reklama

šlapací drezína

Viděl jsem v železničním muzeu šlapací drezínu, k obyčejnému bicyklu byl doplněn dost jednoduchý železniční podvozek. Doufám, že by něco podobného šlo zvládnout i doma. Mohlo by být hezké se projíždět po některých téměř neužívaných tratích. Víte někdo jaké jsou podmínky, aby šlo jezdit po trati nějaké lokálky.

[ Zpět ]
Datum: 29.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
  • Re: šlapací drezína

         

    Promiň, že neodpovídám na tvůj dotaz. Jen mě napadlo, že se ti budou opravdu báječně plánovat trasy a asi nebudeš mít ani problémy s kufrováním, blátem, úzkými lávkami, odpružením, zimním obutím, opravou duší, ... No téměř ideální řešení!!

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: šlapací drezína

         

    To je otázka na přednostu stanice (dnes jich mají na starosti vždy víc najednou, kde ho hledat se zeptej v nejbližší stanici). Ale pochybuji, že by ti dali souhlas. A bez 100% jistoty že nic nepojede je to hra o život ...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: šlapací drezína

         

    Jestli to chceš mít rychle za sebou, tak zkus nějakou rychlíkovou trať. Motoráčky do Horní Dolní tě budou po kolejích jenom žižlat a ještě z toho budeš mít mrzutosti. :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: šlapací drezína

         

    Jo bylo by to hezké do té doby, než by přišlo to "téměř" v podobě přehlédnutého IC. Pak by to bylo "Houstone, máme tady problém"

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: šlapací drezína

         

    Příležitostně se pořádají předváděcí jízdy na šlapadlech v úseku Loket předměstí - vyloučená traťová kolej na Slavkov. Občanské sdružení Loketské místní dráhy má zažádáno o odkoupení této dráhy, opravy a zahájení turistického provozu drezín a turistických vlaků.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Filip Kuliš ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: šlapací drezína

         

    ahoj, k tomu jednoduchemu podvozku buch mel par dotazu....
    kde jsi to videl /www ?/
    kolik to melo kol?

    a par typu- podivej se na google a zadej bike rail adapter.

    projizdeni trati... nejspis bude mozne nejake podnikove vlecky, u klasicke drahy snad jenom pri nejake vyluce.
    oni totiz vsichni strojvedouci musi byt pisemne vyrozumeni ze se v danem tratovem useku pohybuje neco co je mimo jizdni rad.
    dalsi moznosti je po dohode nektera z uzkorozchodek....
    kdyz tak mailni na : dcibulka(mrtvaryba)evektor(tecka)cz

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: šlapací drezína

           

      Děkuji za radu, stejně jako předchozím diskutujícím. Na doporučené heslo se podívám.

      Šlapací drezínu jsem viděl v muzeu na nádraží Sudoměř (trať Mladá Boleslav - Skalsko- Mělník). Šlo o obdélníkový podvozek se 4 koly (nebo 2 dvoukoly), nahoře byl přišroubován bicykl bez kol. Exponáty tam shromažďuje skupinka nadšenců. Při některých příležitostech snad nechávají jezdit drezínou na části zrušené trati Skalsko - Chotětov. Tu se snaží, zatím spíš jenom zlomek, udržovat jiná skupinka.

      Tuším, že i v knize Hrubíšek: Kolo a armáda jsou obrázky přestavby kol na koleje.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: šlapací drezína

             

        jo, jeste skus hledat tratmistrovska drezina Wohanka maji ji pekne nafocenou na Zubrnicke muzealni draze. Domnivam se ze tam by si slo i zajezdit.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: šlapací drezína

             

        Na webu jsem objevil obrázek šlapací drezíny z oslav 100 let trati Skalsko - Mladá Boleslav - Sobotka. Pochází zřejmě z muzea v Sudoměři. Je na adrese

        http://karel-loko.net/fotzel/nost/200805/39.jpg

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: šlapací drezína

           

      Možná by z titulu svý původní profese poradil i Standik Gross, ale ztratil jsem jeho mejl i mobil. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: šlapací drezína

         

    Dva typy drezín jsou tady:http://www.ratiskovka.com/drezina/web.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: šlapací drezína

           

      Když jsem cpal do adresové řádky tuhle adresu, tak nějak automaticky jsem čekal, že uvidím nějaká sedadla, před nimiž budou pedály. Asi jako ta vodní šlapadla v každé půjčovně lodiček. Že na to někdo napasuje kus rotopedu aby se sedělo stejně blbě jako na kole, to mě vůbec nenapadlo dokud jsem neuviděl obrázek. Myslíte, že je v tom úmysl, kvůli tomu, na co je většina cyklistů zvyklá, nebo že ty výrobce prostě vůbec nenapadlo uvažovat o tom nějak jinak?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: šlapací drezína

             

        Hochu, jistě narážíš na šlapací drezínu, na které jezdil pan Blahoš za kouzelníkem Zababou (v Pohádkách o mašinkách), viď?

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: šlapací drezína

               

          A sakra, teďs mě dostal. Ten večerníček jsem měl strašně rád, ale se svou děravou pamětí si ne a ne vzpomnět, jak to tam bylo.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024