reklama

Jak pracuje DD ?

Zdravím lehocipedistické forum. Zatím se mi nepodařilo získat nového Maxe - dodávky váznou, bude asi až po novém roce, tak studuji kolo jen teoreticky. Není mi úplně jasné, jak pracuje DD. Jde asi o systém planetové převodovky v náboji, ale kudy se ovládá? Středem osy? Jak je potom kolo fixováno ve vidlici? Předpokládám, že rychloupínák není možný, tedy asi matky. Není potom problematická rychlá demontáž kola - například při defektu? Předem se omlouvám, za možná primitivní dotaz, ale nikdy jsem DD neviděl jinak než na kole na výstavě a tam jsem si upevnění ve vidlici nevšimnul. S díky za laskavé vysvětlení.
Vlas

[ Zpět ]
Datum: 02.12.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlas)
  • Re: Jak pracuje DD ?

         

    Předpokládáš dobře, ovládání je středem osy a upevnění je matkami. Rychlá demontáž není problematická, pokud sebou vozíš klíč. K odpojení lanka není potřeba žádné nářadí. Zatím jsem ale neměl potřebu kolo demontovat (najeto přes 3000 km).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak pracuje DD ?

         

    A kromě toho co psal HonzaK ještě správně předpokládáš, že jde o planetovou převodovku v náboji, tři stupně, do pomala, fixní a do rychla.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak pracuje DD ?

           

      Hlavní je, že to funguje a hlavně skvěle! :o)) Nejdřív jsem váhal, jestli do toho jít (kvůli ceně), ale teď jsem děsně rád!! Je to jednoduché a příjemné na ovládání. Přeřadíš si na co chceš i když jsi musel nepředvídaně zastavit a i když jsi zastavit chtěl, tak nemusíš furt myslet na to, že si musíš přehodit na něco lehčího, jinak se nerozjedeš. Nemůže se ti stát, že ti řetěz spadne někam mezi, jak se mi občas dříve stávalo a podle mne je to mnohem šetrnější i k řetězu. Mám to dva roky a pár tisíc kilometrů a nemám s tím jediný problém či jakoukoli špatnou zkušenost. Vím že na tohle ses neptal, ale nedá mi to a musel jsem to napsat :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka As)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak pracuje DD ?

             

        Díky všem za vysvětlení a zkušenosti. DD bude asi dobrá volba, už se těším na kolo.
        Vlas

        [ Zpět ]
        Datum: 03.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlas)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak pracuje DD ?

             

        Dobré, to já měnil jedny převodníky co jsem k smrti utahal. Při rozjezdu na prostřední po takovým nečekaným brždění jsem zabral tak, že ten převodník se ohnul. To s tím tak špatně zacházím nebo co? Jak je možný, že taková šedesátikilová zdechlinka trhá řetězy a převodníky, a jiným se to nestává? Ale podle Aleše byl po 5,5tis. km ten trojtalíř při mým stylu jízdy třikrát po smrti.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak pracuje DD ?

               

          Ale stava,sice nejsem sedesatikilova zdechlina ale prostredni prevodnik na Deorkovych klikach bylo opravdu strasny blato,kdyz jsem poradne zabral tak se ohnul.Vyresil jsem to koupenim lepsich prevodniku.Co se tyka opotrebeni prevodniku,hodne jim uskodi provoz s vytahanym retezem.Novy prevodniky jsou CrMo Heat Treated (doufam ze zakaleny,ne vyzihany) tak snad neco vydrzi.No rozhodne se neohybaji.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak pracuje DD ?

                 

            A jak vytahaný řetěz je vytahaný? Myslím jak se to pozná z té měrky, ta má myslím 4 zuby, když zapadne úplně vyměním. To je asi pozdě, co? :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 05.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak pracuje DD ?

                 

            Já bych si chtěl k budoucímu Maxu DD objednat dopředu také trojtalíř, abych zvětšil rozsah převodů. Chtěl jsem se zeptat, jestli vzít ten co nabízí Aleš standartně (tuším, že nějaké Sugino) nebo rovnou zainvestovat do něčeho lepšího. To by ale asi chtělo i jiné kliky a osu, než to nabízené Sugino. Podotýkám, že jsem 96 kg zdechlinka.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlas)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak pracuje DD ?

                   

              Ten standard je celkem slušnej. Já ho odrovnal až po pár tisících a to se s tím nemazlím. Ve městě se jezdí brzda-plyn. A myslím Aleš (Azub) říkal, že neví o nikom, kdo by to zrušil takovým způsobem jak já.
              Pokud budeš shánět něco jinýho, narazíš na problém. Sehnat tyhle počty zubů moc nejde. Nevím, jestli chceš tím trojtácem + DD zvětšit rozsah na obě strany nebo jen na jednu, podle toho pak budeš volit velikost talířů, ale i tak se ti to asi bude shánět špatně. Napřed jsem si myslel, že si nový seženu sám, ale rychle jsem zjistil, že jestli nechci měsíc čekat na spešl objednávku něčeho co normálně v cykloobchodech nemají, tak je jediná cesta objednat u Azubu ty samý co tam byly.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.12.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak pracuje DD ?

                     

                Chtěl bych rozšířit rozsah na obě strany. Vezmu tedy asi ty standatrní - jsou i v příjemné ceně. Dík!

                [ Zpět ]
                Datum: 05.12.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlas)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

436 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024