nikdy jsem neměl potřebu ořechy nebo SPD čistit.
          A taky jsem je nemusel hledat. Šlápnu a jsem tam.
          My chlapi to asi máme vrozené. :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 17.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024