reklama

Zemřel otec Krále Šumavy František Šrait

Není lehké říkat někomu proč a kam se mu vytratil úsměv z tváře, přesto si myslím, že i zde si najde tato smutná zpráva své místo.
V sobotu 13. dubna 2013 nás opustila legenda a duše Krále Šumavy jeho život po náhlé zdravotní indispozici skončil právě během cyklistické vyjížďky po trase Krále.
Ti z vás, kteří někdy našli odvahu a postavili se na start tohoto legendárního závodu, mohli slyšet jeho promluvy na startu. Setkávali jste se s ním na trati v roli rychlé spojky v offroadu, nebo i na čtyřkolce, nebo jste ho mohli potkat v cíli jak předává ceny vítězům na pódiu. Ale i ti, pro které pečlivě připravil křižovatky, aby vše proběhlo hladce a bez zádrhelů. Král Šumavy si tak mohl najít místo hluboko v našich srdcích i nesmazatelné místo kalendářích. Prostě všude tam, kde ho bylo zapotřebí, všude tam byl vidět.
Zkrátka a dobře Králem Šumavy doslova žil. Byl jeho duší, srdcem, i myšlenkou.
20. ročník sice už neuslyší jeho hlas plný energie, posledních rad, přáním štěstí všem závodníkům, přesto bude jím přímo prostoupen a vyrazí s každým z nás na trasu Šumavskými kopci.
Upřímnou soustrast rodině a všem blízkým. Františku, děkuji Ti za vše, co jsi pro nás udělal.

[ Zpět ]
Datum: 15.04.2013
Autor: Tano
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

235 cyklistů (24 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018