reklama

Rychleby stanování

čaute chci se vydat na rychleby ale mam to docela z ruky a prijde mi zbytecny tam jet jen na jeden den tak me napadlo ze bych nekde mohl rozlozit stan :) mate stim nekdo zkusenosti? pokud jo tak kde se tam da dobre a bez problemu stanovat :)

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2013
Autor: Nitro
  • Re: Rychleby stanování

         

    Jako v každých horách. Najdi si místo kus od stezky a večer postav stan. Když nebudeš dělat vyrvál a velký oheň, nikdo Tě nebude otravovat. V noci moc lidí po lese necourá.

    Jinak přesná místa Ti neřeknu protože si je nepamatuju. Rychleby jsem procházel pěšky s báglem několikrát. Většinou z Travné nebo Bílé Vody až na Smrk a Ramzovské sedlo. Vždycky jsem spal tam kam jsem došel. Jen si maně vzpomínám, že mě zaujaly Hraničky - místo ze zvláštní atmosférou vybydleného pohraničí. Hezké jsou i Nýznerovské vodopády i když to není žádná Niagára.

    Jsou to moc pěkné hory s atmosférou a na rozdíl od Jeseníků tam bývalo mnohem méně turistů

    Jo a v Bílé Vodě je protialkoholní léčebna, jen tak, kdyby bylo náhodou potřeba.
    Do Travné se zase za komančů sjížděli feťáci z celé republiky a žili tam v nějakých komunách.
    Alespoň tak jsem to slyšel.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2013
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychleby stanování

           

      Taky je v Bílé vodě jediná hostijárna (výrobna hosti) v ČR, kdyby bylo náhodou potřeba... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2013
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychleby stanování

         

    Kousek pod Špičákem byl docela vydatný pramen pitné vody. Přespat se dá všude. Pokud chceš kemp tak ve Velké Kraši na koupališti je jeden a kousek dál druhý. Pokud jedeš autem tak se dá stan postavit i na zahradě u místních lidí. Kromě toho díky rychlebským stezkám je v okolí Černé vody spousta nabídek na ubytování v soukromí. Je tam i spousta zatopených žulových lomů na těch nejznámějších (vycpálek, arcibiskupský, pelnář) je to stanování zakázáno ale je tam spousta menších kde jsme spali a nebyl s tím problém. v době letních prázdnin je tam větší pohyb lidí. mimo sezonu je tam krásně mrtvo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychleby stanování

           

      Nevíš jestli existuje nějaká mapa, nebo někdo kdo má zmapovány ty zatopené lomy? Už delší dobu se chci po těch lomech projet. Chtěl bych tomu věnovat některou dovolenou. Zatím jsem byl v Písečné, někde za Starou Červenou Vodou a slyšel jsem o zatopeném kaolínovém lomu u Vidnavy.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2013
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychleby stanování

             

        Jestli existuje přímo mapa se zaměřením na lomy to nevím. Ale když si na google map dáš satelitní snímky dostatečně zblízka tak se dají najít :-)
        Ale nejlepší jke tam jet a v hospodě pokecat s místníma, a takové ty nejpoužívanější rozuměj na koupaní vhodné tak k těm už jsou udělané i šipky na cestě aby se na ně nezapomnělo.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychleby stanování

             

        jinak pěkné lomy jsou Štáchlovice. Potom při cestě z Velké Kraše do černé vody je křemenčák, hezký lom ale cesta k němu je zarostlá. Pak cestou z Černé vody do Žulové je odbočka k lomu Rampa. U Uhelné Pelnářův lom ten vypadá skoro jako rybník jak je velký. Pak Vycpálek, Arcibiskupský lom, na Žulovém vrchu je taky lom. To jsou takové nejznámější. Jezdím tam rád je to moc krásný kraj. Akorát teď jak otevřeli ty Rychlebské stezky tak je tam nějak moc cyklistů :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychleby stanování

             

        http://www.epastorek.cz/vypravy/2011/zatopene...

        Ale zdroj neprozradím, použiji slova klasika "hledej, šmudlo" :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2013
        Autor: Peggy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychleby stanování

               

          Dobře se to čte a z fotek jsem našel minimálně tři lomy na kterých jsem se ještě nebyl podívat :-) Mimochodem na vosí žignutí používám cibuli, přijde mi účinnější než moderní medikamenty. Teda pokud člověk není alergik pak je slabá. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.03.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychleby stanování

                 

            Díky za tip s cibulí. Já se spíš bála, jestli těch 9 žihadel do mě a 4 do syna nemůžou nějak ublížit jinak. Ale snad ne...
            Jinak na Tvých stránkách mě zaujal ten dřívkáč z Ikea, v současné době pracujeme na inovaci dřívkáče bez ventilátoru a tohle se zdá být ono.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.03.2013
            Autor: Peggy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychleby stanování

         

    Dík za super tip! Jsem furt přemýšlel, kam se letos "ztratit"; a už to asi vím. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2013
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychleby stanování

           

      Jestli tam jedeš na pěší vandr, tak doporučuju. Bylo to ísto, kde jsi potkal nejmíň lidí z celé ČR a přitom krásné lesy. Nic uplně úžasnýho ale mě se tam hooodně líbilo.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2013
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychleby stanování

           

      Na cestě od Nýznerovských vodopádů je chalupa ve které se dá přespat, ale není běžně otevřená, je tam jen číslo na člověka, který poskytne klíče asi 200,- na den. Je tam úžasná pustina a dá se tam jezdit i na kole.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2013
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

226 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024