reklama

Schwalbe Black Jack

Máte ? Znáte ? Funguje ?

Líbí se mi, že maj jak 20" tak i 26"

Teď mám vepředu nějakou dvacítku od Kenda - původně pro BMX
Vzadu Kenda Karma - s tím jsem spokojenej, jenom je čas na výměnu.

Jezdím tak 60% asfalt, 40% polní a lesní cesty. Chtěl bych proto podržet v zatáčkách, nebát se bahýnka a nehučet jako traktor.

Co vy na to ? je to dobrá volba ?

[ Zpět ]
Datum: 12.04.2013
Autor: macikm
  • Re: SCHWALBE BLACK JACK

         

    Ten plášť má 850g to je docela dost, ne ??

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2013
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SCHWALBE BLACK JACK

           

      píšou, že těch 850g to má ve 2.25"

      ve 2" je váha +- jako ta moje Karma, co tam mám teď

      nezávodím a asi budu mít radši plášť, co něco vydrží než tenkou šlupku kterou každou chvíli píchnu nebo cvaknu ...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2013
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Schwalbe Black Jack

         

    Mám na 20" kole Maxxis (teď M-Tread), těžký je hodně, o tom žádná. Vybíral jsem ho především jako široký vysokotlaký plášť (max 7,5 atm., mám ho takhle natvrdo a nepřijde mi to moc), navíc zjišťuji, že moje kolo má nějak raději těžké přední kolo (testoval jsem i 451 ráfek s tenkým pláštěm, zhruba stejný vnější poloměr, a vedlo to k znatelně větší tendenci k rozkmitávání ve velké rychlosti), takže to víc neřeším.
    K tvé otázce: fakt neklouže -- mokrý asfalt v pohodě, rozumně (na plášť bez hřebů) drží i na ledu, na bahno nemá vzorek, ale to mě víc trápí na zadním kole; nehučí a poměrně jede (nemám exaktní srovnání, určitě jsou i lepší, ale není to žádná katastrofa) a je celkem odolný (schwalbe marathon je lepší, ale i tak maxxis asi 2 píchnutí za 5000+ km). Když už píchneš, tak je ale pořádný opruz hustit jej na cestách malou pumpičkou :-/ .

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2013
    Autor: Marble
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Schwalbe Black Jack

         

    Vzorek se mi líbí, ale jdse to považovat za krosový vzorek, který bych chtěl? Mám totiž v podstatě silniční vzorek na mých 20".

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2013
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Black Jack

           

      mně se "silniční" vzorek na kole právě moc neosvědčil
      originál jsem měl marathony a ty klouzali jak sviň ...

      Karma a ten BMX plášť drží, jenom trochu hučí
      balón je to pěknej, a hlavně dobře drží
      tak chci zkusit něco menšího ale z "držení" moc slevit nechci

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2013
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe Black Jack

             

        Marathony ("klasické") kloužou protože marathony, ne protože vzorek. :) Méně klouzací (a taky výrazně dražší :( ) je třeba "Marathon Supreme".
        Kromě bahna a sněhu nemá hrubý vzorek prakticky žádný význam (narozdíl od širokých kol u aut nemusíš řešit ani odvod vody). Pokud plášť klouže na mokrém asfaltu, je to typem (tvrdostí apod.) gumy. Naopak velmi jemný "vzorek" typu Schwalbe Kojak apod. drží na asfaltu často lépe.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2013
        Autor: Marble
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwalbe Black Jack

               

          někdy potkám něco v tomhle stylu http://macikm.rajce.idnes.cz/2010_0618-20/... a to jsem pak rád, že nějaký vzorek mám ... :-)

          pravda, že http://macikm.rajce.idnes.cz/2013_0101/... se koná tak jednou za rok, při novoroční vyjížďce

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2013
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Schwalbe Black Jack

                 

            Otázkou je jak moc je důležité chování v mokru v terénu, v bahně v terénu.
            A kolik je asfalt prioritou.

            Pokud budeš hledat moc velký univerzál, tak nebude dobrý nikde.

            Co se týká asfaltu, tak tam je vzorek vždy horší. A nejlépe na asfaltu v zatáčkách (na suchu i mokru) podrží slick s dobrou směsí. Směs udělá hrozně moc. Proto jak už psal Marble drží Supreme daleko lépe než obyč Marathony (protože mají daleko lepší směs, hlavně tedy jsou vícesměsové, takže mohou mít rychlejší směs ve středu pláště a pomalejší a lépe držící na krajích).

            Za sucha se dá na slikách (konkrétně vyzkoušeno mám více na Supreme a trochu na Super moto, i když u Super moto se více krotím s terény kvůli jejich menší odolnosti) i dost náročný terén.
            A jakmile přijde mokro a bahno, tak to stejně decentní vzorek pláště s nic moc směsí nezachrání.

            Je ale pravda, že 60% asfaltu už zase není až tolik na opravdu asfaltový speciál.

            Black jack jsem nikdy nejel, parametry ale hodně napoví. Tzn. základní kostra + základní směs. To u Schwalbe většinou znamená, že nejede ani nedrží. Taky to dokonce i poctivě přiznávají v tom jejich hodnocení hvězdiček gripu a rychlosti.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2013
            Autor: Mlok
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwalbe Black Jack

               

          Kojak mi nepřijde jako dobrý příklad pláště, co by držel. Vzorek nemá žádný. Na čistém suchém asfaltu drží, ale na mokrém už moc ne. Před rokem jsem s ním lehnul v zatáčce, na parádním, ale mokrém asfaltu.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2013
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Schwalbe Black Jack

                 

            To, že nemá vzorek je na asfalt jedině dobře. Vzorek na asfaltu grip pouze zhoršuje.
            Tedy na slušném asfaltu (pokud se jedná zrovna o nějaký více rozbitý úsek, tak může vzorek pomoct).
            Kojak má ale speedgrip směs, která sice jede velmi dobře, ale není to žádný držák a hlavně nemá měkčí směs na bokách, která by lépe držela do zatáček.

            Jiné Schwalbe slicky (nebo skoro slicky), které mají třísměs s měkčí boční směsí drží v zatáčkách na mokru mnohem lépe.
            Za mě nejlépe drží z toho co jsem ze Schwalbe jezdil ze slicků/skoro slicků Super moto, které jezdím teď, které mají Pacestar třísměs jako bikové pláště.
            Supreme s Roadstar třísměsí drží také slušně, ale mírně hůře než Super moto.

            Jinak ale na mokrém asfaltu se dá lehnout poměrně snadno (když se to trošku více klopí) i na dobře držícím plášti...

            [ Zpět ]
            Datum: 23.04.2013
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Schwalbe Black Jack

                   

              Macikm sice řeší pláště do terénu, ale když už jsme u toho. Nové Durano s dvojitou směsí by mělo držet lépe než Kojak, že?

              [ Zpět ]
              Datum: 23.04.2013
              Autor: snilard
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Schwalbe Black Jack

                     

                sice řeším, ale v klidu pokračujte
                aspoň se dozvím další info

                no ale teď v neděli jsem si ověřil, jak se mi na těch původních maratonech jezdí né moc dobře

                rychlost sice pocitově o 15 až 20% vyšší než oproti karmám (to mohlo bejt ale třeba taky "natrénovaností" ze soboty :-P)
                ALE
                strach v očích, protože sem čekal že mi to každou chvilku ustřelí - zvlášť při sjezdu žlebem od Macochy po trošku oslizlým asfaltu
                a stačilo trochu přibrzdit a i na suchém asfaltu jsem šlajfoval a smykoval

                jiná pravda možná je, že jsem jenom nevyježděnej srab :-)
                Nink a Jirka měli maratony asi taky, ne ?
                a do zatáček to klopili slušně :-))

                [ Zpět ]
                Datum: 23.04.2013
                Autor: macikm
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Schwalbe Black Jack

                       

                  Tohle bude z části v hlavě, ve způsobu brzdění, v typu kola a ve zkušenostech.
                  Nink tam má, myslím, Marathon Racer a Big Apple, taky na té cestě mezi skalami jednou do smyku šel.
                  Jirka tam má, myslím, City Jet nebo Marathon Racer.
                  Já tam mám Kojaky, které na špatné povrchu moc nedrží a smyk se v té úžlabině naštěstí nekonal. Jen když jsme pak jeli s Ninkem z Bílovic, tak jsem to musel zabrzdit kvůli malé holce a trochu jsem si zasmykoval.

                  Jak psal Mlok, ono to bude dost o směsi a také o rozložení váhy mezi kola. Já to mám +- nastejno na obě kola a ve smyku mi zadní kolo ujede obvykle jen o kousek a víc nechce.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 23.04.2013
                  Autor: snilard
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Schwalbe Black Jack

                         

                    Souhlas, jen bych ještě doplnil.

                    U těch slicků/skoro slicků udělá opravdu hodně tlak.
                    Obecně tyhle pláště mívají o něco kulatější profil než pláště se vzorkem. A to má důsledek v tom, že když se nabuší opravdu na hodně, tak jedeš z celé šířky jen po úzkém středovém pruhu a tím je daleko horší trakce.

                    A hodně jezdců nabuší tyhle pláště i třeba na povolené maximum. To je zrychlí na pěkném asfaltu jen velmi málo (oproti o něco nižšímu tlaku) nebo nemusí vůbec (každý plášť má nějaký hraniční tlak, od kterého už valivý odpor vůbec neklesá ani na pěkném asfaltu).
                    A grip jde zcela do háje...

                    Jsem si včera dal neplánovaný asi 1km úsek plný bahna a hlubokých (i 20cm, občas to bylo o namočení bot) louží na Schwalbe Super moto a nebylo to ani tak špatné když jsem neměl přehnaně nabušeno.
                    A aspoň jsem byl ze všech nejméně za....ej, jak ty pláště nechytají tolik bahna jako bikové se vzorkem :-)

                    A ještě také hodně dělají ochrany proti defektům. Čím lepší ochrana (a tlustší méně podajný plášť), tím horší grip, jak se plášť hůře přizpůsobuje tvarem (což je u slicku ještě více kritické jak nemá vzorek).

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.04.2013
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Schwalbe Black Jack

                           

                      Jo tak já hustím spíš míň, než víc, v tu neděli tam mohlo být tak 65 psů. Kojaky jsou dost tenoučké šlupičky, ochrana skoro žádná.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.04.2013
                      Autor: snilard
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Schwalbe Black Jack

                             

                        Kojaky jsou podajné dostatečně, u těch problém v tomhle nebude (to bylo mířeno hlavně na odolnější Marathony).
                        A nevím jestli jsi to někde už psal (jestli ano, tak mi to vypadlo), jakou šířku těch Kojaků jezdíš?

                        Já měl včera Super moto nafoukané na 30/38psi (přední/zadní), což není tak úplně málo při tom objemu (reálná šířka 57-58mm). Počítal jsem, že pojedem téměř výhradně asfalt, jinak bych fouknul klidně i o dost méně (třeba jen 25/30 psi) nebo rovnou vzal RaR či fulla.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 23.04.2013
                        Autor: Mlok
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Schwalbe Black Jack

                               

                          Vozím 35 mm Kojaky, vepředu 20" 18mm ráfek, vzadu 26" 17 mm ráfek.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 23.04.2013
                          Autor: snilard
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Schwalbe Black Jack

                     

                Mohlo by, bude záležet taky jak je tvrdá ta použitá směs. Durano jsem nikdy nejel, takže s jistotou nedokážu říct.

                [ Zpět ]
                Datum: 23.04.2013
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Schwalbe Black Jack

         

    tak prej AZUB montuje Black Jacky standardně na lehokola a nabízí je i na tříkolky

    http://www.azub.eu/blog/tips-and-tricks/2013...

    tak asi do nich přeci jenom půjdu ... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2013
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

303 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024