reklama

Kam s ním

Také jsem se holedbal: „Kdo z vás to má?" a také jsem podle toho skončil.
Léta nosím domů ty vázy, mísy, popelníky, nástolce, podnosy, tácy, žardiniéry, svícny i skleněné figurky, prostě všechno skleněné, co se u nás kdy vyrobilo, a podle toho to také doma vypadá. Každý volný prostor je obsazen…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 24.02.2013
Autor: Jindra8526
  • Re: Kam s ním

         

    Jak se lapiduch choval ke stařence sice pěkné není, ale popravdě řečeno jsem čekal poněkud jiné rozuzlení...
    Začátek a střed blogu směřoval poněkud jinam.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s ním

           

      Já taky :-)
      Tak ti povím jak to dopadlo. Ta almare stojí sestavená v pokojíku pro hosty, osadit ji zezadu sklem, podsvítit a hlavně nainstalovat se mi nějak nepodařilo, tedy lépe, npokoušel jsem se o to, protože je celá krásná a já bych jí určitě nějak poničil.Takže seženeme nějakého truhláře.
      Už se tu byli kouknout dva, jeden slíbil "že to udělá jen co bude mít čas" a řekl si šílenou dardu, asi v naději, že to odmítnu, ale já ten jeho rozpočet akceptoval, a pak jsme ho už neviděli.

      Před 14 dny tu byl nějaký druhý, slíbil že se do týdne ozve, a zase nic.

      Takže pokračování nejspíš bude o tom, jak mě Soňa vezla na chirurgii, až se rozhodnu, že to dokážu sám :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam s ním

             

        Vsichni se na pokracovani tesime. 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Kam s ním

               

          tak ne všichni :-):-):-)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Kam s ním

         

    Darmo si styskas na "krabicovej" nabytek od pana Kamprada. Pred triceti, ctyriceti lety sestavovat dvoudilnou satni skrin Gala, to bylo neco. Kdo nemel vrtacku, skoncil placky, nemel narok. Diry pro srouby a excentry kolikrat uplne jinde. Kamaradova zena se zhlidla ve stavebnici Radikal, tehdy tezky podpultovce. Staveli jsme ji tri odpoledne, protoze jsme po mych zkusenotech nedbali navodu, vybalili vsechno a vznikly puzzle se tezce vzpouzely. Promin, ze jsem te oflekoval, ale nedalo mi to. Pametniky by meli strilet. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s ním

         

    Tedy, já mám malinko problém.
    Prosím, smí se pod tímto blogem reagovat, nebo se má mlčet, palec nahoru a přemýšlet?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
    • Re: Kam s ním

           

      Tady je to dočista fuk, ale jsou místa, kde se člověk musí ozvat, když ten druhý se ozvat nemůže.
      Tak příště.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
      • Re: Kam s ním

             

        Jo, mě se také nelíbí ta neúcta mladých ke stáří. Především v případech, kdy se nemohou bránit. Toho oslovení babi, dědo jsem si už v nemocnicích všimla. I u doktorů. Zdá se mi to neuctivé. Nevím, kde na to ti mladí chodí.
        Podobně neuctivé se mi zdá oslovení ksindl, zmetek, frustrát (zakomplexovaný), rajda (za bůra), hovado (morální) a tak podobně. Myslím, že si na to nikdy nezvyknu, ale třaba je pořád ještě čas to napravit:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2013
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
        • Re: Kam s ním

               

          Musíš umět rozlišovat,
          chodí to jako kachna, káchá to jako kachn, vypadá to jako kachna, není to nakonec kachna?

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
          • Re: Kam s ním

                 

            Ten kluk si asi po vzoru svých rodičů říkal:
            "Vypadá to jako babi, mluví to jako babi, leží to jako babi, není to nakonec babi?"
            Tvůj příběh se tváří jako poučný a vypadá jako poučný. Podobný jsem četla v nějakém časopisu u holiče. Nemá žádný přesah do skutečnosti. Za mě tedy palec dolů.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2013
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
            • Re: Kam s ním

                   

              Ne přesah do skutečnosti nemá, to je příběh ze skutečnosti.

              Pokud si něco podobného četla někde jinde, bude to asi tím, že skutečnost taová prostě je, přesah nepřesah.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.02.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Kam s ním

               

          Jo ještě drobnost,
          všimnul jsem si, že ti ty věci vadí jaksi selektivně, u někoho ano a vlemi, u jiného vůbec.

          Hodláš-li nastavovat laťku, drž ji ve stejné úrovni všem, jinak se chováš jako pokrytec. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Kam s ním

                 

            Co se laťky týče, tak tu Jindro nastavuju pouze sobě.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2013
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Kam s ním

                   

              Stejně s ní ovšem pohybuješ, jen si to přiznej.
              Je to normální, ale i tak nefér

              [ Zpět ]
              Datum: 25.02.2013
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
              • Re: Kam s ním

                     

                Ukončím tu diskusi tvými vlastními slovy:
                "Když mu to neřeknu já nebo Vy, kdo teda?"

                [ Zpět ]
                Datum: 25.02.2013
                Autor: Lanna
                Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                • Re: Kam s ním

                       

                  hezký ty "holka jedna ušatá" :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.02.2013
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Kam s ním

               

          já si myslím, že to oslovení nemusí být neuctivé, záleží na tom jak se řekne. Podle mne to i tak vzniklo. Člověk je v nemocnici vydán na milost a nemilost lékařům a někteří starší se pak chovají jako děti (odkoukáno z vlastní zkušenosti) a tou personifikací oslovení, když to někdo dobře dělá se prostě naváže vztah. už to není vec nebo pacient, ale dedeček. A když to řekne milá sestřička, která podrží dotyčného na chvíli za ruku a věnuje úsměv, tak to funguje jak má.
          ten lapiduch to ale udělal přesně naopak a vše tím oslovením té babičce naopak zhoršil :-( Od něj to bylo hnusný a neuctivý.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2013
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kam s ním

                 

            Ano, v tom to bude, vystihnul si to naprosto přesně.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2013
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kam s ním

                 

            Kdysi jsem také čekala na pohotovosti. Bylo tam dost lidí a samozřejmě frmol.Přišla tam paní se starým pánem. Sestra vyběhla z ordinace a když pána uviděla na celou čekárnu zaječela, neco v tomto smyslu: Dědo, Vy jste už zase tady! Takže budeme cévkovat."
            K čemu je to dobré?
            Edit: Já chápu, že to ty sestry mají mnohdy těžké. Ale udělala by to, kdyby to byl opravdu její dědeček?

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2013
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kam s ním

                 

            Aby bylo také něco pozitivního. Když jsem loni na podzim neplánovaně skončil na lůžku vinohradské chirurgie, tak jsem se pak málem s lítostí loučil. Tak se o mě sestry pěkně staraly.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2013
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s ním

         

    také jsme nedavno sestavovali nábytek z Kika a Ikea a překvapilo mne, že to šlo dost hladce, ale mám šikovného muže,ale musí se mu chtít. Pohotovost v Krči se koukám vůbec nezměnila, už je to dobrých 8 let co si tatínek při krouhání zelí seřízl několik prstů. Tak jsem s ním vyrazila na pohotovost, krev jsme vůbec nemohli zastavit a stejně jsme čekali snad hodinu, protože jim utekl nějaký bezdomovec z ošetřovny a všichni ho honili po parku. Tatínek to přečkal, dokonce ani o prsty nepřišel, ale nepomohlo žádné nadávání, prostě konali, jak uznali za vhodné. Asi bych také neměla odvahu říct chlápkovi, že by se měl trochu jinak chovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s ním

         

    V tom, jak se zdravotníci mnohdy chovají k pacientům ne zrovna dobře, je bohužel docela chápu, ale rozhodně nemohu říct, že s takových chováním souhlasím. Ustát tuhle práci a přitom stále se chovat k lidem slušně a ohleduplně je mnohdy o hodně náročnější než si většina lidí umí představit. A právě proto je pro mnohé tak snadné to zdravotníkům vyčítat.

    Ani náhodou nechci obhajovat neslušné, či neohleduplné chování některých zdravotníků, jen se snažím poukázat na tuhle stránku věci. Pracoval jsem ve zdravotnictví 5 let. Popravdě, jeden z hlavních důvodů, proč jsem musel svoji původní profesi opustit bylo to, že jsem měl pocit, že kdybych ve své původní profesi měl zůstat, nevěděl jsem si v dané chvíli rady právě s tím, jak dál mít rád své pacienty.

    Dělalo si mi ze sebe špatně, když jsem zjišťoval, jak moc se musím čím dál tím víc přemáhat, abych se k pacientům choval slušně. Cítil jsem se hrozně za to, že to už nejde ze mě, ale je to čím dál tím víc jen přetvářka. Ale já jsem chtěl jsem mít rád lidi, se kterými pracuju, proto jsem musel odejít.

    Velice si proto vážím těch, kteří dělají tuhle práci a zachovávají si lidský přístup. Na tohle škola bohužel žádného ani v nejmenším nepřipraví.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2013
    Autor: dusann
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s ním

           

      Určitĕ ano, Dušane.
      Ale tihle "lapiduši" zdravotníky nejsou. Pomocné síly, bez kvalifikace, zodpovĕdnosti, asi nikterak dobře placení...

      Když stejná pomocná síla v hospodĕ se bude chovat neurvale, sebereš se a jdeš pryč, popřípadĕ si postĕžuješ majiteli, a on už se postará.

      Když si postĕžuješ primáři oddĕlení, uzná chybu, omluví se, ale lapiduchovi nic neřekne, protože ho potřebuje A tak ten blbeček všemu jakoby šéfoval, on je "pan důležitý".

      Bude to chtít nĕjaký čas, než ty lehkoživky z pojišťoven pozavírajía zbytek donutí nĕco dĕlat, tak že zdravotníci budou lépe placení než ty slípky z Mořského koníka, takže zatím musíme sami.

      A opravdu do chce málo.
      Stačí říci: "hele mladej, tohle není tvoje babi, tak se chovej slušnĕ".

      Tihle mladí jsou v podstatĕ slušní, nemají zažité bafuňářské manýry letitých ouřednic, stačí jen se ozvat.
      Tedy doufám.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Kam s ním

             

        Ty se prostě nezapřeš, pisálku:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2013
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -13
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024