reklama

Impregnace

Máte nĕjaké zkušenosti?

Mám super vĕtrovku, nepromokne, gaťky však pouštĕli vody dost.
Koupil jsem jiné gatĕ, ale furt mám pocit, že protékají.

Po pár hodinách v dešti mám mokrá stehna. Pomůže impregnace? Třeba jen krátkodobĕ?

Čtu si na webu, vidím ty reklamnI videa , ale funguje to?

[ Zpět ]
Datum: 31.03.2013
Autor: Jindra8526
  • Re: Impregnace

         

    Jakože impregnace klasických cyklokalhot?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2013
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Impregnace

           

      Ne, tĕch šusťáků.

      Prostĕ chvilku vydrží, ale pak asi vodu pouští, na horní stranĕ stehen. Ne moc, ale pouští.
      Tak sem si říkal, stříknout to nĕjakým tím impregnačním sprejem by mohlo na chvilku pomoci.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      •      

        Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

        Datum: 01.04.2013
        Autor: radka
        •      

          Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

          Datum: 01.04.2013
          Autor: AV
          •      

            Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

            Datum: 01.04.2013
            Autor: radka
  • Re: Impregnace

         

    Tyhle látky, dnes nejčastěji na bázi polymerace, zlepšují vodoodpudivost, ne však nepromokavost. To jsou dvě rozdílné vlastnosti.
    Když nacákáš nějakou impregnací šusťákovou větrovku či gatě, první kapky vodoodpudí, ale delšímu deštíku to neodolá.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Impregnace

         

    mám super větrovku, když fouká vítr neprofoukne. Mám super pláštěnku, když prší jsem pod ní suchý.
    Ale kalhoty mám taky supr, když fouká vítr neprofoukne je. Mám i nepromokavé kalhoty, když prší tak si je obléknu přes ty větrovkové.
    http://www.korus-eshop.cz/bmz_cache/d...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Impregnace

           

      ´se máš!
      O impregnaci ...
      8-(

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2013
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Impregnace

             

        tak jo :-) o impregnaci. Nejlevnější a neúčinnější je hustá bavlněná látka navoskovaná, natřená asfaltem, gumoasfaltem.
        dražší varianta koupě impregnační tekutiny ve spreji a postříkání látky, to je vhodné pro zvýšení vodoodpudivosti v případě husté mlhy, nebo drobného mrholení, nevýhoda je, že se mění paropropustnost látky a člověk se v předtím dobře prodyšném ale větruodolném oblečení necítí dobře v důsledku vyšší vlhkosti.
        Nenutím své popelářské řešení, pouze ho sdílím k obecnému pobavení :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Impregnace

               

          Mám za to, že co nepromokne moc paropropustné stejnĕ není.
          Mic na tu "jednosmĕrnou" vodonepropustnost nevĕřím.
          Ta moje bunda teda je vĕtšinou mokrá zevnitř potem.

          Dá se s tím žít, horší to je s tĕma gatĕma.
          Asfaltové řešení je ponĕkud eklhaft, proto se ptám na zkušenosti s tĕmi spreji.

          Není to laciné a tak před rxperimentem "in situ" hledám "know-how". Dostupné jsou pouze sebechvalné popisy prodejců tĕch údajných nano-zázraků.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Impregnace

                 

            na klasickém kole jsem kalhoty neřešil, V dešti jsem jezdil v ponču. Ve předu přehozeném přes řídítka a nohy byly pod stříškou a tudíž chráněné proti vodě zhora. Voda zespoda se vsákla ale materiál kalhot rychle schne takže za chvilku sezení v teple hospody byly suché. Na lehacku už jsem nohy v suchu řešit musel takže jsem koupil tyhle spešl pracovní nepropro kalhoty. Jel jsem v tom ale jen párkrát a jsou nepromokavé, zvenku ale i zevnitř, takže při dešti jsou sice nohy vlhké ale v teple. V dlouhotrvajícím dešti jsem ještě nejel. Jen krátké projížďky do 2 hodin.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.04.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Impregnace

                   

              Mám podobný od Altury, jen černý.
              Asi koupím ten sprej a zkusím to stříknout, třeba to pomůže.
              Vypadají, že mají stejnou konstrukci jako ta bunda, zvrchu nĕjakej šusťák, ze spodu nĕco jako guma, bunda neteče ani pod vodovodem, ale ty mrchy gatĕ jo.

              Mĕl jsem nĕjaké takové od rogelli, fungovali dobře, ale jen pár dní. Pak je madam zavraždila v pračce. Už tečou jak cedník.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.04.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Impregnace

               

          Mne kamos trekar doporucil na kozeny pohory tento maz: Vceli vosk a jeleni luj smichat v terpentynu a vzniklym kremem mazat botky. Vyzkouseny to ale nemam, nepovedlo se mi strelit jelena.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2013
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Impregnace

         

    Znáš toto:
    http://www.czbmi.cz/?obleceni-do-deste,6

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2013
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Impregnace

           

      Neznám, dík.
      Ale ty gaťky taky nebyly levný, dám jim ještě šanci, vyleju na ně ten sprej a budu věřit, že to trochu pomůže. Když ne, tak pořídím nové.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Impregnace

             

        mám od nich kalhoty i bundu a jsem spokojenej. Jak vypadjí jsi viděl na fotkách z Velikonoční

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2013
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

556 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024