reklama

Odolnost brzdové hadice

Jen tak přemýšlím.Kdybych si dal na skládačku dopředu hydru, budu při skládání tu hadici dost krutě ohýbat. Vydrží to dlouhodobě, nebo mi to pak někde ve sjezdu vtipně prdne? Děkuji za názory

[ Zpět ]
Datum: 07.02.2013
Autor: Billicek
  • Re: Odolnost brzdové hadice

         

    Nějaký ohýbání do pravého úhlu nevidím pozitivně.
    Spíš bych volil variantu při skládání kola dole odšroubovat třmen, mezi destičky dát vložku a celý to pak stočit do průměru tak těch 15 cm a přichytit k řidítkům.
    Jo, to by šlo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolnost brzdové hadice

           

      pravej úhel to neudělá, ten oblouk může mít radius tak 10cm udělá se taková smyčka. Teď tam mám mechaniku a bowden to zvlíádá dlouhodobě, ale ta brzda je slabší, šilhám po něčem lepším. N

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2013
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odolnost brzdové hadice

             

        Pokud je radius 10 cm, tak průměr kružnice bude 20 cm a to je, myslím, v pořádku. To je už skoro srovnatelné s vedením u běžného kola - z řídítek k upevnění na rámu. Když koupíš novou hadici, je zabalená a smotaná v krabičce odpovídající zhruba tomu rozměru 20 cm. Na lehokole jsem měl ve předu dlouhou zadní hadici (na horním řízení), ale byla moc dlouhá a nechtěl jsem ji zkracovat, tak jsem na ní udělal dva závity průměru tak 17 cm a stáhl škrkama k řídítkům. Žádný problém jsem nezaznamenal.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2013
        Autor: PS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odolnost brzdové hadice

               

          Dodatek. Problém bych viděl opravdu jen u menších poloměrů smyčky, kdy už bys tu hadici musel nutit do dané polohy silou v kombinaci s cyklickým namáháním (ohyb) v jednom místě. Když bude hadice uchycena jen na řídítkách a vidlici 20" skládačky, tak bude mít dost prostoru se sama nějak poskládat, případně nechat hadici trošku delší (pokud by nějak nezavazela).

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2013
          Autor: PS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odolnost brzdové hadice

               

          no jo tam je to ale furt ve stejné pozici. Já to třeba třikrát za den složím, takže rovnou hadici ohnu do té smyčky a pak zase zpět. A když teď jezdím třeba v mraze, tak to asi bude dostávat dost na prdel. Tak to teda budu muset otestovat sám na sobě :-) I když než se k tomu dokopu tak bude jaro.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.02.2013
          Autor: Billicek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odolnost brzdové hadice

                 

            Nevím přesně, jak je ten ohyb umístěný a jak je kolem místo, nebo aby to nějak nepřekáželo, ale v některých případech se takovéhle vylomeniny dají obejít "prasečím ocáskem", čili jedním závitem nějak uchyceným a ošetřeným třeba do takovýho toho elektrikářskýho namotávacího pancíře z umělý hmoty. Rozloží to pak ten pohyb a ohyb.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.02.2013
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odolnost brzdové hadice

                 

            Na některých fullech se hadička při pružení zadní stavby ohýbá hodně a to pořád (nesrovnatelně častěji než to budeš dělat na té skládačce) a taky to vydrží.

            Pokud tam nebude přílišné zalomení, tak bych se toho nebál.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.02.2013
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odolnost brzdové hadice

         

    Já mám v garáži hydraulický hadice z vyprosš´tovacího tanku.Ta by ti vydržela dýl jak ta skládačka.

    jestli chceš dám ti je.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2013
    Autor: chopper
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolnost brzdové hadice

           

      při rychlém jednání stolitrový barel kapaliny pro jedno naplnění zdarma :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2013
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Odolnost brzdové hadice

         

    Zbytečné obavy. Hadice na skládačkách nelámeš a ta trocha ohybu nevadí. Ve výrobě se s tím počítá a vedení hadiček a jejich přichycení ke kolu je uděláno tak, aby při skládání docházelo k ohybu v rozumných obloucích.

    Jinak podařilo se mi ji před lety na horáku načnout a hadice pořád drží.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2013
    Autor: MiBo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odolnost brzdové hadice

           

      tak zatím tam mám mechaniku za pár korun, ale brzdí to líp než ty V před tím. Až sjedu desky, tak tam asi dám avid bb7 a hotovo.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2013
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

420 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024