reklama

odpruzeni riditek

Ahoj,po operaci karpalu a kvuli pokrocilejsi artroze v zapesti uvazuju o odpruzeni riditek. Ty nejak vymizely (nebo se mylim?), muj trek uz neni nejnovejsi a tak zbyva asi odpruzena vidlice( nic extra, at neni drazsi, nez to kolo :-). Jezdim hlavne bocni cesty, ruzne chodniky a polnacky, mam neco pres 80 kg. Zvladam vse i s pevnou vidlici ale nekdy zapesti po jizde vecer dosti boli. Vyresi mi to nejaka z levnejsich vidlic? Zamykani asi pri svem stylu jizdy nepotrebuji. Staci kratky zdvih a bez tlumeni? Diky.

[ Zpět ]
Datum: 12.02.2013
Autor: olda_v
  • Re: odpruzeni riditek

         

    Zcela jistě nechceš vidlici BEZ tlumení;-) Vidlice by mohla něco odlehčit, ale nepobere všechno.
    Hodně dělají vhodné gripy (rukojetě, madla). Já mám rád silné pěnové (jsou příjemné bez rukavic), dělají se gelové, ty by mohly slušně tlumit.
    Možná karbonová řitítka. možná vhodný tvar (vlajdy).
    A taky vhodná poloha řitítek, aby na nich nespočívala moc velká část váhy těla.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2013
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpruzeni riditek

           

      Vhodná poloha řidítek, to zavání lehokolem :)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2013
      Autor: snilard
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpruzeni riditek

           

      ...když uvážíš, že vše by vyřešil odpružený představec za cca 500-600Kč, kdyby byl k mání, ušetřená suma by pokryla náklady týdenní dovolenky :-((

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odpruzeni riditek

             

        A proč se teda odpružený představec nevyrábí, když jednu dobu to byla děsná móda, a tolika lidem by se hodil?

        (Mám pro to takovou ošklivou ideologickou teorii: zas tak moc lidí o něj nestojí, především proto, že je funkčně k ničemu).

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2013
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odpruzeni riditek

               

          Před pár rokama jsem se o odpružený představec dost zajímal, ale nakonec jsem došel k závěru, že až tak vhodný není - hlavně si člověk musí zvyknout, že když zapracuje, tak poklesnou celá řidítka, takže pozor na přelítnutí dopředu.
          Nicméně celkem bez problémů je k sehnání v Rakousku a v Deutschlandu.
          Raději bych volil ty měkké pěnové gripy + měkčí vidlici :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2013
          Autor: Airline
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odpruzeni riditek

               

          tvá ošklivá teorie je bohužel pravdivá- z komerčních (nejen) důvodů se odpružení přesunulo na vidlici (kde jistě řídítka "nepoklesnou", jen je ten pocit "vyvážen" cenou vidlice + časem výměny :-((

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: odpruzeni riditek

                 

            V tomto pripade rad verim, ze neslo jen o komercni duvody. Odpruzeny predstavec jsem mel, pomerne zahy jsem ho odmontoval (a dodnes mi lezi na skrini, nikdo ho nechce). At uz se tam nastavila jakakoliv "tvrdost", mel jsem z toho velmi neprijemny pocit nedostatecne kontroly nad kolem, vcetne urcite nevypocitatelnosti - az nebezpecne. Odpruzena vidlice se s tim neda srovnavat - tam je "volne" jen predni kolo, ram (pres hlavu) mas v rukou stale pevne. Je to opravdu veelky rozdil. :)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.02.2013
            Autor: Andrej
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: odpruzeni riditek

         

    Neznám lepší řešení než je lehokolo se spodním řízením.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2013
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpruzeni riditek

           

      No jo, ale ta investice.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2013
      Autor: Papji
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odpruzeni riditek

             

        ...co neuděláš pro své zdraví!!! ;-), je pravda, že tzv. odpružené představce (asi proto, že byly za třetinovou až čtvrtinovou cenu),z trhu zmizely, což je škoda, protože při tomto problému by byly jednoduchým a účinným řešením. výměna vidle je dražžší a náročnější- navíc při předním nosiči vznikají další problémy a tímpádem náklady....

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpruzeni riditek

           

      ...když ho vlastníš, není co řešit- ale přejít z klasiky na leho jen kvůli odpružení řízení je nesmysl...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: odpruzeni riditek

             

        A kvůli zdravotnímu omezení?

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2013
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odpruzeni riditek

               

          ...pokud jde jen o takové,jako uvádí tazatel, tak opravdu není co řešit....

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odpruzeni riditek

             

        Jsou lidi, kteří přešli kvůli mnohem větším prkotinám než je zdraví :)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2013
        Autor: snilard
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odpruzeni riditek

               

          Jojo, hlásím se do klubu... (ovšem otázku, zda kvůli karpálu nevyměnit horní řízení za dolní, zrovna taky těžce řeším)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2013
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: odpruzeni riditek

                 

            Tak na tohle dilema bych doporučil to vyzkoušet :)

            [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2013
            Autor: snilard
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: odpruzeni riditek

                   

              Jenže už jen z finančních důvodů bych ale začal změnou gripů, tvaru řiditek a odpruženou vidlí.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.02.2013
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: odpruzeni riditek

                     

                Odpruženou vidli samozřejmě mám, výměna tvaru řidítek by byla asi složitější a možná i dražší záležitost než výměna za dolní... a nejspíš by to nic neřešilo, na lehu na rukách žádná váha nespočívá, jde mi vyloženě jen o polohu zápěstí, která by mi přišla na spodním řízení ergonomičtější.
                V podstatě jediné minus, leč pro mě nezanedbatelné, je výsledná šířka.
                Tedy stáčím zakladateli téma jinam, ale výměna zkušeností, co se na "karpály" osvědčilo a co zas naopak, je taky dobrá, ne?

                [ Zpět ]
                Datum: 12.02.2013
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odpruzeni riditek

               

          ...co jsou "větší prkotiny" než zdraví?!

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: odpruzeni riditek

                 

            Třeba potřeba odlišovat se a nebo fascinace rychlou jízdou z kopce :)

            [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2013
            Autor: snilard
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: odpruzeni riditek

           

      Ještě také existuje jednokolka a tam nějaká řiditka vůbec nemusí řešit.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2013
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odpruzeni riditek

             

        :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: odpruzeni riditek

             

        Takze vyreseno? :-)
        Diky vsem - nechtel jsem objevovat Ameriku, myslel jsem, jestli uz to nekdo neporesil. Koupit draho vidlu a nanic - jeden extrem. Vymenit gripy a byt to resenim... Lehokolo (stejne jako jednokolo) urcite pekne pojezdeni - vylety, cesty, ale pro me trochu specialni reseni, kolo mam jako predmet kazdodenni potreby, nejen nastroj na vylet. Urcite zustanu u kola a neco zkusim.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2013
        Autor: olda_v
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odpruzeni riditek

               

          Samozřejmě, gripy a tvar řiditek dělají strašně moc a i málo odpružená vidle je taky dost znát.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: odpruzeni riditek

               

          Aniž bych chtěl nějak nutit leho, právě na denní ježdění je to podle mého, nejvhodnější řešení. Sám takhle jezdím od jara do podzimu skoro denně do práce a nikdy jsem výměny klasiky za leho nelitoval.
          Taky jsem měl problémy se zápěstími(i když asi ne tak jako Ty), páteří, krční páteří, zadkem a tyto problémy přestaly.
          Netvrdím že leho je ideální, ale ze zdravotních důvodů je to pro mě nejlepší volba.

          Jen ta cena!

          [ Zpět ]
          Datum: 13.02.2013
          Autor: Zden42
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024