reklama

Noby Nic

Tak jsem proklusal historii a nejsem z toho moudrej. Čeká mě výměna pláště na horácovi a nabízí se mi Noby Nic EVO 26x2,25. Doteď jsem jezdil na Albertovi, se kterým jsem to kolo koupil. Byl už znatelně jetej, ale stejně jsem mu nadělil dalších 2 500 km nejen v měkkém terénu.
No a teď se nějak nemůžu dopátrat referencí o výdrži NN. Chvály na univerzálnost hodně, ale o kilometrech ticho po pěšině.
Máte s nima někdo dlouhodobější zkušenost ? nejsou to jen fajnový slupičky na pár závodů ? A jaká je odolnost na defekty ? Ty jsem u Albertů prakticky nepoznal.
Jsou v akci za rozumný prachy, tak mě to láká.

[ Zpět ]
Datum: 03.02.2013
Autor: ronda
  • Re: Noby Nic

         

    Teď na to koukám, že mám nějak málo bb :-) Nobby Nic

    [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Noby Nic

         

    S výdrží plášťů je to těžké, protože se to liší hrozně moc jezdec od jezdce.
    A to klidně až tak extrémně, že těm co vydrží dlouho vydrží klidně i 5-6x tolik oproti těm co málo.
    A k tomu se to liší i pro různé ročníky u Schwalbe.

    Já jsem najezdil na NN opravdu hodně, převážně ale na předním kole.
    A na předním jsem nikdy žádný NN sjet ani nedokázal a vždy dřív prohodil za něco jiného i když byl téměř jako nový.

    Na zadním jsem jezdil NN trochu delší dobu jen jednou a to 2010 NN 2,4" UST. To ale ještě nebyla pacestar směs a asi ročník, kdy vydržel výrazně méně než jiné ročníky NN.
    A tam jsem už po 1000km na zadním měl trochu sjetý (na výměnu ještě nebyl, ale už znatelné opotřebení).
    Což pro mě ve srovnání s jinými plášti a to i jiným Schwalbe (třeba RaR) je hodně málo.

    Třeba na současných pacestar RaR dávám kolem 3,5tis. km na zadním.

    A odolnost záleží na konkrétní verzi. Obyč verze (tím myslím EVO verze bez nějaké další ochrany) je docela šlupka a moc odolná není.
    Snake skin verze má už slušné odoln boky, běhoun stejný jako obyč verze.
    Double defense verze je pak hodně odolná všude, ale zase už vůbec nejede (snake skin verze jede pořád slušně).
    A pak UST verze, ta je odolnější taky všude a jede výborně (tedy téměř stejně jako obyč).

    Nevím jaké jsi měl Alberty. Současné Fat Alberty (a k tomu i určitě 2010-2012, starší teď z hlavy nevim), tak byly pouze rovnou ve snake skin verzi a bez snake skin odolnějších boků se nedělaly.
    A běhoun měl Albert vždy o chlup odolnější než NN (taky je mírně těžší), vždy pro srovnatelnou verzi.

    Ze současné nabídky bych volil:
    - Hans Damf trail star na přední, HD pacestar na zadní pro případ, že to má opravdu dobře držet; Tohle podrží o něco lépe než Fat Albert; odolnost velmi dobrá (rovnou snake skin verze a běhoun ujde taky), ale už to hůře jede
    - NN pokud to má jet o něco lépe, nebral bych ale obyč málo odolnou verzi, aspoň snake skin (pokud to má držet zase více, tak dopředu trailstar).

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2013
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Noby Nic

           

      Vymenil jsem zadni - misto 2.4 snake jsem dal 2.25 double. Sice by to melo byt neprorazitelne, ale vahove je to stejne jako ten tlustsi predni.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2013
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

273 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024