reklama

Pláště s hroty

Jezdím na MTB i v zimě a občas hodím pěknou máňu, protože guma na led to není ono, tak se ptám kdo máte zkušenosti s vyhrocenými pláštemi?

[ Zpět ]
Datum: 06.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Libor)
  • Re: Pláště s hroty

         

    jo mám, mám nějaký Schwalbe ice(snow) stud či tak nějak. je tam cca 110-120 hřebíků=spíš jakoby hlavička nýtku. Na ledu a uježděným sněhu super, kam nevyjela čtyřkolka, jsem se vyhrabal a to je spíš takovej lehčí model:). Do hlubšího sněhu ovšem téměř nepoužitelné díky vzorku...... cena tehdy cca 1300kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště s hroty

           

      Chci s zeptat nezničí se hroty brzo tím, že přece jen se nedá vyhnout úplně silnici, asfaltu ?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště s hroty

           

      Tak tyhle pláště jsem viděla na vlastní oči a naprosto jsem se pro ně nadchla. Cena byla 990 za kus, což mi přijde sice dost, ale je to únosné.

      Zvažuji ovšem pouze jeden plášť a teď poraďte, jestli je lepší dát ho na předek nebo na zadek - názorů se mi totiž dostalo od obojího, ovšem základ z praktických zkušeností jaksi všem radilům chyběl.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště s hroty

             

        No myslím že se lišili proto, že když máš dobrý plášt na sních vzadu, máš dobrý záběr do kopce a neuskakuje ti zadek, ale když jedeš skopce tak ti podjede předek, a naopak to bude asi stejně.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště s hroty

               

          Nechceš mi radit, abych během jízdy přezouvala podle toho, zda jedu do kopce či z kopce :o)))

          Ale vážně - samozřejmě se rozumí, že druhý plášť musí mít kvalitní vzorek.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pláště s hroty

                 

            Ne tak sem to určitě nemyslel během jízdy:-) myslel jsem že to je jako u auta, stejné gumy na všechny 4, tak i na kole na všech ( 2 )...

            [ Zpět ]
            Datum: 08.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště s hroty

             

        no já ten plášť hodil na zadek, protože jsem jezdil kopce a bez těch hřebíků to nešlo. Z kopce jsem spíš brzdil zadní, ale pokud podjede předek, tak nestačím říct ani doprd...Takže nejlépe na obě kola, jinak je to kompromis

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště s hroty

             

        Jenom jeden je dost nanic - aby to fungovalo na ujetém hladkém sněhu nebo takovém tom náledí - námraze (třeba když najedeš do hladkých vyjetých kolejí), tak musíš "zakousnout" obě kola. Už se mi stalo, že mi ujel zadek i předek - a stejný výsledek jako DyEm - nestačil jsem ani to dopr....:-)
        A jinak opětně poukazuju na to, že dvě rubeny 300,-, vruty cca 50,- + sobota práce (nářadí = akumulátorový šroubovák) - to by moh zvládnout manžel...třeba za to napečený cukroví :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště s hroty

               

          No, idea je to sice hezká, ale můj manžel má s mým kolem společného jen to, že mě s radostí a úsměvem pouští na výlety. Raději to nebudu škrábat :o)))

          A je fakt, že co se týká jakékoli úpravy na kole, tak tím zatěžuji výhradně servis - jsem ochotna si kolo tak maximálně umýt a prostříknout WDčkem, ale dál se, z úcty k mému kolu, nepouštím :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště s hroty

         

    Na www.bike-fórum. cz, foto, díly + komponenty najdeš foto pneu s hřeby domácí výroby. A někde na nějakém webu jsem o tom četl - koupil rubeny po 150,- Kč + vruty a sám to dělal, popisoval tam svou dobrou zkušenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště s hroty

         

    Viděl jsem kdysi ve kšeftě pláště Nokian, ale taky z nich trčely jenom polokulovitý nýtky, takže na tvrdým ledě asi nic moc. A cena závisela na počtu nýtků a myslím, že převyšovala cenu šestnáctipalcovejch pneumatik na auto. Obdoba plochodrážních pneumatik na led se asi nedělá. .-))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště s hroty

           

      ale stačí. Obdoba plochodrážních pneumatik na led se asi nedělá. .-)), ale jo, dělá akorát cena 3000-5000kč nikdo nezaplatí :). Pár odkazů: http://www.schwalbe.com/index.pl?bereich... ten snow stud mám, tam by se další "hřebík" na tom ledě hodil. http://www.snowbikers.com/snow_tyre.html
      http://www.conti-online.com/generator/www/de/en...
      tires/mtb/spike_claw/spike_claw_en.html%20class=

      dál ať si to najde každej sám

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště s hroty

           

      Taky jsem byl dost překvapený, že z těch nokianů netrčí žádné hroty, ale jsou jakoby "ocvočkované", nicméně to chodí.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště s hroty

         

    Já mam pláště SCHWALBE Snow Stud a jsem spokojenej. Najel jsem snima zatim jen přes 200km převážněn po suchý silnici, vzorek zatim neubyl,hroty jsou taky v pohodě.

    Koupil jsem je na www.cykloexpert.cz,maj je tam za 970kč a doprava je zdarma!!!Maj tam taky SCHWALBE Ice Spiker za 1375kč - ty jsou spíš jen na led.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (JAKUB)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště s hroty

         

    nechci s tím prudit ale asi stojí za to s přečíst příspěvek...
    http://www.train-sim.cz/svicko/

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště s hroty

           

      Nějak tomu nerozumím - proč jsi tento odkaz dal do tohohle tématu?!?

      A mimochodem já jsem s Hankou už na akci byla a i minulou sobotu byli s námi na Točné kluci, kteří o akci věděli přes ni.
      Má dobré nápady a má chuť je pro ostatní zrealizovat. Zatím...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště s hroty

         

    taky jsem objevil pl. KENDA KLONDIKE 26x2,1 s 252 hroty za 1590,-(sice dost) ale fungujou super

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jíra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024