reklama

Iditarod

Tak jsem prohlizel fora o fatbikach, abych vedel, co si vlastne chci tenhle rok koupit misto stareho. A narazil jsem na tohle: http://forums.mtbr.com/fat-bikes/article-about...
Tak uz ani ITI nebude zavod divocinou. Priste se pojede podle potrubi. 8-(

[ Zpět ]
Datum: 01.03.2013
Autor: Murphy
  • Re: Iditarod

         

    Obě Kopkovy knihy mám a pravidelně se k nim vracím. Krásně popisuje pro mně nedosažitelné končiny. Hon za ziskem a penězy se asi nezastaví ani na Aljašce, o tom co se bude kde těžit či stavět rozhodují spíše než místní samosprávy nadnárodní společnosti což je obrovská škoda. Iditarod by to nemělo ovlivnit, stále je to spíše boj jednotlivců s přírodou a hlavně se sebou samým, samotné peníze při cestě nehrají velkou roli.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Autor: Netopirat
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Iditarod

           

      Jiste, ale znacne tu cestu zjednodusi moznost jet podle roury. Urcite to tu a tam nekdo pojede kontrolovat, takze podel trubky povede slusne vyjezdena cesta. A podle pravidel je dan jen start a cil. Takze i jestli nepovede roura presne podle stezky, umozni to zjednodusit si cestu. Taky uz tam nebude takova pustina.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Iditarod

             

        S tím samozřejmě souhlasím. Též se mi to nelíbí. Navigaci v terénu jim to na části trasy zřejmě usnadní, asi i nějaký úkryt přibude. Prostě už to nebude takový free jako dřív. Obrovský vliv na úspěch při podobných akcích má hlava a počasí. Jedná se o "závod" pro pár desítek dobrodruhů a pokud to budou mít jednodušší tak to bude mít za následek zvýšení počtu účastníků, zřejmě i netrénovaných, schopných to financovat. To přinese komerci, sponzory , pořadatele, placení startovného..a další. Brr to je děsivá představa, jen ať to zůstane jak to je.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2013
        Autor: Netopirat
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Iditarod

         

    Zajímavé video tam je :-)
    http://www.youtube.com/watch?v=ypfl8bHuNlg&...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Iditarod

         

    Ted koukam, jak se vlastne letos vyviji zavod. Na 350 mil je letos novy rekord - 2d 19h 16m. Tfuj. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2013
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Iditarod

         

    Dovolim si jen upozornit na maly detail: Donlin Gold will build a buried natural gas pipeline...

    Pokud tomu dobre rozumim, trubky by mely byt zakopane v zemi - "pohrbene" - buried. Jiste, stavba bude i tak hodne poznat, i po letech budou patrne minimalne pruseky v lesich atd. ... nicmene v nekterych usecich po nejakem case nemusi byt zas tak uplne samozrejme a jednoduche jet podel trasy toho plynovodu.

    No ale jasne, rozdil "nadzemni vs. zakopany plynovod" je dost zanedbatelny v porovnani s rozdily mezi "zadny plynovod vs. jakykoliv plynovod"...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2013
    Autor: Andrej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Iditarod

           

      Ta posledni veta to vystihuje. Predpokladam, ze tu a tam tam bude nejaka kontrolni budka, uzaver, ... a podel toho cesta, aby v pripade havarie mohli rychle zasahnout. Tedy to asi bude i nejak vyrazne oznacene.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024