reklama

Všechno je jednou poprvé...

Nechci být ničím nápadná, žiji si svůj normální, běžný život, čtu beletrii, mám ráda cyklistiku a lidi, kteří se kolem ní motají. Mám ráda svou zahradu, svůj domek a vlastně i tu naši vesnici, která bohužel už 38 let patří do kolosu jménem hlavní město Praha.
Je ráno, užívám si lenošení v posteli,…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 01.03.2013
Autor: HMS
  • Re: Všechno je jednou poprvé...

         

    Tak trochu se snažím, ale spíš individuálně. U věcí, které mě zajímají nebo štvou kontaktuju příslušné lidi na městské části.
    Bohužel lidé mají různé názory a i v jedné ulici se je těžké domluvit.
    Vzpomínám na případ, kdy jsme tu řešili dle mého názoru příliš drastickou prořezávku stromů. Jak se ukázalo, objednal to jeden pán přímo z ulice s tím, že když se jehličnany totálně oholí až do výše dvou metrů, tak je pod ně vidět, zda tam nepřespávají bezdomovci. Naštěstí se podařilo alespoň zachránit jeden stříbrný smrk.
    S občanskými sdruženími mám bohužel ne moc dobrou zkušenost. Stává se, že se i zájmy v rámci sdružení začnou často lišit.
    Ale přeji hodně štěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Všechno je jednou poprvé...

           

      U nás je také občanské sdružení
      http://www.oscakovice.cz/
      Je to jediná možnost a cesta,jak dnes s úřady diskutovat a jednat.Stejné pocity jako HMS jsem měl asi před 10lety,kdy jsem u nás také na veřejné schůzi diskutoval proti rušení mateřské školky....Radní ani neposlouchali a hlasovali podle předem natrénovaného hlasování.
      Jediná cesta je opravdu občanské sdružení.....Držím palce

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2013
      Autor: bican
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Všechno je jednou poprvé...

         

    Asi to tam máte podobné jako u nás. Novousedlíci dotahují a pomalu převyšují počet starousedlíků.
    U nás jsou ti noví průbojnĕjší, lépe organizovaní, a také cílevĕdomĕjší.

    Mĕli jsme dobrého starostu, ale dojel na špatný volební systém, respektivĕ jeho nepochopení širší veřejností v obci.
    Bývalý starosta získal naprostou vĕtšinu volebních preferenčních hlasů, ale kvůli přepočtům přes ty partaje se vlastnĕ nedostal ani do rady.

    I v obcích se volí partsje, tedy u nás spíš nĕkolik skupin tzv "nezávislých" a Franta byl z ODS a na to dojel.

    Špatnĕ jsem to pochopil i já sám, poctivĕ jsme kroužkovali nabízené kandidáty a asi dva večery se o každém jménĕ radili, a tak mnoho dalších. Preference vporovnání s partajním klíčem mĕly zanedbatelnou váhu. Naše vlastní chxba.
    Roztříštĕní starousedlíci proti zorganizovaným sateliťákům nemĕli šanci. Radnici ovládla náplava, která má své priority hlavnĕ v "zalití všech cest asfaltem" .

    Do života obce se naplavení nezapojili, ale ovládají vedení.

    Spravedlivĕ ovšem musím doznat, že tu zmĕnu nĕjak nepoznávám, protože mám svoji vodu, plyn v pb nádrži a čističku, takže na infrastruktuře obce jsem nezávislý. Ti co jsou na obecnínkanalizaci nebo investovali do plynu brblají.

    Je to na nás, jak si to navolíme, jen musíme příštĕ být mnohem chytřejší a jednotnĕjší.

    Mám strach, že ten boj o odvoz na bližší čističku ale vyhrát možná nepůjde.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Všechno je jednou poprvé...

         

    Přečetl jsem si to s velkým zájmem.
    Já osobně přímo s vedením obcí zrovna nebojuji, zato s odbory ano - nejčastěji se stavebním (v Říčanech, kam sice už nepatřím, ale protože přes Říčansko jezdím denně do práce, tak tam do toho pořád strkám nos). A řekl bych, že docela úspěšně - zabírá "hrozba" medializace v TV. Jinak se často obracím i na životní prostředí a v posledních cca 7 letech na Inspekci životního prostředí, obvykle když najdu někde cestou na kole "odborně" prořezané stromy nebo narazím na někoho, kdo právě sype odpad u lesa...
    Držím pěsti, bojuj, těch 350,- za kubík je děsivý číslo! Ono i dvě stovky by bylo hodně.
    Jinak musím podotknout, že tady u nás v Poříčí se mi jeví situace naopak velmi dobrá, obec se stará: teď např. od 1. ledna nám dala obec krásný dárek - za vyvážení komunálního odpadu platíme pouze 50 (slovy: padesát) Kč/člověka/na rok! To je přece naprostá bomba!
    Takže si zapěj Internacionálu a hrrrr na ně! :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Všechno je jednou poprvé...

           

      děkuji za povzbudivá slova, to se tedy máte tam u VÁS, problém je, že jste samostatní, kdežto u nás jdou veškeré přidělené finance do sídliště. To se klidně postaví U rampa za 4 miliony, aby si měla mládež kde skotačit na prkýnkách a u nás se brodíme blátem, nezametají se stanice atd. S tím medializováním máš pravdu, do toho také půjdeme, teď jen se dohodnout. Jedno sdružení už tam funguje, založil ho jeden teolog, ale bohužel vyškemrá vždycky jen pár korun na vánoční strom, na zvoničku a eurohřiště, které jsme fakt potřebovali nejvíc.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2013
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Všechno je jednou poprvé...

             

        A nemůžete se vzbouřit a trhnout od Stovĕžaté?

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Všechno je jednou poprvé...

               

          trochu krátké historie: Točná i vedlejší vesnice byla nejspíš už kdysi dávno součástí Keltského oppida. V roce 1850 patřila vesnice Zbraslavskému klášteru,po 2.svět. válce se vesnice osamostatnila, ale už od roku 1947 se MNV Modřany snažilo, aby byla jeho součístí, v roce 1960 se Točná připojuje k vedlejším Choluipím, ale máme svůj společný MNV, ale v roce 1976 se obě vesnice stávají součástí Prahy jako celku, kdy nastává také dělení na jednotlivá území, jak je známe zruba dnes.
          Trvale tu bydlí 679 lidí, je tu 413 domů.
          Myslím, že teď už není ta vhodná doba na osamostatnění, vlastně jsme vždycky byli v jakési pomyslné válce se sousední vesnicí Cholupice, dokonce i sňatky mezi lidmi jsou vzácné a tak bychom se nejspíš nedohodli, kde by co bylo, kdo by co měl na starosti. Zatím bojujeme společně, ale oni jsou na tom o trochu lépe, polovina domů bude mít kanalizaci díky nové výstavbě satelitu. Ale tohle třeba my nechceme, takže vlastně nevím, jestli ten náš boj není jen výkřikem do tmy.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.03.2013
          Autor: HMS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Všechno je jednou poprvé...

           

      No vidíš, v Olmíku zvedli šmahem odpad z 500 na 660 za osobu. A to máme ještě levný, můžem být prý rádi... /Strop je, tuším, 800,-/. Nikoho nezajímá, že fanaticky třídíme odpad a jedna popelnice /nárok máme na 2/ by nám čtyřem stačila minimálně na měsíc /svoz je ovšem čtrnáctidenní/.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2013
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Všechno je jednou poprvé...

           

      Kde na to Poříčtí berou?
      U nás vyvážíme za 2400 ročnĕ rodinný domek a za 1200 ročnĕ chaty a to bez pardonu, ať odpad máš či nikoliv.

      Drobná provozovna chtĕla už před 5ti lety za fekál (snad 5 kubíků) 1200 Kč. Proto jsem se rozhodl vybudovat domovní ČOVku, obec sice kanalizaci má ale voda do kopce neteče, a přečerpávání a všechno kolem by vyšlo 4x dráž ne ta ČOV.

      Třeba odvoz toho odpadu se musí od nĕkud dotovat, vždyť nafta a všechno kolem je furt dražší. Nebo nás tak berou u huby?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Všechno je jednou poprvé...

             

        V Poříčí se dává velký důraz na třídění odpadu. Je zde několik stanovišť s kontejnery a lidi to tam fakt nosej. A těch kontejnerů je hodně, takže se to neválí kolem nich, prostě postačují. Takže toho vlastního komunálního odpadu + popela z kotlů je na jeden dům skutečně velmi málo (nekecám - půl popelnice za 3 týdny, někdy i za měsíc). S tím tříděním se obec už před lety nechala zařadit do nějakého "odpadového" programu (aspoň takhle mi to bylo sděleno, když jsem po té levné současné ceně pátral), v něm byla (díky tomu důrazu na třídění odpadu) úspěšná a firma, která se tady o odpady stará, dala obci od letoška takovýhle skvělý bonus (zřejmě tam jsou nějaké zisky z následného zpracování skla, plastů, tetra paků...)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2013
        Autor: Airline
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Všechno je jednou poprvé...

               

          U nás máme také třídĕní, ale máš recht, vĕtšinou je třídĕné plné a přeplnĕné.

          Dík za info.
          Pozeptám se jak to vlastnĕ je a proč se třídĕné neodväží častĕji.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Všechno je jednou poprvé...

           

      S tou medializací nevím, nevím. Podle mých zkušeností z toho má dneska mnohý subjekt akorát tak srandu a TV a noviny si dávají dost pozor na to, proti komu by měly v tom kterém případě jít.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Všechno je jednou poprvé...

           

      Když si přečtu VV 1/2012 tak od 1.1.2013 platíte na hlavu 800,- :-) o tom dárku se nikde nepíše)) tak jak to tedy je??? :-)
      http://poricinadsazavou.webnode.cz/vyhlasky-obce/

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2013
      Autor: nemluva
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Všechno je jednou poprvé...

             

        aha, dočetl jsem se až k článku 6 kde se to opravdu píše)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2013
        Autor: nemluva
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Všechno je jednou poprvé...

             

        Zapomněl jsem - týká se to těch domácností, kterým postačí vyvážet 1 x za 14 dní - a to jsou tady všechny. Přesněji řečeno - stačilo by vyvážet 1 x měsíčně.
        Ovšem řada obcí (mimo jiné i Říčany, kde mám rodiče) vůbec vyvážení 1 x za 14 dní neumožňují. A také tam (pokud vím) nemůžeš zaplatit popelnici 60 litrů, i když by lidem stačila i tahle.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2013
        Autor: Airline
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Všechno je jednou poprvé...

         

    Dvanáct "porevolučních" let jsem seděl v zastupitelstvu a pak jsem si dal pauzu až do posledních voleb. Ale zjistil jsem, že už na to nějak nemám, vyhořel jsem (burnout). Prostě nemohu s těmi ostatními nějak najít společnou řeč, tak měsíc co měsíc přemýšlím, jestli ten mandát nesložit předčasně.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Všechno je jednou poprvé...

         

    U nás taková "občanská" organizace je
    http://praha6ztracitvar.cz/praha-6-ztraci-tvar

    ale moc se toho prosadit nedaří...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Všechno je jednou poprvé...

         

    Jestli znáte reklamu krušovického pivovaru o vynikající křivoklátské vodě, tak ta je pod naší obcí a okolí. A protože se nám ji chystali vycucnout, tak jsme založili občanské sdružení a tím pádem se pivovarníci s námi museli také bavit. Nakonec u nás vodu nečerpají a myslíme, že na tom má naše OS také trochu zásluhu. Dále je zde mizerný signál T-mobilu a proto operátor vymyslel, že by vedle našeho kostela (který je kulturní památkou) a měří 17 metrů postavil stožár vysoký 34 metrů (ne, že by mu nestačilo těch 17 metrů, ale bude volné metry pronajímat a tím vydělávat). I proti tomu jsme se vzbouřili a stožár nebude. Takže se nebojte a jděte do toho (i s těmi médii).

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Autor: john
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Všechno je jednou poprvé...

           

      Škoda že je ten kostel chráněnej, mohli by to píchnout rovnou na zvonici :o(((

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2013
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Všechno je jednou poprvé...

         

    Moc krásý článek! Tak by měla demokracie fungovat! Moc Ti držím palce! U nás v městysu to funguje celkem dobře. Jsem spokojen. Máme tu také združeí občanů. Pořádají dobré věci pro městečko i chodí na schůze. Ale se vším co dělají nesouhlasím. Připadají mi někteří jako kariéristé co se derou zakaždou cenu na starostovu židli....

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2013
    Autor: Valdek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

268 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024