reklama

Výběr Cross-MTB 29"

Zdravim, potreboval bych poradit s vyberem kola.
Zamerne nerikam biku protoze chci neco na 28" rafcich. Nejdrive jsem myslel na koupi 29" MTB ale jediny pro me dostupny kolo v tyhle oblasti je SUPERIOR 839 a tam se bojim ty kombinace Suntour vidle + mechanicky kotouce.
Myslim ale ze vyberem vhodnyho crosse s pripadnym prezutim (kdyz uz teda vyrazim trosku do "terenu") na 2" plaste bych mohl 29" MTB nahradit. Zajimalo by me teda jakej cross by jste me doporucily. Asi by to melo mit trosku sportovnejsi ram (vetsi slooping) kterej neco vydrzi (v zadnym pripade na tom nehodlam delat zadny psi kusy co se daj jen na biku ale urcite i v crossech se najdou rozdily v kvalitach ramu).
Nejradsi bych koupil nakej 2005 model ve sleve (tedy pokud bude jeste neco k sehnani), nebo je snad v 2006 nejaka novinka za kterou se vyplati zaplatit? Pokukoval sem po Meridach Crossway a taky me zaujal Twister Icon(da se sehnat s celkem vyraznou slevou), co rikate na tyhle kola nebo mate jinej tip?
S cenou bych se rad dostal do tech 20k takze necekam zadny zazraky ale doted jsem jezdil v podstate na Tesco-kole takze cokoli bude "vysvobozenim" :-)

Predem diky za jakoukoli radu

[ Zpět ]
Datum: 05.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Crempa)
  • Re: Výběr Cross-MTB 29"

         

    Jsi-li Středočech a neseženeš-li zlevněné kolo někde poblíž, obrať se s důvěrou na www.Sportkulich.cz (STÁLÝ VÝPRODEJ KOL)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr Cross-MTB 29"

         

    Ve slevách mají stále autory (na krámě třeba minulý týden v Holešovické tržnici), ten synergy nebo airline - když je ponecháš nenastrojené - tak vypadají sportovně a na vlastní oči jsem viděl, že airline vydrží proklatě hodně.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr Cross-MTB 29"

           

      Od 8/2005 mám Meridu Crossway Special Edition. z počátku jsem měl trochu obavu o rám, protože jsem si ji koupil za účelem zhubnutí - startovní váha byla 115 kg. Musím říct, že mě merida velmi příjemě překvapila. S rámem (ani s ničím jiným) žádná - ani sebemenší závada - zatím jsem najel 2 300 km - teď ale už asi 2 týdny moc nejezdím váhu jsem srazil na 96Kg spolu s lehkou dietou. 1x pád a "naražení" přehazovačky - jen jsem na cestě trochu došteloval. Jediná pochybná věc je vidlice suntour 7500 - pružina/olej. Tady záleží na váze. Já bych si po zkušenostech připlatil na vzduch/olej a nechal bych udělat tuning u Milana (viz www.tunig-test.cz), který vidlici výrazně vylepší - vše ale záleží na váze. Podle mě uvedená Merida spec. edition (osazení XT) v poměru cena/výkon nemá v tomto segmentu mnoho vážnějších konkurentů (hlavně po sezoní slevě)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr Cross-MTB 29"

         

    Mám jednu sezónu toho Superiora XC 839d. Moc jsem toho na něm neujel, ale můžu k tomu říct pár slov.
    Mám 102 kg a 192 cm. Na kombinaci Suntourky a diskových brzd se není čeho bát. Akorát ta vidle moc nechodí (asi půjdu do tuningu od Milana Slance www.tuning-test.cz). Navzdory mnohým negativním soudům o mechanických kotoučovkách jsem s těmi svými spokojen, zablokuji kola kdykoli i s připřáhnutým vozíkem s malým klukem. Devětadvacetipalcová kola jsou bomba. Odvalování v terénu je mnohem lepší, jízda klidnější. Nejmarkantnější rozdíl oproti 26" je na asfaltu. Moje zkušenost s tímhle kolem potvrzuje názor, že valivý odpor je v první řadě dán průměrem kola a teprve potom mohutností plášťů. Pláště Nano Raptor tomu ještě napomáhají.
    A nakonec to nejdůležitější: tohle je bajk s velkými koly. Kros zůstane krosem i s dvuapůlpalcovými balóny a sloping nesloping to na něm vždycky bude míň sportovní posed a tím i styl jízdy.
    Ještě k výběru. Vím pouze o třech výrobcích: Gary Fisher (29" do 20 tisíc těžko), Superior (zkus, za kolik by se dala sehnat ta loňská 829) a Nishiki (http://agilesport.cz - taky měli silné slevy ve výprodeji, jak je to dneska by sis musel zjistit).
    Obecně jsem s kolem velmi spokojen a doporučuju ho nejen jako konkrétní značku a typ (dodavatele doporučím případně mailem) ale zároveň i jako pro mě jednoznačného vítěze v souboji kros - 29" MTB.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr Cross-MTB 29"

           

      Diky za vycerpavajici odpoved, po delsim rozmysleni jsem se rozhodl pro toho Superiora 839 model 2006. Nejakou dobu snad vidlice a brzdy vydrzi. Zakladem je myslim dobry ram a zbytek lze postupne vymenit. Kolo lze sehnat se slevou 10% coz uz je celkem znat.
      Jsem celkem zvedavy na prechod na 29" kola. Myslis ze na pripadne cesty po silnici by se vyplatilo invetovat do slick plastu?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Crempa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr Cross-MTB 29"

             

        Počkej až vyzkoušíš ty pláště, co tam jsou. Narozdíl od obecně převládajícího názoru, že sliky na jízdu po asfaltu jsou určitě lepší, já se domnívám, že tyhle Nano Raptory zcela postačí.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

234 cyklistů (18 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024